TYHMÄSTÄ PÄÄSTÄ KÄRSII KOKO KANSA

Ydin­voimalat painoivat Fortumin tuloksen huonoksi.
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Anonyymi00001

Äänestä

Fortumin olisi kannattanut pysyä tuulimyllyissä. Siellä tehdään tulosta ja jaetaan osinkoja.
Edellisen hallituksen vihreän sisäministerin mies oli mukana omistamassa tuulimyllyfirmaa, joka sai 19000 euron liikevaihdolla 72 miljoonaa euroa hallituksen järjestämää valtionapua, joka jaettiin pääosin osinkoina omistajille.
Kuka taantumuksellinen kehtaa väittää, että luonnonsuuojelu tuhoaisi talouden?

Äänestä

Ydinsähköä ei pysty tekemään omakustannnushintaankaan alle 5 c/kWh, minkään teollisuuslafkan ei kannata ostaa tuohon hintaan. Datakeskus ja ydinsähkö on kannattamaton yhtälö, mutta eihän tyhmäpetterit tätä käsitä milloinkaan.

Äänestä

Pörssikurssi kiittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ydin­voimalat painoivat Fortumin tuloksen huonoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu