Uusi hiustenleikkaus ei miellytä

Anonyymi-ap

Menin kampaajalle tarkoituksena tasoittaa latvat samaan malliin kuin aiemmin oli leikattu. Minulla oli jonkinlainen polkkatukka, ehkä aavistuksen latvoista kerrostettu. Kampaaja onnistui houkuttelemaan minut kokeilemaan jotakin uutta. Sanoin että en laita hiuksiani ja niiden täytyy olla helposti hoidettavat. Katsoimme joitakin kuvia malliksi ja sanoin niihin omia toivomuksiani.

Kampaaja kyseli, onko minulla jotakin hiustenmuotoilulaitetta. Ei ole. Hän ei ilmeisesti muistanut, että hiuksistani piti tulla sellaiset ettei niitä tarvitse laittaa.

En pitänyt lopputuloksesta. Sanoin että kampaus on varmaan hyvä, mutta se ei sovi minulle. Kotiin tultuani kävin suihkussa ja kastelin hiukset, koska en olisi halunnut niihin mitään muotoilua, mutta en ole koskaan päässyt kampaajalta niin, että olisi vain kuivatettu hiukset, vaan aina niitä jotenkin yritetään muotoilla. En tiedä, onko se välttämätöntä siksi, että paremmin voi erottaa että latvat ovat tasaisesti leikatut?

Onneksi ei enää ole helle. Otin esille baskerin ja jonkun ohuen myssyn, joita aion alkaa käyttämään. Nolottaa kulkea ilman päähinettä tämän näköisenä. En oikein voi mennä kampaajalle valittamaan, koska ei tästä nyt kannata alkaa lisää leikkaamaan. Enkä halua tähän pidennyksiä. Sähköpostiin tuli pyyntö antaa palautetta, mutta tässä tapauksessa taitaa olla parempi vaihtoehto jättää se palaute antamatta. Sanoin mielipiteeni jo siellä kampaajalla.

https://neverthoughtaboutthat.com/fi/mit%C3%A4-tehd%C3%A4-jos-todella-todella-vihaat-uutta-hiustenleikkaustasi/

4

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekikö Niko Heinosen kaksoisveli tuon hiustyylin?

      • Anonyymi

        Ei ollut hän.


    • Anonyymi

      Lopulta kyllästyin kampaajan luomukseen ja otin kotoa löytyviä välineitä, joilla ohensin hiuksiani sivuilta reippaasti. Lopputulos miellyttää omaa silmääni huomattavasti enemmän, t. aloittaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2774
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2399
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      91
      1621
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1295
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1109
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      821
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      724
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      676
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      650
    10. 43
      635
    Aihe