Ukraina kutsuu minua

Anonyymi-ap

Nyt on 36 vuotta mittarissa, kumppania ei ole löytynyt eikä perhettäkään. Tästä voisi päätellä, ettei minua kaivata täällä, joten yhtä hyvin voisi tehdä jotain merkityksellistä tai vaikka kuolla. Elämä ilman rakkautta ei todellakaan tunnu elämisen arvoiselta.

Tinderistä olen löytänyt lähinnä naispuolisia ystäviä. Ihan kivahan se, tietty. Siinä vaan alkaa miettiä, mikä itsessä on vikana, kun kukaan ei halua enempää kuin pelkkää ystävyyttä. Ihan sama miten älykäs olet tai miten hyvin kohtelet naista, tulet silti torjutuksi, vaikka olisit silti kaiken lisäksi hyvässä kunnossa. Se on nykyajan pintaliitokulttuuria, jossa pitää olla oikeanlaiset vaatteet, mielenkiinnon kohteet ja hiuskampaukset että kelpaa. Se tekee minut sairaaksi. Haluan jotain enemmän.

Haluan myös kostaa, koska elämääni ei voi kaiken jälkeen enää korjata. Jos se jatkuu, se on yksin eletty merkityksetön elämän irvikuva. Ei sellaisessa ole mitään järkeä. Parempi että loppuu kunnon ilotulitukseen kuin johonkin hiipumiseen syöpäsairaalan osastolla. Haluan kuolla ryssän pommeihin enkä syöpään tehdessäni palveluksia niille joilla on perhe, eli heidän pienille lapsille, jotka onneksi kapinoivat itsekkäitä paskamaisia mädänneitä vanhempiaan vastaan ja tulevat iän myötä täysin erilaisiksi kuin he. Lapsissa on tulevaisuus.

Haluan olla roolimalli kaikille torjutuille ja yksin jätetyille. Jos olet torjuttu, veli, lähdetään sotaan, niin voidaan vielä joskus olla miehiä. Kuollaan sodassa kunniakkaasti ja tehdään tilaa meitä paremmille ihmisille, jotka naisiakin kiinnostavat. En ainakaan itse enää jaksa tätä paskaa. Tälle on tultava loppu. Joko kuolen tai se kaikki muuttuu nyt. Azalam.

Ja jos joku paska tulee tänne ilkkumaan ja irvailemaan, kuten varmasti tulee, sanon että olen tosissani. Lisäksi, se paska tekee sen vain osoittaakseen että on "parempi mies" kuin aloittaja, muttei ymmärrä p*skaakaan siitä miten tämä maailma toimii saati lukemastaan tekstistä. Siinä nimittäin käy niin, etteivät ne kommenttisi merkitse yhtään mitään. Olen käynyt läpi helvetin, joten miksi välittäisin vähä-älyisistä munalla ajatelluista kommenteistasi? Miksi kukaan nainenkaan niistä välittäisi? Miksi kukaan niitä edes muistaisi 3kk tai 6kk kuluttua? Sellainen laiskiainen joka tulee tänne ilkkumaan osoittaa vain oman välinpitämättömyytensä ja oman miehuutensa puutteen, kun ei ole valmis kuolemaan sodassa, kuten itse alan kohta olla.

Ainakin taistelisin oikealla puolella p*skiaisia vastaan ja tekisin jotain merkityksellistä elämälläni. Oikeasti haluan vain kuolla. Jos jossain joku nainen on, se on kuoleman rajan toisella puolen. Tämä ihmiskunta nykyisin on läpip*ska ja mätä

22

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi M parka. :(

    • Anonyymi

      Miksi et menisi suomessa asuvien ukrainalaisten tapaamisiin ja kokouksiin. Aivan varmasti voisit tutustua erilaisiin ihmisiin (myös naisiin :) !. Voisit vaikka alkaa opettamaan suomea jokaiselle joka haluaa oppia, on todennäköistä että monet ukrainalaiset eivät palaa kovin lähiaikoina.

      • Anonyymi

        Varmaan tajusit että aloittaja haluaa kuolla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varmaan tajusit että aloittaja haluaa kuolla?

        Halusi kuolla tai ei, siltä kukaan ei voi välttyä, enemmin tai myöhemmin!
        Ehdotus kuitenkin viittasi rakentavampaan käytökseen kuolemaa odotellessa!


    • Särkyneen sydämen kanssa mentiin ennen vanhaan Muukalaislegioonaan...

    • Anonyymi

      Olet kaunis sielu.Tärkeä. Ei sinun tarvii hakea arvokkuuttasi naisista/perheistä/tahi ukrainan sodasta. Aivan sama mistä noista onneasi/arvoasi etsit,ei se siellä ole. Ei kuolemassasikaan. Sinun pitää tajuu se.🤷‍♀️

      • Anonyymi

        Elämästä tulee elämisen arvoista kun tekee asioita muiden/lähimmäisten hyväsi. Ei itsekkäästi. Ei uhriutuen tai itsesäälissä rypien.🤷‍♀️


      • Anonyymi

        Aivan turhaa diipadaapaa tuo kirjoituksesi. Eivät kaikki sielut ole kauniita tai arvokkaita. Osa ansaitsee kuolla ja sillä selvä. Miten se on vaikeaa tajuta?


