Ukraina kutsuu minua

Anonyymi-ap

Nyt on 36 vuotta mittarissa, kumppania ei ole löytynyt eikä perhettäkään. Tästä voisi päätellä, ettei minua kaivata täällä, joten yhtä hyvin voisi tehdä jotain merkityksellistä tai vaikka kuolla. Elämä ilman rakkautta ei todellakaan tunnu elämisen arvoiselta.

Tinderistä olen löytänyt lähinnä naispuolisia ystäviä. Ihan kivahan se, tietty. Siinä vaan alkaa miettiä, mikä itsessä on vikana, kun kukaan ei halua enempää kuin pelkkää ystävyyttä. Ihan sama miten älykäs olet tai miten hyvin kohtelet naista, tulet silti torjutuksi, vaikka olisit silti kaiken lisäksi hyvässä kunnossa. Se on nykyajan pintaliitokulttuuria, jossa pitää olla oikeanlaiset vaatteet, mielenkiinnon kohteet ja hiuskampaukset että kelpaa. Se tekee minut sairaaksi. Haluan jotain enemmän.

Haluan myös kostaa, koska elämääni ei voi kaiken jälkeen enää korjata. Jos se jatkuu, se on yksin eletty merkityksetön elämän irvikuva. Ei sellaisessa ole mitään järkeä. Parempi että loppuu kunnon ilotulitukseen kuin johonkin hiipumiseen syöpäsairaalan osastolla. Haluan kuolla ryssän pommeihin enkä syöpään tehdessäni palveluksia niille joilla on perhe, eli heidän pienille lapsille, jotka onneksi kapinoivat itsekkäitä paskamaisia mädänneitä vanhempiaan vastaan ja tulevat iän myötä täysin erilaisiksi kuin he. Lapsissa on tulevaisuus.

Haluan olla roolimalli kaikille torjutuille ja yksin jätetyille. Jos olet torjuttu, veli, lähdetään sotaan, niin voidaan vielä joskus olla miehiä. Kuollaan sodassa kunniakkaasti ja tehdään tilaa meitä paremmille ihmisille, jotka naisiakin kiinnostavat. En ainakaan itse enää jaksa tätä paskaa. Tälle on tultava loppu. Joko kuolen tai se kaikki muuttuu nyt. Azalam.

Ja jos joku paska tulee tänne ilkkumaan ja irvailemaan, kuten varmasti tulee, sanon että olen tosissani. Lisäksi, se paska tekee sen vain osoittaakseen että on "parempi mies" kuin aloittaja, muttei ymmärrä p*skaakaan siitä miten tämä maailma toimii saati lukemastaan tekstistä. Siinä nimittäin käy niin, etteivät ne kommenttisi merkitse yhtään mitään. Olen käynyt läpi helvetin, joten miksi välittäisin vähä-älyisistä munalla ajatelluista kommenteistasi? Miksi kukaan nainenkaan niistä välittäisi? Miksi kukaan niitä edes muistaisi 3kk tai 6kk kuluttua? Sellainen laiskiainen joka tulee tänne ilkkumaan osoittaa vain oman välinpitämättömyytensä ja oman miehuutensa puutteen, kun ei ole valmis kuolemaan sodassa, kuten itse alan kohta olla.

Ainakin taistelisin oikealla puolella p*skiaisia vastaan ja tekisin jotain merkityksellistä elämälläni. Oikeasti haluan vain kuolla. Jos jossain joku nainen on, se on kuoleman rajan toisella puolen. Tämä ihmiskunta nykyisin on läpip*ska ja mätä

23

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi M parka. :(

    • Anonyymi

      Miksi et menisi suomessa asuvien ukrainalaisten tapaamisiin ja kokouksiin. Aivan varmasti voisit tutustua erilaisiin ihmisiin (myös naisiin :) !. Voisit vaikka alkaa opettamaan suomea jokaiselle joka haluaa oppia, on todennäköistä että monet ukrainalaiset eivät palaa kovin lähiaikoina.

      • Anonyymi

        Varmaan tajusit että aloittaja haluaa kuolla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varmaan tajusit että aloittaja haluaa kuolla?

        Halusi kuolla tai ei, siltä kukaan ei voi välttyä, enemmin tai myöhemmin!
        Ehdotus kuitenkin viittasi rakentavampaan käytökseen kuolemaa odotellessa!


    • Särkyneen sydämen kanssa mentiin ennen vanhaan Muukalaislegioonaan...

    • Anonyymi

      Olet kaunis sielu.Tärkeä. Ei sinun tarvii hakea arvokkuuttasi naisista/perheistä/tahi ukrainan sodasta. Aivan sama mistä noista onneasi/arvoasi etsit,ei se siellä ole. Ei kuolemassasikaan. Sinun pitää tajuu se.🤷‍♀️

      • Anonyymi

        Elämästä tulee elämisen arvoista kun tekee asioita muiden/lähimmäisten hyväsi. Ei itsekkäästi. Ei uhriutuen tai itsesäälissä rypien.🤷‍♀️


      • Anonyymi

        Aivan turhaa diipadaapaa tuo kirjoituksesi. Eivät kaikki sielut ole kauniita tai arvokkaita. Osa ansaitsee kuolla ja sillä selvä. Miten se on vaikeaa tajuta?


    • Anonyymi

      Niinhän se on viissiin aina ollut. Ei sen takia kannata kuolla.

      • Anonyymi

        Näinpä. Ja kun kuolee,ja katselee taakse jäänyttä,tulee kauhea ikävä loskaasäitä ja kaupungin/ s marketin kutsuvia valoja. Tahtoo taas tuntea kahisevat lehdet kenkien alla ja pienenpienenä pisteenä t ähtitaivaan kauneuden. Kuollessa eletyn elämän haasteet tuntuu aika pieniltä.. ne unohtaa. Syntyy tänne taas uudelleen ja taas kiroaa kuin kaikki on sontaa,vaikka itse siitä itsellensä sellaista tekee. Kun näkisi kaiken kauniina niin kauniiksi kaiken loisi.🤷‍♀️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näinpä. Ja kun kuolee,ja katselee taakse jäänyttä,tulee kauhea ikävä loskaasäitä ja kaupungin/ s marketin kutsuvia valoja. Tahtoo taas tuntea kahisevat lehdet kenkien alla ja pienenpienenä pisteenä t ähtitaivaan kauneuden. Kuollessa eletyn elämän haasteet tuntuu aika pieniltä.. ne unohtaa. Syntyy tänne taas uudelleen ja taas kiroaa kuin kaikki on sontaa,vaikka itse siitä itsellensä sellaista tekee. Kun näkisi kaiken kauniina niin kauniiksi kaiken loisi.🤷‍♀️

        Mistä sinä tuon tiedät? Oletko joskus kuollut? Kirjoitatko jostain haudan takaa?

        Ei kuoleman jälkeen ole mitään paitsi Buddhalaisten nirvana, eli olemattomuuden kokemus. Näin ainakin jos tiedettä on uskominen.


    • Anonyymi

      Ainakin väärällä puolella tulisi taisteltua. Kannattaa vähän miettiä onko ikävä tilanne Venäläisten syytä, vaiko meidän oman "länsimaisen demokratian" vika? Ehkäpä vihah kohde onkin lähempänä kuin uskoisikaan. Ukrainasta asti sitä on turha hakea, eikä rajan takaa, pikemminkin EU:sta, jossa oloaikana Suomen talous on mennyt alaspäin kiihtyvällä vauhdilla, samoin kuin ihmisten pahoinvointi on kasvanut ja pahemmaksi menee niinkauan kuin EU:ssa ollaan.

      • Anonyymi

        Ei ole väärää puolta,eikä oikeaa. Jokainen sota on oppikoulu sen tajuamiseen. 🤷‍♀️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole väärää puolta,eikä oikeaa. Jokainen sota on oppikoulu sen tajuamiseen. 🤷‍♀️

        Putin on oikealla puolella teurastaessaan ukrainalaista paskaporukkaa.


    • Anonyymi

      Aloittajan kaltaisen incel-paskasäkin kuuluukin kuolla, jotta muut saavat lisääntyä ja täyttää maan jälkeläisillään.

    • Anonyymi

      Älä viitsi J

      • Anonyymi

        Miksi vitussa ei viitsisi? Jokainen tekee omat päätöksensä itse eikä sinulla ole siihen mitään nokan koputtamista


    • Anonyymi

      Ei sanoja etkä halunnutkaan niitä. Parempi siis olla sanomatta mitään.

      • Anonyymi

        Sinulla on totalitaristinen mindset. Haluat hiljentää ihmisiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinulla on totalitaristinen mindset. Haluat hiljentää ihmisiä.

        Taisi olla ap joka halusi että ei enää tarvi tai saa sanoa mitään. Joku muu on silloin hiljentäjä kuin edellinen. -Sivusta sekaannuin sori mut ikävä lukea joka tapauksessa noin synkkää tekstiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taisi olla ap joka halusi että ei enää tarvi tai saa sanoa mitään. Joku muu on silloin hiljentäjä kuin edellinen. -Sivusta sekaannuin sori mut ikävä lukea joka tapauksessa noin synkkää tekstiä.

        Sieg Hheilllll! 👮‍♂️


    • Anonyymi

      No ainakin eräät J ja JP ovat mitä todennäköisimmin sellaisia niin tyhmiä maailmanmielistelijöitä että veisivät varmaankin löytämänsä aarteenkin löytötavaratoimistoon, HAHAAAH ( !!! ), kun ei naistakaan saa muuten kuin kunnollisuuden ja rehellisyyden sankaria esittämällä.

    • Anonyymi

      Hanna Visala on rohkea toimittaja. Hän on ollut Ukrainassa käytävän sodan keskellä auttamassa pieniä lapsia. Hieno ihminen!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3103
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      57
      2778
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2081
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      125
      1940
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      8
      1085
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe