Kyllän se tosiasia niin on, että työtön...

Anonyymi-ap

...tottuu todella nopeasti jatkuvaan vapauteen ja se työorjuus alkaa yhä vähemmän houkuttamaan. On niin helppoa elellä kun ei ole kellokortteja eikä sitä pakkopullaa pienineen taukoineen eli työtön pääsee vähemmällä!

Työttömänä ollessani olen huomannut miten aika menee nopeasti kun ei tarvitse kitua ja kärvistellä työpaikalla odotellen poispääsyä.
Virkeystaso on merkittävästi parantunut kun ne kesken unien olevat pakkoherätykset on loppuneet ja voi heräillä omaa tahtia ilman kiirettä.

En enää käsitä miksi ihmisillä on niin hirmuinen hinku päästä työn ikeeseen ja yleensä todella pienellä palkalla eli kolikoilla maksetaan työtunneista käteen ja tunti on pitkä aika tehdä työtä? Onneksi olen itse siitä päässyt eroon ja osaan työhakemukseni tehdä siten, että ei oteta yhteyttä.

Rahaa tulee tasaisesti joka kuukausi eikä edes säästöihin ihmeemmin ole ollut tarvetta koskea muuta kuin viimeksi autoa vaihtaessa ja uuden tietokoneen ostossa.

12

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu, kaveri näki minua pitkästä aikaa. Sanoi, että näytätpä terveeltä ja hyvinvoivalta. Sanoin, että työttömyys tekee ihmeitä. Harmaa "kuoleman kelmu" oli iholta hävinnyt ja terve puna oli poskilla.

    • Anonyymi

      Olin pitkään vähävarainen työtön ennen kuin löysin tällaisen etätyö mahdollisuuden, tätä voi tehdä missä vain ja milloin vain, työajastaan voi päättää vapaasti, ja se oli pelastukseni, tuloja alkoi kertymään nopeasti, tämä hyvin helppoa ja rentoa puuhaa
      Jos joku täälläkin on kyllästynyt työttömyyteen ja haluaisi lisätuloja, niin todellakin suosittelen tätä, täältä pääsee lukemaan lisätietoja ja hakemaan mukaan tienaamaan, juuri nyt olisi tarvetta työntekijöille https://asiakas-palvelut.com/ref/FI2566659

      • Anonyymi

        Huijaus!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huijaus!

        Ei ole huijaus


    • Anonyymi

      Mahdollisuus tuossa on tienata satoja euroja viikossa lisää rahaa

    • Anonyymi

      Jotain seksi viestejä vissiin joo voi hyvinkin saada rahaa

    • Anonyymi

      Työnteko on mukavaa, en ole koskaan ns kärvistellyt työpaikassani vaan se on ollut mukavaa hommaa, josta saa vielä rahaa

      Olen ollut myös työttömänä ja se ei ole kivaa. Rahaa on todella vähän ja aikaa aivan liikaa.

      • Anonyymi

        No sen aika tulee kunhan olet työssä ollut vuosikymmenen ja siitä eteenpäin minuutitaukoineen ja kesken unien hääriminineen työhön jopa epäinhimmileen aikaan!

        Se mielenkiintoinen työkin oikeasti alkaa puuduttamaan kun aikaa kuluu!
        Työkokemusta itsellä 43v....


    • Anonyymi
    • Kyllähän se niin on, että jokaisen ihmisen tällä planeetalla pitää päästä viettämään loputonta lomaa ilman työtä kehdosta hautaan asti.

    • Anonyymi

      Ihan vähällä ei meikää saisi enää takaisin siihen kusiseen riistoluolaan josta lähdin.

      • Anonyymi
        UUSI

        Vai olisiko kuitenkin niin että sait kenkää eikä anelustasi huolimatta sinua ei enää mistään hinnasta haluta takaisin työyhteisön ilmapiiriä pilaamaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe