Suomen kilpailukyvyssä ei ole mitään vikaa kun suomi pystyy tekemään jäänmurtajat puolta halvemmalla kuin muut.
Täällä on on turhaa kitistä suomen korkeista palkkakustannuksista, nyt tämä pitää olla meille kaikille selvä asia kun suomen tasavallan presidentti sen sano ääneen.
Vieläkö EK johtaja tulee valittamaan palkkakustannuksista.
Suomen kilpailukyky
5
337
Vastaukset 5
Niin, jäänmurtajat, sillä tuotteella maailma valloitetaan.
- Anonyymi
Ostaja ei tarvitse jäänmurtajia, koska sillä ei ole jäätyviä merialueita käytännössä lainkaan.
Grönlannin valloituksessa kyllä tarvitsevat.
Suomi tarjoaa nyt aseet !
t. haans Anonyymi kirjoitti:
Ostaja ei tarvitse jäänmurtajia, koska sillä ei ole jäätyviä merialueita käytännössä lainkaan.
Grönlannin valloituksessa kyllä tarvitsevat.
Suomi tarjoaa nyt aseet !
t. haansTarvitseeko kukaan Ferraria taikka Lambourghinia? Hitaampien ihailun valloittamiseen niitä vain tarvitaan.
- Anonyymi
Kilpailukyky= ukrainalaiset ja virolaiset tekevät 4 laivaa puolella hintaa, meneekö Suomen kilpailukyky jos tekijät muuttaakin laivojen mukana parantamaan Usan kilpailukykyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 116719
- 78685
- 48648
- 46573
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39566- 60542
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516- 26481
- 52444