Tutkimuksessa "Seksuaaliset kemosignaalit: Miehet havaitsevat naisten seksuaalisen kiihottuneisuuden tuoksuja" selvitettiin mm. eroa havainnoissa kun mies tuoksuttelee kainalohikeä naisilta jotka ovat seksuaalisesti kiihottuneita ja samoilta naisilta kun ovat seksuaalisesti normaalissa tilassa. Tutkimus (avoin data): https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32026223/
Seksihiki-tutkimus
6
263
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa, mä kun olin siinä käsityksessä että miehet haistaa naisten kiinnostukset naisten k*sesta ja naiset haistaa miesten kiinnostukset miesten hiestä. - Rakkaasi, sivusta.
- Anonyymi
Naiset aistivat seksuaalisesti kiinnostavan miehen, siitä on t-paidan tuoksututkimus, jossa miehet pitivät samaa t-paitaa yhtäjaksoisesti vain viikon ajan (vai oliko kaksi viikkoa) jonka jälkeen tutkittavat naiset painoivat nenänsä niihin.
t:Virheellinen identiteetti
- Anonyymi
Muistan jotain väitteitä/tutkimuksia, että miehet voisivat haistaa kun nainen ovuloi.
- Anonyymi
Mies voi ainakin maistaa ovulaation tapahtuma-ajan naisen touhumehusta, jo päivän tai kaksi ennen sen tapahtumista, ja myös nähdä sekä tuntea sormin/kielellä.
- Anonyymi
Tuo tutkimus on koronavuoden 2020 helmikuulta, on kokolailla ensimmäisiä lajissaan, käsittääkseni. Omakohtaisia aistimuksia: Kainalohiessä on vain vähän muuta aistittavaa kuin kehno maku, siellä tietääkseni on pääasiassa niitä hikirauhasia joita elimistö käyttää haihdutukseen. Muualla sen sijaan, kuten otsalla, niskassa, kaulalla, poskipäissä, nenunpäässä, korvalehdissä, tisuilla/nänneissä, navassa, alavatsalla, kupeilla, pakaroilla, reisillä, polvitaipeissa, nilkoissa ja etenkin varpeissa ja päkiöissä ilmenevä intiimi nektariini on erittäin mielenkiintoisen makuista. Varpien mausta mies saa helposti tietää, suurella varmuudella, onko nainen nk. kuuma pakkaus vaiko ei.
- Anonyymi
Arvelen että joillakin miehillä ilmenevä kiintymys naisen jalkineisiin selittyy näillä tuoksuilla. Kumisaapas etenkin säilöö varpaiden ja päkiöiden tuoksut tehokkaasti, koska tuuletus on vähäisempää kuin muun tyyppisissä jalkineissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176339Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696000Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887