Venäjän ulkomaankaupankäynti sodan jälkeen

Anonyymi-ap

Tulee olemaan mielenkiintoista nähdä miten Venäjän onnistuu käydä ulkomaankauppaa sodan päättymisen jälkeen. Nyt sodan aikana Venäjä on irtisanoutunut kaikista tekemistään sopimuksista ja edes ihmisyyttä eivät kunnioita. Venäläisen oma henki ja elämä eivät ole minkään arvoisia maan johdolle ja odottavat ilmeisesti että muissa maissa ajateltaisiin samoin.
Länsimaissa tosin ollaan sen verran tolloja, että Venäjästä uskotaan hyvää loputtomasti. Ehkä käy niin että Venäjän kanssa solmitaan kauppasopimuksia entiseen malliin, vaikka tiedossa on, että jos jossakin tilanteessa Venäjä kokee tehdyistä sopimuksista olevan maalle haittaa, Venäjä mitätöi sopimusvelvoitteensa saman tien ja varastaa ulkomaalaisten varat, tehtaat ja omaisuuden.

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjälle, kuten monellle muullekikn kehitysmaalle luonnonvarat on kirous. Eliitillä riittää rosvottavaa.

      • Anonyymi

        Turhaa huolta. Suomi ei ole kiinnostava eikä sillä ole mitään tarjottavaa Venäjälle, eikä ole koskaan ollutkaan muuta kuin ripaus lojaalisuutta ja hyviä taitoja joillakin tuotannon aloilla. Nykyään lojaalisuus Venäjän vihollisia kohtaan ja taidot ovat hukassa työttömyyden ja koulutustason laskun takia.


    • Anonyymi

      Venäjään ei ole luottamista.Rajat saavat pysyä kiinni niin kauan kuin diktaattori Putte on vallassa. Hän on sodan juurisyy, ei kukaan muu tai mikään. Kauppaa ei myöskään ole järkevää. Putte on pilannut Venäjän maineen. Sini silmäisiä ei saa koskaan enään olla yksikään maa .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      41
      3478
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2858
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2544
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      68
      2123
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2061
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      2027
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1881
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1676
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1528
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1395
    Aihe