Murhasta tuomittu oikeusavustajana?

Anonyymi-ap

15

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertoo paljon siitä kuinka musta on korruptoitumattoman puhtoisen Suomen korruption todellisuus oikeasti.

      • Anonyymi

        Aivan niin. Mm. julkisen sektorin rekrytointi ja oikeustoimi ovat korruptoituneita:

        https://www.uwasa.fi/fi/news/piilokorruptiotutkimus

        Samaan aikaan media toitottaa, että EU-Suomi on maailman vähiten korruptoitunut maa, jossa asuvat maailman onnellisimmat ihmiset.


    • Anonyymi

      Eihän Suomessa rehelliset kunnolliset ja tunnolliset lainkuuliaiset ihmiset pärjää ollenkaan. On oltava antisosiaalinen psykopaatti rikollinen jos aikoo pärjätä.

    • Anonyymi

      Kertoo siitä miten työpaikat ja työvuorot jaetaan ensisijassa rikollisille. Mitä rikollisempi olet, sitä enemmän ja helpommin saat työtä.

    • Anonyymi

      Tietääkö joku asiasta.

    • Anonyymi

      Muissa maissa tuokin rotta istuisi elinkautista.

      • Anonyymi

        Juu, piestävä ja kidutettava jo lähtökohtaisesti.


    • Anonyymi

      Tuollaiset olisi hyvä piestä maan poveen jo ihan lähtökohtaisesti.

    • Anonyymi

      Se on opiskellut tuomionsa aikana, hankkinut tutkinnon ja vankilasta päästyään aloittanut työnteon. Toisin kuin tämän forumin ikuiset sossupummit ja valittajat

      • Anonyymi

        Varmasti aivan vilpittömin mielin opiskeli vankilassa ja aloitti työnteon lusimisen jälkeen koska on halunnut aloittaa elämänsä moraalisesti oikealta puhtaalta pöydältä? 🤔

        Myrkky hoitaja Nykopp opiskeli vankilassa myöskin ruokavaliosta ja allergioista aivan vilpittömän mielin koska halusi vankilasta päästyään ryhtyä kunnon kansalaiseksi auttamaan ihmisiä allergia- ja ruokavalioasioissa.

        Ainoastaan lainkuuliainen työtön sosiaaliturvan varassa kituva ihminen on se oikea, pahantahtoinen rikollinen.


      • Anonyymi

        Tekstin auto correct 🖕


      • Anonyymi

        Moni muu on valmistunut vankilan ulkopuolella oikeustiedeteen maisteriksi ja silti työtön. Miksi hän sai tuon paikan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moni muu on valmistunut vankilan ulkopuolella oikeustiedeteen maisteriksi ja silti työtön. Miksi hän sai tuon paikan?

        Oikeustieteen tarkoitin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moni muu on valmistunut vankilan ulkopuolella oikeustiedeteen maisteriksi ja silti työtön. Miksi hän sai tuon paikan?

        Elämme pahassa maailmassa jossa rikollisuudesta palkitaan.

        Tunnollisuudesta ja lainkuuliaisuudesta rangaistaan.


    • Jos oikeusavustaja ei ole Suomen Asianajien jäsen, on hän silloin ns. lupalakimies eli suorittanut vuoden harjoittelun tuomioistuimessa valmistumisensa jälkeen. Hän saattaa olla julkinen oikeusavustaja, taikka sitten yksityinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      23
      4248
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      224
      3756
    3. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      44
      2718
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      107
      2699
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      24
      2699
    6. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      12
      2625
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2416
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2377
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2316
    10. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1801
    Aihe