    • Anonyymi

      Niinhän se on viissiin aina ollut. Ei sen takia kannata kuolla.

      • Anonyymi

        Näinpä. Ja kun kuolee,ja katselee taakse jäänyttä,tulee kauhea ikävä loskaasäitä ja kaupungin/ s marketin kutsuvia valoja. Tahtoo taas tuntea kahisevat lehdet kenkien alla ja pienenpienenä pisteenä t ähtitaivaan kauneuden. Kuollessa eletyn elämän haasteet tuntuu aika pieniltä.. ne unohtaa. Syntyy tänne taas uudelleen ja taas kiroaa kuin kaikki on sontaa,vaikka itse siitä itsellensä sellaista tekee. Kun näkisi kaiken kauniina niin kauniiksi kaiken loisi.🤷‍♀️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näinpä. Ja kun kuolee,ja katselee taakse jäänyttä,tulee kauhea ikävä loskaasäitä ja kaupungin/ s marketin kutsuvia valoja. Tahtoo taas tuntea kahisevat lehdet kenkien alla ja pienenpienenä pisteenä t ähtitaivaan kauneuden. Kuollessa eletyn elämän haasteet tuntuu aika pieniltä.. ne unohtaa. Syntyy tänne taas uudelleen ja taas kiroaa kuin kaikki on sontaa,vaikka itse siitä itsellensä sellaista tekee. Kun näkisi kaiken kauniina niin kauniiksi kaiken loisi.🤷‍♀️

        Mistä sinä tuon tiedät? Oletko joskus kuollut? Kirjoitatko jostain haudan takaa?

        Ei kuoleman jälkeen ole mitään paitsi Buddhalaisten nirvana, eli olemattomuuden kokemus. Näin ainakin jos tiedettä on uskominen.


    • Anonyymi

      Ainakin väärällä puolella tulisi taisteltua. Kannattaa vähän miettiä onko ikävä tilanne Venäläisten syytä, vaiko meidän oman "länsimaisen demokratian" vika? Ehkäpä vihah kohde onkin lähempänä kuin uskoisikaan. Ukrainasta asti sitä on turha hakea, eikä rajan takaa, pikemminkin EU:sta, jossa oloaikana Suomen talous on mennyt alaspäin kiihtyvällä vauhdilla, samoin kuin ihmisten pahoinvointi on kasvanut ja pahemmaksi menee niinkauan kuin EU:ssa ollaan.

      • Anonyymi

        Ei ole väärää puolta,eikä oikeaa. Jokainen sota on oppikoulu sen tajuamiseen. 🤷‍♀️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole väärää puolta,eikä oikeaa. Jokainen sota on oppikoulu sen tajuamiseen. 🤷‍♀️

        Putin on oikealla puolella teurastaessaan ukrainalaista paskaporukkaa.


    • Anonyymi

      Aloittajan kaltaisen incel-paskasäkin kuuluukin kuolla, jotta muut saavat lisääntyä ja täyttää maan jälkeläisillään.

    • Anonyymi

      Älä viitsi J

      • Anonyymi

        Miksi vitussa ei viitsisi? Jokainen tekee omat päätöksensä itse eikä sinulla ole siihen mitään nokan koputtamista


    • Anonyymi

      Ei sanoja etkä halunnutkaan niitä. Parempi siis olla sanomatta mitään.

      • Anonyymi

        Sinulla on totalitaristinen mindset. Haluat hiljentää ihmisiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinulla on totalitaristinen mindset. Haluat hiljentää ihmisiä.

        Taisi olla ap joka halusi että ei enää tarvi tai saa sanoa mitään. Joku muu on silloin hiljentäjä kuin edellinen. -Sivusta sekaannuin sori mut ikävä lukea joka tapauksessa noin synkkää tekstiä.


    • Anonyymi

      No ainakin eräät J ja JP ovat mitä todennäköisimmin sellaisia niin tyhmiä maailmanmielistelijöitä että veisivät varmaankin löytämänsä aarteenkin löytötavaratoimistoon, HAHAAAH ( !!! ), kun ei naistakaan saa muuten kuin kunnollisuuden ja rehellisyyden sankaria esittämällä.

    • Anonyymi

      Hanna Visala on rohkea toimittaja. Hän on ollut Ukrainassa käytävän sodan keskellä auttamassa pieniä lapsia. Hieno ihminen!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      167
      1613
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      941
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      753
    4. 51
      645
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      17
      628
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      163
      501
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      189
      437
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      429
    Aihe