Tummaihoiset tulkitsee kaiken rasismiksi

Anonyymi-ap

Kaikki on tummaihoiselle rasismia.
Tummaihoiset puhuvat kuin pikkutytöt keskenään, yhyy tuo ja tuo on rasisti, kunnon marttaliitto

18

480

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demarit opettavat niille että suomalaiset miehet ovat tyhmiä ja naiset h#oria.

      Sdp- kavala petturipuolue

      joka mädättää tämän maan

      • Anonyymi

        "sanoja jotka ovat rasistisia. "
        Tämä on juuri sitä, että ei voi viettää normaalia elämää, ette joku vokettaja nyrpuistele, tai luokkaannu, tulkitse väärin. Wokettajat, loukaanuttekaan ihan keskenään, kieltämättä, olen pahoillani ajattelisi ehkä Nelsson Mandela.
        Sanoit mitä hyväänsä....
        Naiset sanoo, että kun tuo mies ei puhu.
        Miehet sanoo, että kun puhut, kohta sinua syytetään kaikesta mistä luottamuksellisesti kerroit. Pääasiassa materiaalia aviosuhteessa käytetään miehen, naiseensa luottaneen nujertamiseeen.
        Sitten kun mies tajuaa olla puhumatta asioistaan naiselle, niin femakot sanoo, että miks miehet ei puhu.
        Ei helvetissä miehet puhu, kun naisten raukkamaisuutta ei kestä kukaan, ei naiset itsekään.
        Kun naisen kanssa lyö kättä päälle, se on aivan yhtä tyhjää. Sekin tuntuu olevan miesten vika.
        Koko paratiisin menetys oli miesten vika, mitäs uskoivat Eevaan, luonnon lapseen.


    • Anonyymi

      Pitäisikö sinun itse tarkastella kuinka puhut, puhut pilkallisesti ja vähätellen asioita.
      Juuri tällaiset puheet aiheuttaa rasismia.

      • Anonyymi

        Jos niitä ei oo niin ei oo rasismia


      • Anonyymi

        Eli kaikkien tummaihoisten pitää olla hyviä mielestäni, jos ei, niin olen rasisti jota kohtaan voi olla rasisti?
        Tuollainen paska jo vainoamista


      • Anonyymi

        Sinuun on uppoutunut juoruilut, toivottavasti hukut juoruihisi mihin uskot, ämmä


    • Anonyymi

      Demari on syypää ja tuomiolle laitettava

      • Anonyymi

        Älä hättäile olette oppositiossa seuraavien vaalien jälkeen.
        Kuis muuten pyyhkii kun vetelette viimeisiänne yleensäkin hallituksissa?


    • Anonyymi

      "hättäile" äitis kans TEBOILILAINEN .
      Onko muuten äitiäs näkynyt
      Sehän lähti viemään roskia 1989

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kysymys, jota harva esittää:

      MIKSI valkoihoisten tulisi erityisesti olla kiinnostuneita tummempi ihoisista tai heidän hyvinvoinnistaan?

      Voimme ihan jokainen valita kenestä olemme kiinnostuneita.

      Itse pidän omanvärisistäni, valkoihoisista ihmisistä. Valkoihoiset miehet ovat mielestäni komeita. Tummaihoinen ei vaan nappaa. Ihan samalla tavalla kuin todella lihavat ihmiset eivät kiinnosta tai huonot elintavat omaavat yleensä.

      Miksi tummaihoiset jaksavat ulista ihonväristään vuosikymmeniä ja uhriutua joka asiassa sen takia, että heillä on tumma iho?

      Olisiko mahdollista, että kaikella ulinalla itse asiassa vältellään joka asiassa vastuuta ja työntekoa ja käytetään väriä tekosyynä?

      Kun joillakin on pakkomielle, että kaikki hyväksyisivät tummaihoiset ihmiset, niin se ei tarkoita sitä, että sinun tulee hyväksyä kaikki epäasiallinen ja rikollinen toiminta heidän osaltaan.

      • Anonyymi

        Siltä se vaikuttaa. Että kun olet tumma, niin laki ei sinuun yllä, tai laki on rasistinen.
        Mistähän se tulee tämmönen selkeästi oleva käytäntö Suomessa?
        Olisiko jonkun tietyn ryhmän, olettettujen ehkä seksuaalinen, häneen ehkä päiväuniin, hoh, hoijaa. Jäljet johtavat ihmiseen joka puhui van tytöistä ja naisista. Suomenkielisistä, pojista ja miehistä ei puhettakaan. Kysykää tarkennusta Tarja Haloselta.
        Miten Putini jaksaa, entäs Karjala?


    • Anonyymi

      Marttaliitto muuteen nostaa edelleen 2 miljoonaa tukea vuosittain, vaikka ei sitä edes tarvitse. Huijari järjestö.

      • Anonyymi

        Kummallinen on tämä suomenkielinen nainen joka kaiken aikaa halveksii kasvattamaansa suomenkielistä miestä.
        Nainen on kasvattaja ja mies kouluttaja. Äidin kieli ja isän maa.
        Äidiltään lapsi oppii kielen ja isältään elämisen taidot, tilan missä toimia, Suomi maantieteellisesti. Muuten menee räävittömäksi vituiksi, aivan kuin suomessa on mennyt.
        Viimeistään .......
        Eikö suomenkielinen nainen tajua, että halveksii omaa poikaansa, joka on hänen itse kasvatamansa katkerien nakin puutteessa olevien feministien tulos?


    • Anonyymi

      Tulkitsevat tietenkin silloin rasismiksi, kun siitä on hyötyä itsensä kannalta. Eri asia on sitten se, onko asia oikeasti rasismia vai ei.

    • Anonyymi

      Vokottelin kerran mustaa teinipimua ja hän suhtautui siihen myönteisesti, hänen seurassaan ollut suomalaisnainen syytti minua rasistiksi, koska olin kiinnostunut ilmiselvästi juuri mustasta naisesta.

      • Anonyymi

        Tuollainen osoittaa hyvin sen, etteivät jotkut ymmärrä mitä rasismi edes on.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      881
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      838
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      736
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      3
      690
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      574
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      551
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      549
    8. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      543
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      506
    Aihe