Minä kuihdun, te kuihdutte. Kaikki kuihtuu, myös uudet sinkkulaan muuttavien virta on kuihtunut.
Mitä siis tehdä sinkkulan muuttotappioyhteisölle? Oliko tämä nyt tässä, niinkuin moni muukin nettiyhteisö, vai muuttaako tämä vain muotoaan.
Voisi muotoutua muumiksi, kuten eräs yhteisön arvostettu jäsen sanoi Genelecin ämyreistä. Pikku knoppina kerron, että on minullakin ollut 1032 ämyrit, joita ohjasin NAD:n 302 vahvistimella, missä etuaste ja pääte oli erotettu.
Silloin ei tarvinnut subia. Vaikka toki minulla oli sellainen. Olenhan mies, kenelle kohtuus ei riitä.
>simiti<
Mitä siis tehdä sinkkulan muuttotappioyhteisölle? Oliko tämä nyt tässä, niinkuin moni muukin nettiyhteisö, vai muuttaako tämä vain muotoaan.
Voisi muotoutua muumiksi, kuten eräs yhteisön arvostettu jäsen sanoi Genelecin ämyreistä. Pikku knoppina kerron, että on minullakin ollut 1032 ämyrit, joita ohjasin NAD:n 302 vahvistimella, missä etuaste ja pääte oli erotettu.
Silloin ei tarvinnut subia. Vaikka toki minulla oli sellainen. Olenhan mies, kenelle kohtuus ei riitä.
>simiti<
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sinkut eivät lisäänny eli uusia sinkkuja ei ole eikä tule. Hyvä vaan jos sinkku ei lisäänny sillä lapsi tarvitsee turvakseen yhdessä asuvan toisiaan rakastavan mies-naispariskunnan. Muuten lapsi kasvaa kieroon. Valtion pitäisi jakaa tonnin seteli sinkkurahaa heille ketkä liittyvät sinkkujen palstalle. Tonnin seteli pitäisi ensin muuttaa oikeaksi maksuvälineeksi lainsäädännön keinoin.
Sinkku = Automaattisesti YTMI 💪. Yksin pärjäävä eli non-läheisriippuvainen, vahvapsyykkeinen sekä määrätietoinen oman tiensä kulkija. Silloin voi myös hyvällä omallatunnolla "korkkailla" useampaakin naarasta ilman tunnontuskia uskottomuudesta 😀. Vain sinkku voi olla ytmi tai ytni.
Ytmi ja ytni ovat ylemmän tason... joten emme me tarvitse rahaa. Sen sijaan palstalla silloin tällöin kirjoittavia, vihaisia ätmejä, sekä ätnejä tulisi tukea ja yrittää saada koulutukseen.
Heistä voisi vuosien saatossa tulla lähes ihmismäisiä veronmaksajia. Lahkolaisista ei tokikaan tule ihmistä ikinä, kuten ei Räsäsestälään jonka suurin saavutus on joku idarimölinä ilman perusteita. Täysi pelle!
>simiti<
Nyt mä sen keksin! Perusta oma pikavippitoimisto tänne Sinkkulan ytimeen 1 000 %:tin päiväkorolla. Pikavippifirmatkin kalpenevat edessäsi. Voit toimia siten palstan "Godfatherina" 😁. Olis kyllä mahtavaa saada massia netissäkirjoittelusta.
Syksyisin kaikki kuihtuu. Mutta jostain syystä palstalle tulee aina syksyisin eloa.
Taas on aikaa käpertyä sohvannurkkaan palstailemaan. 😁
Varohan vain. Minun ulottuvuudessani sohvat syö ihmisiä! Uskotko, mikäli kerron kvanttiflugulaatiosta ja multiversumista?
>simiti<
Minulla on mukava sohva. Se tukee sopivasti ja rentouttaa tasaisesti. Minulle sohva on hyvin tärkeä.
Voit kertoa mitä haluat, ei ne ole uskon asioita. 😊
Tuli kirjoitusvirhe, mutta moni tajusi mistä on kyse.
>simiti<
Älä nyt höpötä. Tästä tuli turvallinen tila naisille sen jälkeen, kun aloitin feministisen kampanjoinnin täällä. 🏅🏆
🦄
Mutta ei ketään kiinnosta palsta jossa on vain feministinaisia.
Ällös nyt ylennä itseäsi. Ei täällä ole ollut kuin satunnaisia naisvihaajia persujen myötä. Et sinä kuitenkaan vielä ysärillä hirmuna kirjoittanut.
>simiti<
Kyllä se niitä feministinaisia ja -miehiä kiinnostaa. 😁 Kumpi muuten itse olet?
🦄
Minä olen metroseksuuali homomies ja kauhea sovinistisika.
No höh, kerrankin kun oli hyvä itseylennysmahdollisuus.
Onhan tämä nyt parempi ympäristö naisille kuin ennen! Sinä et miehenä vain näe rakenteellista naisvihaa. Et ymmärtänyt siitä yhdestä aloituksestasikaan, että miksi naisen suostumuksen ohittaminen olisi väkivaltaa.
🦄
Ei mene enää läpi. 😁 Tällä palstalla on nykyään vain feministejä. Muita ei kertoman mukaan kiinnosta tulla tänne.
🦄
Mjoo
Tämä oli tässä.
Katsos kun on tulossa talvi, niin vesi purossa vähenee.
Veni, vidi & vichy
(naurua)
Suomen kansa kuihtuu, mutta ei se haittaa!
Paljon makso?
Eikös se ole aina keskiössä, kun leuhkitaan hifeillä.
Joo sen mäkin oon huomannu, kyllä tässä kuihtuu, pää tyhjenee, ei tiedä mitä enää kirjottaa ja fyysisesti. En jaksanu saunan kiuastakaan kantaa ranta saunalta mäkeen ylös. Varmaan muillakin vähän samaa juttua, noi huonot uutiset vie virrat.
Johtuu siitä että ajatuksey on tyhjennetty päästä, kai stessit, niin voi renntoutua kuin joku Morgan Kne louis Mastrson taisi olla... vähän viinaa niin stressi lähtee.. siten taas pirteänä..
Tiputtelee, ei tästä norosta virraksi ole...kävin muuten juuri veskissä 😛
Miksi sinkkumies tarviytsisi vakituista eksisduhdetta kun pimpejä on aina vapsallas kaikkialla ilmaista.
nyt kun otetaan suhteista pois seksi eli kun sinkuilla on sitä riittämiin entä raha ja perinnoöt?
Tälläinen suoli24 sivusto joutaakin tyrehtyä omaan ahneuteensa. 😁
Enempi kyllä harmittaa joku Yle, mihin pistetään kaikki rahaa liki puoli miljardia, että siitä tulee poliittisesti suuntautunut media...
Koko Suomi on kallistunut pitkään yhteen suuntaan ja siksi mennään vesemmalle kallellaan pöin seinää..
Si sulla on tulee olemaan suuria ongelmia loppuelämässäsi jos ei kerran kohtuus riitä etkä itse osaa muuta kun täällä ruikuttaa
"Pois kuihtuu ruusu tuo kaunein pois, enää hehkua ei se vois.... Sitten laulu menee tylsäksi sössöksi ....
Vilma
Täällä oli eri porukka, kun miehen logiikka oli omalla palstallaan. Kun vanhat vakkarit katosivat, miehen logiikka tuli tilalle. Eli olette vähän kuin mongolivalloittajia ettekä lainkaan alkuperäistä kantaväestöä.