Tulee olemaan mielenkiintoista nähdä miten Venäjän onnistuu käydä ulkomaankauppaa sodan päättymisen jälkeen. Nyt sodan aikana Venäjä on irtisanoutunut kaikista tekemistään sopimuksista ja edes ihmisyyttä eivät kunnioita. Venäläisen oma henki ja elämä eivät ole minkään arvoisia maan johdolle ja odottavat ilmeisesti että muissa maissa ajateltaisiin samoin.
Länsimaissa tosin ollaan sen verran tolloja, että Venäjästä uskotaan hyvää loputtomasti. Ehkä käy niin että Venäjän kanssa solmitaan kauppasopimuksia entiseen malliin, vaikka tiedossa on, että jos jossakin tilanteessa Venäjä kokee tehdyistä sopimuksista olevan maalle haittaa, Venäjä mitätöi sopimusvelvoitteensa saman tien ja varastaa ulkomaalaisten varat, tehtaat ja omaisuuden.
Venäjän ulkomaankaupankäynti sodan jälkeen
3
147
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjälle, kuten monellle muullekikn kehitysmaalle luonnonvarat on kirous. Eliitillä riittää rosvottavaa.
- Anonyymi
Turhaa huolta. Suomi ei ole kiinnostava eikä sillä ole mitään tarjottavaa Venäjälle, eikä ole koskaan ollutkaan muuta kuin ripaus lojaalisuutta ja hyviä taitoja joillakin tuotannon aloilla. Nykyään lojaalisuus Venäjän vihollisia kohtaan ja taidot ovat hukassa työttömyyden ja koulutustason laskun takia.
- Anonyymi
Venäjään ei ole luottamista.Rajat saavat pysyä kiinni niin kauan kuin diktaattori Putte on vallassa. Hän on sodan juurisyy, ei kukaan muu tai mikään. Kauppaa ei myöskään ole järkevää. Putte on pilannut Venäjän maineen. Sini silmäisiä ei saa koskaan enään olla yksikään maa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot413478Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132858- 282544
- 682123
- 182061
- 422027
- 561881
- 581676
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101528- 171395