BMW 530 diesel

Oon vaihtamassa vanhaa vaunua isompaan ja uudempaan. Samalla joutuu miettimään/vaihtamaan vetoauton.

BMW 530 Touring diesel:llä papereiden mukaan saa vetää peräti 2000 kg vaunua.

Onko tietoo miten se automaattivaihteinen menestyy vetohommissa, vai menestyykö ollenkaan?
4870
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vetohommissa hyvin menestyy, jopa paremmin kuin manuaali! Ja 530D BMW on takavetoisena hyvä veturi, voimaa enemmän kuin riittävästi! Tarkista onko automaattilaatikon jäähdytys (öljyn) asennettu, se lienee tarpeellinen! Ei muuta kuin vetämään!

Äänestä
  • Kai sen öljynjäähdyttimen sinne kohtuullisesti saa jälkikäteenkin.

    Äänestä

  • viritellä mitään ylmääräisiä jäähdyttimiä ,jos tehdas lupaa vetää sen verran.

    Äänestä

Sain juuri vahvistuksen maahantuojalta vetokiloista.

BMW 530 Touring Diesel (E39) 99-

- myös automaattivaihteisella saa vetää 2000 kg

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kra kirjoitti:

Oon vaihtamassa vanhaa vaunua isompaan ja uudempaan. Samalla joutuu miettimään/vaihtamaan vetoauton.

BMW 530 Touring diesel:llä papereiden mukaan saa vetää peräti 2000 kg vaunua.

Onko tietoo miten se automaattivaihteinen menestyy vetohommissa, vai menestyykö ollenkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu