Nyt on venäjältä wc-paperi loppumassa..

Ilmeisesti puuta ei kaadeta yhtään jotta saataisiin pyyhkimistarviketta/ Tai sitten on wc-paprun valmistajat rintamalla.
10127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pravda ja kuittipaperit käytössä.

Äänestä

Suomen lähialueella tehdään pehmopapereita täysillä. Ei se lopu, metsää riittää Venäjällä.

Äänestä
  • Suomelta ryövätyillä alueilla suomalaisten rakentamissa kombinaateissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Suomelta ryövätyillä alueilla suomalaisten rakentamissa kombinaateissa.

    Ja amerikkalaiset omistavat osan tehtaista.
    Ei pidä hävitä sotaa, siitä joutuu maksamaan.

    Äänestä

Vasemman käden keskarilla pyyhkäsevät roippeet rupareiästä, pyyhkäsevät saappaan varteen fingerinsä.

Äänestä

Turpeella siellä on ennenkin pyyhitty.

Äänestä

Hyvin pyyhkii.

Äänestä

Sehän on kuin Neuvostoliiton konkurssin jälkeen, viime vuosituhannen lopulla, ja vuosituhannen alkuvuosina, kun siellä vessan seiniin vedettiin sormilla 111-viivaa, kun paperia ei ollut, mutta ei ollut aina pyttyäkään, vaan reikä lattiassa.

Äänestä

Putin vedätti eräitä EU:n jäsenmaita maakaakaasulla tarkoituksena tehdä ko.maat riippuvaiseksi Venäjästä ja voi sitten miehittää Ukrainan. Hyväuskoiset politikot pilkkasivat Viroa, Latviaa, Liettuaa ja Puolaa kun eivät halunneet kaasuputkea mailleen, kun ei sieltä kaasuputkesta tule suikkapäisiä ukkeleita vaan kaasua.

Äänestä

Median uutisankka, uskoot😆

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilmeisesti puuta ei kaadeta yhtään jotta saataisiin pyyhkimistarviketta/ Tai sitten on wc-paprun valmistajat rintamalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu