Vaimolla vakava sairastuminen

Anonyymi-ap

Ollaan oltu naimisissa mieheni kanssa about yli 20-vuotta ja samaa rataa mennyt.Mies tulee töitään kotia,lässähtää sohvalle,juo muovipussillisen kaljaa,öisin lämmittelee ruokitaan että minähän herkkäunisena herään. Sanoo vaan että en oo kolistellut ja laita korvatulpat.Eipähän ne tulpat kovin auta.Tytär kun oli pieni,sama ralli jatkui.Minä heräsin pitämään seuraa lapselle,mies vaan makas kalja höyryjään pihalle. Huusin niin otti vaan tyynyn äksytessään ja vaihtoi sohvalta makkariin.Heräs vasta noin viiden aikoihin illalla.No seuraava ilta oli taas sauna kalja ilta ja nukkuminen jatkuin seuraavaan iltaan. Sanoin niin meni taas minun piikkiin että hän käy vuorotöissä ja maksaa vuokran,eli tarkoitti että saa ite vaan kaljaa vetää turpaansa ja maata.Minusta ja parisuhteestamme viis.Minä läksin pariin otteeseen baariin yksin,kun kyllästyin.siitäkö mies riehaantu,että oliko miehiä kimpussas.Olihan niitä kieltämättä.Nyt sitten vuosia sitten sairastuin,hoidot menossa eikä tietoa selviänkö.Ukko vaan vetäytyy omaan nurkkaansa,ihme kun tajuaa aamupalan laittaa.Yks aamu kello oli sillä soimassa,ni ei herännyt kun otti kaljaa taas yöllä,kun piti nousta laittaan mulle aamupala.Sekin meni minun syyksi ,kun en herättänyt.Eli nytkään se ei pidä mulle seuraa,istuu pimeässä huoneessa kännykällään.Vaikka tarvitsisin tukea.jos itken ja sanon että jos en selviäkään niin ei tule halaustakaan.Muuta kun että katotaan hoito tulokset ensin.pääasia että ite se saa Kahen työpäivän jälkeen päänsä täyteen vaan kaljaa.Luulisi edes välillä olevan juomatta kun tämmönen sairastuminen tuli yllättäen.kiitos ku luit. ❤️💖

12

494

Äänestä

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😳😢voi ei onko teillä siis monta lasta? Kuinka pieniä? Ihan persestä tollanen. Toisaalta jos eroat saat kyllä varmana apua kodinhoitoon ja lasten hoitoon. Ei toi ainakaan tosta parane

      • Anonyymi

        Seittemän lasta ja neljä koiraa


    • Anonyymi

      No voi että.

    • Anonyymi

      Saitko sukupuolitaudin baarin puliukoilta?

      • Anonyymi

        Oletko aloituksen kirjoittanut äijä vai joku työttömyyttä, toimettomuutta sekä yhteiskunnallisen osallisuuden puutetta purkava ja muita siitä syyttävä kakara?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko aloituksen kirjoittanut äijä vai joku työttömyyttä, toimettomuutta sekä yhteiskunnallisen osallisuuden puutetta purkava ja muita siitä syyttävä kakara?

        Monella puliukolla on tippuri tai muu veneerinen tauti. Puliukot lorvivat baareissa joissa aloittajakin oli käynyt. Humalassa saattaa kondomi, eli tuo kuminen varmuusväline unohtua ja tuloksena on sairastuminen sukupuolitautiin.


    • Anonyymi

      Harva juoppo nyt kykenee sängyssä mihinkään ja tuo mies vaikuttaa olevan sitä pahinta kastia siinä juomisessa aivan riippuvainen Alkoholista!
      Vakava sairaus ei välttämättä ole mikään sukupuolitauti!
      koittakaa nyt pistää siihen pieneen kalloon ne jotka täällä osaatte edes lukea kommentteja vastaaminen on kyllä teillä aivan päin hevon peetä!
      Täällä on ihan sairaan tyhmää porukkaa.
      Heti ollaan kommentoimassa kaiken maailman harhojen kanssa olette todella idiootti tasolla!

      • Anonyymi

        Ohan niitä pultsareillakin taskussa viagraa ja esim kuminen holkki eli ns penistuki!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohan niitä pultsareillakin taskussa viagraa ja esim kuminen holkki eli ns penistuki!

        Semmosessa holkissa varsinkin taudit ja hiivatulehdus oikein kuplii!!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohan niitä pultsareillakin taskussa viagraa ja esim kuminen holkki eli ns penistuki!

        Ei ihme että aviomiehelle maistuu hapan jos vaimo pyörii jossain holkkipultsareiden joukoissa😥


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ihme että aviomiehelle maistuu hapan jos vaimo pyörii jossain holkkipultsareiden joukoissa😥

        Menisi kyllä emäntä vaihtoon jos palaisin liikematkalta ja eteisessä tulisi vastaan joku rantojen mies kylpytakissani ja holkkiin pujotettu siitin kurkkaisi takin raosta!!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      163
      1316
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      113
      1030
    3. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      36
      797
    4. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      10
      748
    5. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      53
      726
    6. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      70
      698
    7. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      51
      669
    8. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      68
      636
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      23
      601
    10. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      68
      586
    Aihe