Häneltä et voi mitään salata, etkä Häntä voi huijata!
Jumala näkee sinun valheesi!
Anonyymi-ap
93602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 93
Vanhimmat
Job 28:24
”Sillä hän katselee maan ääriin, ja näkee kaikki, mitä taivaan alla on,…”
Ilm. 21:8 Mutta pelkurien ja epäuskoisten ja saastaisten ja murhaajien ja huorintekijäin ja velhojen ja epäjumalanpalvelijain ja kaikkien valhettelijain osa on oleva siinä järvessä, joka tulta ja tulikiveä palaa; tämä on toinen kuolema."
Ilm. 21:27 Eikä sinne ole pääsevä mitään epäpyhää eikä ketään kauhistusten tekijää eikä valhettelijaa, vaan ainoastaan ne, jotka ovat kirjoitetut Karitsan elämänkirjaan.
Ilm. 22:15 Ulkopuolella ovat koirat ja velhot ja huorintekijät ja murhaajat ja epäjumalanpalvelijat ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevät.
Me elämme ilmestyskirjan lopun aikaa nyt.
”Herralle kauhistus ovat valheelliset huulet, mutta teoissaan uskolliset ovat hänelle otolliset.”
Sananlaskut 12:22
Silti jotkut niin kuvittelevat.
Room. 3:7
Mutta jos minun valheellisuuteni vain lisää Jumalan kirkkautta, kun sen ansiosta hänen totuutensa yhä korostuu, miksi minut sitten tuomitaan syntisenä?
Jesuiitat ottivat tuon Paavalin periaatteen omaksi tunnuslauseekseen: Tarkoitus pyhittää keinot.
Voi Teuvoa ja sinun ymmärtämätöntä vääristelyäsi!
”niinkuin hän tekee kaikissa kirjeissään, kun hän niissä puhuu näistä asioista, vaikka niissä tosin on yhtä ja toista vaikeatajuista, jota tietämättömät ja vakaantumattomat vääntävät kieroon niinkuin muitakin kirjoituksia, omaksi kadotuksekseen.”
2 Piet 3:16
Huom. Pietari puhui Paavalin kirjeistä ja siitä, miten vakaantumattomat niitä vääntävät kieroon.
Niin näkee valheeni, mutta eipä tee mitään.
Etpä näytä siitä välittävän. Irvokkainta asiassa, että leikit palstalla muka uskovaista!
Kerro miten Jumala kertoo mielipiteensä nykyisin.
Ei riitä joku raamatun koordinaatti.
Tiedätkö sinä mitä? Sinun täytyy tehdä synneistäsi parannus, jos taivaan kotiin haluat.
Mutta lisäksi sinun pitää antaa Jeesuksen pelastaa itsesi!
Kannattaa varoa sellaisia, jotka kutsuvat itseään uskovaisiksi tai Jeesuksen seuraajiksi ja Paavalin ihailijoiksi.
Ap. t. 19:15
mutta paha henki vastasi heille sanoen: "Jeesuksen minä tunnen, ja Paavalin minä tiedän, mutta keitä te olette?"
Joo kyllä sinua varonkin!
Kardiologi ja Tennesseen yliopiston lääketieteellisen tiedekunnan professori Maurice Rawlings oli myös vakaumuksellinen ateisti. Mutta vuonna 1977, kun hän yritti elvyttää kauhusta huutavaa miestä, tapahtui jotain, joka muutti hänen ajattelutapansa. Hän kertoi tapahtumasta Omni-lehdessä:
"Joka kerta, kun potilaan sydän ja hengitys palasivat, hän huusi: ”Olen helvetissä!” Hän oli kauhuissaan ja rukoili minua auttamaan häntä. Pelkäsin kuolemaa... Sitten huomasin hänen kasvoillaan aidon kauhun ilmeen. Hänen ilmeensä oli kauhistuttavampi kuin kuoleman ilme! Tällä potilaalla oli groteski irvistys, joka ilmaisi puhdasta kauhua! Hänen pupillinsa olivat laajentuneet, hän hikoili ja vapisi – hän näytti siltä kuin hänen hiuksensa olisivat nousseet pystyyn. Myöhemmin hän kirjoitti kirjan Beyond Death's Door (Kuoleman portin takana), jossa hän sanoi, että helvetti on todellinen!"
Jumala sanoo meille: ”Olet tärkeä. Otan sinut vakavasti. Valitse hylätä minut – valitse helvetti, jos haluat. Annan sinun mennä.”
Kukaan helvetissä ei voi sanoa Jumalalle: ”Sinä laitoit minut tänne”, eikä kukaan taivaassa voi koskaan sanoa: ”Minä laitoin itseni tänne.”
Te elätte nyt sitä mahdollisuutta että voitte pelastua. Kohta ne mahdollisuudet on ikuisesti käytetty ja muistatte kadotuksessa ne jos ette pelastuneet.
On se Jumala tosiaan armoton! Ukko nauttii kidutuksesta.
Ei riitä elinkautinen, vaan ikuisuus on riittävän pitkä aika.
Onneksemme Jumala on ihan aidosti ihmisen luomus.
Kannattaa varoa per- keleen juoksupoikia, joilla ei ole koskaan mitään hyvää mielessä, vaan aina vaan pahat suunnitelmat. Mutta! Jeesus vie omansa voittoon! 😁
Totta. https://keskustelu.suomi24.fi/t/13705794/sanan-ja-saarnamiehen-suhde
Linkit voi sisältää viruksia.
Paavali keksi uuden uskonnon. Tekeytyi apostoliksi ja valehteli olevansa nasiiri, niin eksytys on käynnistynyt.
Jeesus oli Juutalainen uskoltaan alusta loppuun asti, eikä perustanut mitään uutta uskontoa.
Ilm. 14:12
Tässä on pyhien kärsivällisyys, niiden, jotka pitävät Jumalan käskyt ja Jeesuksen uskon.
Ei siellä pyhässä kaupungissa uudessa Jerusalemissa ole mitään pakanoiden osastoja, eikä Paavalin nimeä siellä edes mainita.
Ilm. 21:12
Sitä ympäröi suuri ja korkea muuri, jossa oli kaksitoista porttia, ja niitä vartioi kaksitoista enkeliä. Portteihin oli hakattu Israelin kahdentoista heimon nimet. [21:12,13: Hes. 48:31-34]
Ilm. 21:14
Kaupungin muurissa oli kaksitoista peruskiveä, ja niissä oli kaksitoista nimeä, Karitsan kahdentoista apostolin nimet. [Hes. 48:31]
Teuvo. Sinun on turhaa taistella Jumalaa vastaan.
Vain Jeesus voi Teuvonkin pelastaa!
Jeesusta meidän on uskominen.
Matt. 15:24
Mutta Jeesus vastasi: "Ei minua ole lähetetty muita kuin Israelin kansan kadonneita lampaita varten."
Nasiirin roolilla sai Juutalaisten luottamuksen.
Ap. t. 18:18
Paavali viipyi Korintissa vielä jonkin aikaa. Sitten hän hyvästeli veljet ja lähti purjehtimaan kohti Syyriaa yhdessä Priscillan ja Aquilan kanssa. Hän oli Kenkreassa leikkauttanut hiuksensa, koska oli antanut uhrilupauksen*. [Kysymys on Vanhan testamentin lupauskäytännöstä, ks. 4. Moos. 6.][4. Moos. 6:18; Ap. t. 21:24]
Apostolin roolilla sai pakanoiden luottamuksen Kreikassa.
1. Kor. 9:2
Jos eivät muut pidäkään minua apostolina, teidän apostolinne ainakin olen. Tehän olette sinetti, joka vahvistaa, että olen Herran apostoli.
Ne Korinton "sinetit" taisivat olla vaan hiprakassa.
1. Kor. 11:21
koska jokainen syö omia ruokiaan, niin että toinen on nälissään ja toinen juovuksissa.
