Mitäs sitten tapahtuu ,jos USA lopettaa

lainojensa maksun = default. Onko paha kriisi seurauksena? Kuka kärsii eniten?
384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sitten voi EU-maatkin lopettaa lainojensa maksun. Jää rahaa enemmän valtioille ja kuka niitä lainoja tulisi perimään? Keskuspankit vai Kiina.

Äänestä

Samalla kaikki velkojen nollaus.

Äänestä

Tuskit valtiot sen jälkeen saavat enää uutta lainaa. Olisi parempi elää omillaan ja supistaa toimintaa rahojen mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

lainojensa maksun = default. Onko paha kriisi seurauksena? Kuka kärsii eniten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu