Suomen kilpailukyvyssä ei ole mitään vikaa kun suomi pystyy tekemään jäänmurtajat puolta halvemmalla kuin muut.
Täällä on on turhaa kitistä suomen korkeista palkkakustannuksista, nyt tämä pitää olla meille kaikille selvä asia kun suomen tasavallan presidentti sen sano ääneen.
Vieläkö EK johtaja tulee valittamaan palkkakustannuksista.
Suomen kilpailukyky
5
313
Vastaukset
Niin, jäänmurtajat, sillä tuotteella maailma valloitetaan.
- Anonyymi
Ostaja ei tarvitse jäänmurtajia, koska sillä ei ole jäätyviä merialueita käytännössä lainkaan.
Grönlannin valloituksessa kyllä tarvitsevat.
Suomi tarjoaa nyt aseet !
t. haans Anonyymi kirjoitti:
Ostaja ei tarvitse jäänmurtajia, koska sillä ei ole jäätyviä merialueita käytännössä lainkaan.
Grönlannin valloituksessa kyllä tarvitsevat.
Suomi tarjoaa nyt aseet !
t. haansTarvitseeko kukaan Ferraria taikka Lambourghinia? Hitaampien ihailun valloittamiseen niitä vain tarvitaan.
- Anonyymi
Kilpailukyky= ukrainalaiset ja virolaiset tekevät 4 laivaa puolella hintaa, meneekö Suomen kilpailukyky jos tekijät muuttaakin laivojen mukana parantamaan Usan kilpailukykyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869