Suomen väestönsuojat ovat laittamatta kuntoon

Talonyhtiöitä tulisi mitä nopeimmiten vaatia laittamaan Suomen väestönsuojat kuntoon ja velvoittamaan valmiateluiden etenemisestä viranomaisille.
184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä taloyhtiöiden väestönsuojat ovat pääosin kunnossa ja ne saadaan käyttöön, kun asukkaiden häkkivarastojen romppeet heitetään pihalle.

Mutta monet kuntien ja kaupunkien väestösuojat on hoitamatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Talonyhtiöitä tulisi mitä nopeimmiten vaatia laittamaan Suomen väestönsuojat kuntoon ja velvoittamaan valmiateluiden etenemisestä viranomaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu