rikas/köyhä

Anonyymi-ap

Selittäkää miksi joku joka on rikas esittää olevansa köyhä ja hakee näin kumppania ja sitten joku joka on köyhä esittää olevansa rikas löytääkseen kumppanin

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rikas haluaa oikeaa rakkautta ja köyhä ajattelee ettei kelpaa muuten.

      • Anonyymi

        Pillua ne vaan haluaa


    • Anonyymi

      "Jos olet rikas niin leiki köyhää!" - Panama rayo. Köyhyys koetaan heikkoudeksi joten kukaan ei halua olla köyhä eikä esiintyä köyhänä. Jos peittelee vaurauttaan voi päästä eroon gold diggereistä. Varsinkin miesten kohdalla on syytä ajatella naisista ovatko he kiinnostuneita miehestä vai hänen masseistaan.

      Jos nainen luulee miehen olevan keskituloinen eikä rikas niin mies pyrkii saamaan varmistuksen siitä että nainen on oikeasti kiinnostunut hänestä. Jos varsinaisesti esittää köyhää niin se on mielestäni hölmöä. Sen ymmärrän jos esittää jotain rikkaan ja köyhän väliltä.

      Ei mua miehenä kiinnosta kuinka rikas nainen on mutta se häiritsee jos nainen yrittäisi loisia rahoillani. Kerran seuraani lyöttäytyi jokin "halvan" oloinen nainen joka yritti pummia minulta juoman. Esitin olevani köyhä sossupummi ja kas kummaa, se otti oitis jalat alleen :D. Ei se mua silti haitannut koska yritinkin päästä hänestä eroon. Sen mukaiset vibat hänestä välittyivät.

    • Anonyymi

      Rikas väittää olevansa köyhä varmistaakseen sen ettei hänestä kiinnostusta vain rahojen vuoksi. Hän haluaa saada kiinnostusta omana itsenään.
      Köyhä valehtelee olevansa rikas jotta ei tulisi torpatuksi varattomuuteensa vuoksi ja jotta toinen ei luulisi hänen havittelevan rahaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      277
      2551
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1824
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      29
      1666
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1608
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      56
      1532
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1386
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1268
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      75
      1068
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    Aihe