Aquila (kotka) ja Priscilla (muinaisaikojen käärme) olivat Paavalin (pikkumiehen) kavereita. Apostolit ja Korkeimman palvelijat eivät arvostaneet heidän "ammattikuntaansa", koska ainosyntyinen Poika kieltää antamasta vääriä todistuksia lähimmäisistä ja veljistä. Niitä jotka eivät kulkeneet ((suoraa (Pojan)) Tietä) sanottiin kuolleiksi tai rammoiksi tai halvatuiksi. Jotkut olivat vain "sokeita" eli eivät nähneet "ylös" eli eivät tunteneet palvonnan suuntaa, koska juutalaiset olivat hävittäneet kymmenennen käskyn, joka sanoo, että pyhiinvaellus pitää suorittaa ylös Garisiminvuorelle, minne Israelin voideltu Joosua. Joosefin poika, pystytti lain kivet ja Mooseksen välittämän Jumalan käskyn mukaisesti päällysti ne laastilla ja kirjaili niihin huolellisesti lain käskyt. Israel on Jumalan silmäterä, ei Juudea. Siksi evankeliumissa lukee, että Jeesus voiteli ikänsä sokeana olleen silmät ja tämä alkoi nähdä "ylös". Mutta paavalistin on vaikea ottaa vastaan ymmärrystä valossa, koska valo poistaa taikauskon ja tuo taivaan fyysiseen todellisuuteen. Mutta Israelin taivas on ollut fyysisessä maailmassa jo tuhansien vuosien ajan, eikä totuus riipu siitä, mitä joku paavalisti haluaa tai ei halua.
Paavali veljeili Aquilan ja Priscillan ja Jerusalemin farisealaisen ylipapin kanssa, kun taas Jeesus veljeili tosi israelilaisen Natanaelin ja Marian kanssa ja tultuaan korotetuksi veti perässään paljon populaa pois "maailmasta" Efraimin perintömaalle taivasten valtakuntaan.
"Teidän täytyy syntyä ylhäältä", sanoi ylhäältä syntynyt Jeesus fariseukselle.
Eikä Jeesuskaan olisi voinut saada Israelista ketään puolelleen, varsinkaan morsianta, ellei sitä olisi suotu ylhäältä, totesi Johannes. Eikä ole parempaa Jeesuksen todistajaa kuin Johannes, ellei Jeesuksen tekoja lasketa mukaan.
ALASKASSA TAVATTIIN. PUTIN JA TRUMP JA TRUMP TEKI MINKÄ AIKOI.
Tuo kokouksen sijainti oli vihje mitä tulee tapahtumaan venäjälle, jos rauha ei pian etene.
ALAS KASSA! Venäjän talous on kohtaamassa ensimmäisen kerran sanktioiden vaikutuksen. Kassavajeet lisääntyvät. Alaskirjaukset konkurssipesistä uhkaa koko Venäjän talo utta.
Ruplia on helppo painaa lisää...
Jumalako ei nähnyt Paavalin valheita?
Room. 3:7
Sillä jos Jumalan totuus tulee minun valheeni kautta selvemmin julki hänen kirkkaudekseen, miksi sitten minutkin vielä syntisenä tuomitaan?
Jumala heitti miehen Saatanan haltuun kuritettavaksi koko lopun elämän ajaksi.
Pahaa henkiolentoa ei otettu pois miehestä pyynnöistä huolimatta.
2. Kor. 12:8
Sentähden olen minä kolmasti Herraa rukoillut, että hän läksis minusta.
Raamatun ilmoituksen mukaan Johannes Kastaja oli viimeinen nasiiri, ei Paavali.
Juudaksen tilalle uudeksi 12. Karitsan apostoliksi valitiin Mattias; ei Paavalia.
Apt.1:26
Johannes Kastaja oli viimeinen nasiiri.
Luuk. 1:15
Sillä hän on oleva suuri Herran edessä; viiniä ja väkijuomaa hän ei juo, ja hän on oleva täytetty Pyhällä Hengellä hamasta äitinsä kohdusta.
Niin mitä siitä sitten?
Oikea usko on Pyhän Hengen yksi pysyvä ominaisuus: usko,toivo, rakaus, rauha ja ilo. Johannes oli uskossa jo äitinsä kohdussa.
Luuk. 1:41
Ja kun Elisabet kuuli Marian tervehdyksen, hypähti lapsi hänen kohdussansa; ja Elisabet täytettiin Pyhällä Hengellä.
Luuk. 1:44
Sillä katso, kun sinun tervehdyksesi ääni tuli minun korviini, hypähti lapsi ilosta minun kohdussani.
Harhaoppiset lahkolaiset tarkoittavat uskolla käännyttämällä aikaansaatua päänuskoa, psykologista mielentilan liikahdusta, kreikaksi "metanoia". Psykologinen uskontila.
