rikas/köyhä

Anonyymi-ap

Selittäkää miksi joku joka on rikas esittää olevansa köyhä ja hakee näin kumppania ja sitten joku joka on köyhä esittää olevansa rikas löytääkseen kumppanin

5

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rikas haluaa oikeaa rakkautta ja köyhä ajattelee ettei kelpaa muuten.

      • Anonyymi

        Pillua ne vaan haluaa


    • Anonyymi

      "Jos olet rikas niin leiki köyhää!" - Panama rayo. Köyhyys koetaan heikkoudeksi joten kukaan ei halua olla köyhä eikä esiintyä köyhänä. Jos peittelee vaurauttaan voi päästä eroon gold diggereistä. Varsinkin miesten kohdalla on syytä ajatella naisista ovatko he kiinnostuneita miehestä vai hänen masseistaan.

      Jos nainen luulee miehen olevan keskituloinen eikä rikas niin mies pyrkii saamaan varmistuksen siitä että nainen on oikeasti kiinnostunut hänestä. Jos varsinaisesti esittää köyhää niin se on mielestäni hölmöä. Sen ymmärrän jos esittää jotain rikkaan ja köyhän väliltä.

      Ei mua miehenä kiinnosta kuinka rikas nainen on mutta se häiritsee jos nainen yrittäisi loisia rahoillani. Kerran seuraani lyöttäytyi jokin "halvan" oloinen nainen joka yritti pummia minulta juoman. Esitin olevani köyhä sossupummi ja kas kummaa, se otti oitis jalat alleen :D. Ei se mua silti haitannut koska yritinkin päästä hänestä eroon. Sen mukaiset vibat hänestä välittyivät.

    • Anonyymi

      Rikas väittää olevansa köyhä varmistaakseen sen ettei hänestä kiinnostusta vain rahojen vuoksi. Hän haluaa saada kiinnostusta omana itsenään.
      Köyhä valehtelee olevansa rikas jotta ei tulisi torpatuksi varattomuuteensa vuoksi ja jotta toinen ei luulisi hänen havittelevan rahaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      179
      1756
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      987
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      94
      874
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      683
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      567
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      523
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    9. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      24
      475
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      193
      466
    Aihe