Miksi vieläkin vituttaa ja surettaa tämä päätös. Niinkuin olisi leikattu pää irti tuottavalta ihmiseltä säästösyistä, rahaa hukataan 150x turhempiin asioihin mutta silti tämä päätettiin lopettaa, perkeles!!!!!!
Lentosotakoulun lakkauttamisesta
29
1064
Vastaukset
- Anonyymi
Siitä saa kiittää yksin RKP :tä
- Anonyymi
pekkarinen veti kaohavaa höplästä
- Anonyymi
Sankelo ja Risikko kattoo tumput suorina päältä.
- Anonyymi
Ei tehnyt Kurvinenkaan ministerinä mitään. Nyt ollaan kitapurje levällään.
Vanhaa turha haikailla. Katsokaa kuinka puolustusfirmat kasvaa. Miksei kva ota osaansa ? - Anonyymi
Niinpä risikkokin vaan naureskeli ku ilmasotakoulu lakkautettiin.nyt pitääs tehdä töitä sen eteen että saataisiin kenttä takaisin ja juhannusjuhlat kauhavalle .kalantorpan jälkiin.kuinka sankelo ja risikko on nuan tyhmiä.kokoomukselaasia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tehnyt Kurvinenkaan ministerinä mitään. Nyt ollaan kitapurje levällään.
Vanhaa turha haikailla. Katsokaa kuinka puolustusfirmat kasvaa. Miksei kva ota osaansa ?Niinpä laitoin yhdelle hallituksen jäsenelle viestiä että pidetään kyselytunti kauhavan kaupungintalolla.asiasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä risikkokin vaan naureskeli ku ilmasotakoulu lakkautettiin.nyt pitääs tehdä töitä sen eteen että saataisiin kenttä takaisin ja juhannusjuhlat kauhavalle .kalantorpan jälkiin.kuinka sankelo ja risikko on nuan tyhmiä.kokoomukselaasia.
Sikalantorpan juhannusjuhula.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä laitoin yhdelle hallituksen jäsenelle viestiä että pidetään kyselytunti kauhavan kaupungintalolla.asiasta.
Sitä odotellessa 😀
Kuinka tyhmä voi kauhavalainen olla - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sikalantorpan juhannusjuhula.
🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Risikolle tuli maharotoon
- Anonyymi
Vinkat lähti 2011 ja sillon syynä että Kvalla eri piisaa ilmatila Hawkeille ja Vinkoille. Tikkakoskella siihen vielä siviilikoneet ja hyvin piisaa...Siellä erilaista ilmaa.
- Anonyymi
Niinpä kyllä muakin viluttaa ja hermostuttaa se että hyvä kenttä lakkautetaan kyllä nii typerä päätös on.rkpltä ois kiva mennä kentälle juhannuksena kalantorpan jälkiin.mutta nämä saatanan rkp äijä menöö lakkauttamaan sen.kyllä onko se nuan kateellinen.äijä.
- Anonyymi
Rantaruattalaasten piti pitää pystys put-sotakoulu.
- Anonyymi
Mitenköhän asiaa sais eteenpäin että saatais kenttä takas toimintaan kuin ennen, olis menoa ja meininkiä enemmän kauhavalla taas
- Anonyymi
Kurvinrn ja Sankelo jumppaavat kirkkahasti kentän pualesta turuulla ja toriilla .
- Anonyymi
Aika moni vaan haikaaloo niitä juhannusjuhlia ja "meininkiä" kylälle piittaamatta kentän isoommasta merkityksestä maalle.
- Anonyymi
Saahan sitä, menneessä elää....Mutta kun alootit, mä haluan Pauli-Veikon ja Härmän lehden takaisin😭😭😭😭😭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saahan sitä, menneessä elää....Mutta kun alootit, mä haluan Pauli-Veikon ja Härmän lehden takaisin😭😭😭😭😭
Ja minä Kauhavalehden ja purnaajien palstan.
Komiattiin ei saa kommenttiansa kun maksamalla
- Anonyymi
Olikohan viimeviikolla kun Risikko lobbasi Ilkassa Rengonharjun kentän puolesta, että sinne pv:n dronekehitystä. Käviköhän yhtään mielessä, että Kauhavalla on aivan toisenmoiset puitteet ko. toimintaan, tuskin. Risikkoa ei paljon Kauhavan asiat nappaa, ihmettelen vaan kuka Kauhavalla sille äänensä vielä antaa.
- Anonyymi
Seinäjoen kenttä on aivan väärässä paikassa, kaukana juna-asemalta ja muilta jatkoyhteyksiltä.
Siitä ei ikinä saada toimivaa millään systeemillä. - Anonyymi
Risikko on tehnyt karmeaa jälkeä etelä-pohjanmaan pikku kunnisssa.
- Anonyymi
Samaa ihmettelen tuosta pohjanmaan petturista
- Anonyymi
Kasvu kyllä Lapuan nammolla minkä ristikko tietää. Drone homma oli hanke hessujen puuhaa.
- Anonyymi
No kauhavan ihmiset äänestää naiset Kokoomuksen väki väkisin.menis eläkkeelle koko risikko.
- Anonyymi
Juna meni jo....
- Anonyymi
Nykkö te vasta huamaatta että Risikko ei meistä piittaa! Ei oo piitannu meistä yli 10 vuoteen. Ittiänsä vaan tuaa esille, ei edes tervehtiä osaa. Hoitaas sairasta miestään niin kunnioitus palautuis!
- Anonyymi
Ei ole hänen asia kentän kehitys. Ihan itte pitäis toimia. Mutta ne ketkä osaisivat on häädetty pois . Puhuvia päitä jäljellä. Viimeinen sammuttaa valot..
- Anonyymi00031UUSI
Etsitkö seuraa tänä iltana? 🍓 Klikkaa ja juttele https://Lauren.hoty.lat/Lauren#/?/?/64oxq3cpy
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1785042- 141681
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1231484Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91373Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491090Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297952- 190915
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7760