Agressiivisellä käännyttämisellä ihminen saadaan tulemaan ihan mihin uskooan ja sen alalahkoon tahansa. Varo itsensä uskoon julistaneita ja uskoon käännyttäjiä, jotka sanovat olevansa Jeesuksen seuraajia ja Paavalin peesaajia.
Ap. t. 19:15
mutta paha henki vastasi heille sanoen: "Jeesuksen minä tunnen, ja Paavalin minä tiedän, mutta keitä te olette?
Kristityksi kastetulla lapsella on kasteen lahjana saatu Pyhä Henki, uskon Henki.
Siksi Saatana lahkoapureineen vihaa lapsien kastamista kristityksi.
Gal. 5:22
Mutta Hengen hedelmä on: rakkaus, ilo, rauha, pitkämielisyys, ystävyys, hyvyys, usko, hiljaisuus, puhtaus.
Ettekö te tiedä että tulette tuomitsemaan enkeleitäkin!
Jumala Jeesus Kristus on lihaan tullut!
Rakkaani, kavahtakaa epäjumalia ja epäjumalanpalvelusta. Perkele on kyllä tuhattaituri Raamatun käyttämisessä, mutta tuskin paljoa omaa positiivisia ajatuksia sydämen tilastamme, vaan ainoastaan negatiivisia.
Paavalilla ei ollut mitään valtaa hänessä asuneeseen Saatanan enkeliin. Sitä ei otettu hänestä pois rukouksista huolimatta.
2. Kor. 12:8
Sentähden olen minä kolmasti Herraa rukoillut, että hän läksis minusta.
Jumala on eri Persoona kuin Jeesus.
Isä, Poika ja Pyhä Henki ovat Kolme eri Persoonaa, jotka ovat sitoutuneet samoihin Jumalan lakeihin ja käskyisin. Yksi ovat.
Ei ole erikseen mitän lievempiä Pojan lakeja tai Hengen lakeja, kuten usein uskotellaan ihmisiä luopumaan totuudesta.
Kolmiyhteisen Jumalan kieltäminen, eli Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen erottaminen toistaan erilleen on Perkeleestä.
Kirkon oppi? Ei löydy raamatusta.
Areiopagita joka ilmeisesti oli se jonka Paavali sanoi temmatun kolmanteen taivaaseen ja kuulleen paratiisin sanoja on kirjoittanut kyllä hienosti kolminaisuudesta ja ilmeisesti monet muutkin. En ole vielä tutustunut heidän aarteisiinsa asiaa koskien. Kuinka moni muukaan Suomessa on? Kirkkoisien teokset ovat yhä suomentamatta.
Monta on niitä jotka pyrkii pakottamaan omaan uskoonsa ja sääntöihinsä muita. Eräät jopa miekalla uhaten kuten Islam.
Rauha ja kunnon yhteiskuntasopimus ovat toki tärkeitä, ja joskus menevät uskonnon vapauden edelle. Kuitenkaan ei pitäisi vaatia uskomaan sellaiseen mistä ei ole koskaan kuullukaan , muuta kuin Jumalan itsensä tai hänen lähettiläidensä toimesta. Yhteiskuntasovun ja rauhan tähden. Sillä kaikki mikä on Jumalasta voittaa maailman.
Mikäli kirkkoisien teokset käännetään Suomeksi on selvää että niihin tulee uskoa ja ne muodostaa oman osansa yhteiskuntarauhan ylläpitämiseen. Koska ne käännetään?
Islam on tulossa voimalla 7-77 vuoden ajaksi ainakin. Ja silloin yhteiskunta rauhan perusta lienee yksijumalaisuus. Sen jälkeen 2100 jkr alkaa Vyasadeeva koota veedoja ja mantroja. Silloin on jälleen ehkä mahdollista perustaa yhteiskuntaa kristinuskoon vakaasti.
Mutta asia saattaa mennä puolelta toiselle huopaamiseksi sillä 2400 jkr tapahtuu jälleen muutos yksijumalaisuutta kohden.
Välillä monijumalaisuus ja välillä monoteismi ja välillä Kolminaisuus.
Sulla on menneet puurot ja vellit sekaisin.
Joudut herjoistasi tuomiolle.
Joku "hoitomeheksi" tekelehtinyt ei päätä mihin kukakin joutuu. kyllä jämpti on niin!
Siis "hoitomieheksi"
En tiedä mistään hoitomiehestä, mutta se on varmaa, että jokainen meistä joutuu Jumalan eteen tuomiolle vastaamaan teoistaan. Sitten onkin ihan toinen juttu, kenellä on Puolustaja siellä tuomiolla.
Huolehdi vaan omista asioistasi!
Ei tarvitse ei. Se on Jumalan homma se. 😊
Se on varma se.
Silti yrittäjiä on…
Paavali oli murhamies ja valheveikko.
Room. 3:7
Sillä jos Jumalan totuus tulee minun VALHEENI kautta selvemmin julki hänen kirkkaudekseen, miksi sitten minutkin vielä syntisenä tuomitaan?
On arvioitu, että Paavalin puheista valikoiden voidaan noin 80 % käyttää opetuksessa, mutta sinne sekaan on laitettu 20 % valheita.
Eli tarkkana pitää olla.
Viisaat Juutalaiset osasivat epäillä Paavalin puheita ja hyväksyivät vain sen mitä täsmäsi aikaisempiin kirjoituksiin eli Tooraan.
Ap. t. 17:11
Nämä olivat jalompia kuin Tessalonikan juutalaiset; he ottivat sanan vastaan hyvin halukkaasti ja tutkivat joka päivä kirjoituksia, oliko asia niin.
Näinhän sinä Teuvo jaksat hokea. ”Edesmennyt” kun olet. 😂
Jumalattomat luulevat, ettei Jumala ikinä heitä huomaa.
Ei ainakaan huomaa, jos köyhä jotain apua tarvitsisi, panee epäilemään ,ettei koko jumalaa ole olemassakaan.
Ei ainakaan huomaa, jos köyhä jotain apua tarvitsisi, panee epäilemään ,ettei koko jumalaa ole olemassakaan.
Ei ainakaan huomaa, jos köyhä jotain apua tarvitsisi, panee epäilemään ,ettei koko jumalaa ole olemassakaan.
Kaikkitietävä Herra Sebaot tiesi jo arkkienkeli Luciferia luodessaan tämän muuttuvan Saatanaksi ja ihmistä luodessaan Aatamin ja Eevan tulevan lankeamaan tämän houkutuksiin, ja niin ikään Hän tiesi jokaisen tulevan ihmisen kaikki ajatukset ja teot jo tuolloin, joten Hänen kaikkitietävässä katsannossaan yhdelläkään ihmisellä mitään sellaista vapaata tahtoa tehdä tai ajatella, mitä Hän ei olisi jo tiennyt aiemmin.
Jumala näkee myös sinun seksuaalisen irstautesi!
Tarkoittaako tuo kommenttisi tämän ketjun avaajaa?
Miksi ihmiset keskittyvät huonoihin asioihin
mikki hiiri näkee kanssa mitä ajattelet , mutta älä kerro sitä aku ankalle
Tuleeko Aku sulle edelleen keskiviikkoisin?
Kaikki paljastuu vielä kerran.
Ehkä nopeammin kuin tietty henkilö arvaakaan..
Niinpä niin, ehkä lehmätkin pian lentää.😂
Kaikki lahkot väittävät, että tuo valittujen joukko on heidän lahkoonsa liittyneitä.
Mutta jättävät kertomatta, että kaikki sinetillä merkityt 144.000 ovat
ISRAELIN 12 HEIMON JÄLKELÄISIÄ. (EI PAKANOITA).
Ilm. 7:4
Minä kuulin myös sinetillä merkittävien määrän. Sinetin sai sataneljäkymmentäneljätuhatta, ja heitä oli KAIKISTA ISRAELIN HEIMOISTA.
Ei siellä pyhässä kaupungissa ole mitään pakanoiden osastoja.
Ilm. 21:12
Sitä ympäröi suuri ja korkea muuri, jossa oli kaksitoista porttia, ja niitä vartioi kaksitoista enkeliä. Portteihin oli hakattu Israelin kahdentoista heimon nimet. [21:12,13: Hes. 48:31-34]
Ilm. 21:14
Kaupungin muurissa oli kaksitoista peruskiveä, ja niissä oli kaksitoista nimeä, Karitsan kahdentoista apostolin nimet. [Hes. 48:31]
Toinen yleinen eksytys on käyttää mielikuvaa, että meidän lahko kuuluu Kristuksen ruumiiseen.
Pelkästään Suomessa on yli tuhat erioppista uskonnollista yhdistystä, uskonlahkoa ja uskonkulttia ry:tä.
Jos ne kaikki kuuluisivat Kristuksen ruumiiseen, niin Jeesus muistuttaisi tuhatjalkaista matoa.
1. Tim. 6:10
Sillä rahan himo on kaiken pahan juuri; sitä haluten monet ovat eksyneet pois uskosta ja lävistäneet itsensä monella tuskalla.
Alkuseurakunnassa eräs varakas pariskunta tapettiin talokaupan rahojen saamiseksi heiltä.
Syy laitettiin Pyhän Hengen piikkiin ja täydestä meni.
Pyhän Hengen syyttäminen murhamieheksi on raju Pyhän Hengen pilkka ja herjaus.
Näin sanoi ”edesmennyt”!
Hän ei kunnioita edes Pyhän Hengen inspiroimaa Jumalan sanaa!
Rukoilepa sitä jumalaasi, jospa se palauttaisi riitakumppanisi takaisin tänne maan päälle.😂
Se ei kyllä onnistu, mutta näyttäähän tuo riitakumppaneita löytävän muutenkin.
Kymmnyksistä jätetään kertomatta, että ne tarkoittivat elintarvikkeiden viemistä temppeliin Leeviläisille papeille, joilla ei itsellä ollut viljelysmaata.
Malakian jakeesta jätetään se kohta lukematta, kun ihmisiä houkutellaan antamaan rahaa....
Mal. 3:10
-- Tuokaa täydet kymmenykset aarrekammioon, JOTTA TEMPPELISSÄNI OLISI RUOKAA.
Koetelkaa minua tällä tavalla, sanoo Herra Sebaot. -- Silloin saatte nähdä, että minä avaan taivaan ikkunat ja vuodatan teille sateen runsaan siunauksen.
Rahan antamisesta varoitetetaan.
5. Moos. 14:26
ja osta sillä rahalla kaikkea, mitä haluat, joko raavaita tai lampaita, viiniä tai väkijuomaa, kaikkea, mitä mielesi tekee, ja syö siellä Herran, sinun Jumalasi, edessä ja iloitse, sinä ja perheesi.
Rahat lahkolle ja sielu pirulle !
Jos tämä ohjelma on koskettanut sinua, niin lähetä rahasi meille.
Mutta näkeekö uskovainen jumalan valheet?
Olematon ei valehtele, eikä tee mitään muutakaan.
Niinpä! Jumalaa ei voi teuvot ja taunot huijata!
Aivan ei ne voi ketään enää huijata. Teuvo olisi 88 vuotias, jos eläisi, ja Tauno olisi jo 102 vuotias jos eläisi.✝️✝️
Tiedäthän, että valehtelijat eivät peri taivasten valtakuntaa?
Sinun olisi syytä pitää suuta soukemmalla, mitä valeteluun tulee. Sinun onneksesi mitään taivasten valtakuntaa ei ole olemassakaan!
Korj. "valehteluun"
Kyllä se on ihan hirveetä mitä täällä kirjoitetaan!
Ei mitään häpyä!
Niinpä! Häneltä ei voi mitään salata, eikä piilottaa. Me olemme itsekukin kuin avoin kirja Hänen edessään.
Mie oon kuules sellanen koijaaja ja mysteerimiäs ettei edes Jumala ota miusta tolkkua. Herra pilvien piällä ei edes tiijä miten päin mie nukun yöllä saati kuinka monta kertaa piarasen. Niiiiiih! Mmmmmmm!
Raamatun jumala ei tiedä mitään sen enempää kuin aikalaiset vuohipaimenet.
Huijauspuolen se ja sen harhauttamat hoitaa ihan itse.
Mikähän jumala kirjoittaja kokee olevansa, jos uskovainen sattuu pelottelun seurauksena tunnustamaan syntinsä oli ne sitten syntiä tai ei niin ei sitä teattereissa julisteta kaikkien tietoon. Mihin kukakin uskoo on lähinnä jokaisen oma asia, sillä enemmän näitä saarnaajia haittaa se oma epätietoisuus muiden asioista ja sen myötä tarpeesta pyrkiä kontrolloimaan muiden uskomuksia.
Huijaahan kirkotkin, ja papisto.
Niinpä. Lopettakaa puuttuminen toisten ihmisten elämään ja tuomarointi.