Mihin voimat katoaa?

Joo huono otsikko.
Eli jos teen ensimmäisenä liikkeenä punnerruspäivänä pystypunnerruksen niin voin tehdä 65-70 kilolla sarjaa.
Jos teen ensin etunojapunnerruksia joka on paras rintalihaksille minusta, niin pystypunnerruksessa menee juuri ja juuri 30 kilolla vitonen ja lihat huutaa armoa.
Mitä ja miksi?
5433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No enpä kyllä ole huomannut, että voimat ihan noin paljon vähenisivät muiden liikkeiden jälkeen. Olisiko ehkä syytä tehdä nuo eri päivinä sitten?

Äänestä

Tuo on niin laaja kysymys, täytyisi tietää taustasi, tavoitteesi jne. ym.
johon ei selkeää vastausta en jaksa edes alkaa runoileen,
mutta, mutta,
Mikäli oikeasti haluat,
siis ihan oikeasti halua riittää,
löydät siihen vastauksen itse , tutkimalla, kokeilemalla ja sitten kun kokemusta karttuu ,
pitkäjännittyneisyyttä , keskittymistä ihan oikeisiin asioihin,
ja ennekaikkea oikeaa halua kehtittyä,
tekeminen on taikasana.

Äänestä

Olennaisempi kysymys on että mihin naisten siveys katoaa?

Äänestä
  • Kyllähän sää sen nyt tierät,
    ja jos et tierä niin.................

    Äänestä

Masentava kokemus. Kaikkien ymmärtämä, yksinketainen testi.
Yhdenkäden leuanveto.
En treenannut sitä erikseen mutta aina joskus tuli kokeiltua.
Pari vuotta sitten meni kaksi vetoa alhaalta löysiltä ylös naama vetokäteen.
Vuodessa oli hyväksyttävä toisen vedon katoaminen.
Tänään kokeilin pitkästä aikaa ja se yksikin veto jäi silmät ranteen tasoon kohdalle.
Olisi parempi jos 81v ukon keskipitkä muistikin halvaantuisi ja uskoisin tyttäreni kehoitusta opetella elämään ikäiselleni sopivalla tavalla. Tosi tarkoitti kyllä jotain muuta kuin leukailua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joo huono otsikko.
Eli jos teen ensimmäisenä liikkeenä punnerruspäivänä pystypunnerruksen niin voin tehdä 65-70 kilolla sarjaa.
Jos teen ensin etunojapunnerruksia joka on paras rintalihaksille minusta, niin pystypunnerruksessa menee juuri ja juuri 30 kilolla vitonen ja lihat huutaa armoa.
Mitä ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu