Kiharat

Pakko saada kiharat mutta pelottaa mitä hiuksille sen jälkeen voi tapahtua...Mulla on puolipitkät sävytetyt hiukset ja on pakko saada voluumia lisää joten permis taitaa olla ainut keino... Mitä kokemuksia teillä on, ja osaatteko neuvoa jonkun hyvän paikan Helsingistä josta hyviä kokemuksia.
2306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hetken aikaa hiukset on tuuheemmat ja kiharat,mutta kun permanentti kasvaa pois hiukset on entistä ohuemmatja muutenkin huonokuntoset,niin kävi ainakin minulle ja hiuksia lähtee edelleen hirveesti,vaikka permanentin otosta on jo aikaa.

Äänestä
  • Itsellä on ollut 2 kertaa permis pitkissä hiuksissa. Muutama ensimmäinen viikko oli tosi rasittavaa "haravointia", muita ongelmia ei ollut. Ihanaa, kun ei koko aikaa tarvinnut olla pesemässä!

    Muutama kotivärjäys oli hiuksissa, ei kuitenkaan vaalennusta. Kannattaa katsoa minne menee, soittaessaan jo kertoa, että haluaa ammattitaitoisen ihmisen, ei mitään juuri tullutta - mitenkään uusia kampaajia vähättelemättä, mutta pitkät hiukset ovat oma taidelajinsa.

    Vieläkin ottaisin permiksen, mutta kampaajani kieltäytyy tekemästä, pitäisi ensin katkaista 20 senttiä poikki. Tätä kutsutaan kampaajan ammattitaidoksi:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nea kirjoitti:

Pakko saada kiharat mutta pelottaa mitä hiuksille sen jälkeen voi tapahtua...Mulla on puolipitkät sävytetyt hiukset ja on pakko saada voluumia lisää joten permis taitaa olla ainut keino... Mitä kokemuksia teillä on, ja osaatteko neuvoa jonkun hyvän paikan Helsingistä josta hyviä kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu