Kaupan työssä olevat naiset

Anonyymi-ap

Oli iltasanissa juttu kaupassa olevasta naisesta joka koki ahdistelua miehiltä

No, on tätä koettu myös toisin päin. On naispuoleisia myyjiä jotka tulee lähelle, pyytävät halaamaan yms. Kannattaisi sanoa asia esim. lappuun kirjoitettuna jos ei voi sanoa palvelutilanteessa. Olen sanonut sen jo aiemmin, että nainen istuu sellaisen värkin päällä, että sillä on valtaa. Jos nainen on antanut luvan halata tai odottaa jotain sanomaa, ja sitten halaat tai sanot väärään aikaan, niin saatat hyvässä lykyssä menettää henkesi ja saada syytteen murhan yrityksestä.

Tottakai 50v vanhemman miehen kosinnat tai 20 centin höpinät on tyhmiä, mutta kyllä sen mimikkan osaa nainenkin. Onhan se kiva tietenkin, että tuntee olonsa sellaiseksi ettei ole hylätty tai ettei kelpaisi jollekkin.

2

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On olemassa nuorempia naisia jotka tykkää juuri 40-50 v miehen jutuista koska niillä on katetta. He tietää mistä narusta vedetään ja miten naiselta saadaan nussittua aivot pellolle. Te 20 vuotiaat olette lähinnä naurettavia kun te olette juuri laittaneet lelunne kaappiin legoukot on vielä tuoreessa muistissa tuon ikäisenä. Te olette olleet 2 vuotta aikuisia mutta silti luulette olevanne kaikkitietäviä voittamattomia euroopan omistajia. Se kuuluu ikään. 50 v ukkelilla on jo 32 vuotta aikuiselämää takana siinä on pieni ero jo kokemuksessa ja muissa. Naisiakin on ehtinyt kutittelemaan aika paljon ja kokemaan kaikenlaisia temppuja eikä laueta heti kolmen työnnön jälkeen tai pelata pleikkaria sillä aikaa kun kaunis nainen odottaa makuuhuoneessa.

      Olen samaa mieltä silti että naiset kokee varmasti ahdistelua ja koskettelua miehiltä jotka ovat idiootteja ja heitä on paljon. Toki myös toisinpäin. Muistan että nuorempana 50-60v naiset oli innoissaan ja tavallaan ymmärrän sitä koska nuoruus on viehättävää monesti.

      • Anonyymi
        UUSI

        Aloittajan kommentti.


        Ei kenenkään puheella ole mitään katetta. Ne jotka ovat 20v iässä käyneet vannomassa vetoapua ylä- ja alamäessä yhdelle ja ovat kimpassa yli 50v myöhemmin toisen huonoina hetkinä ovat lunastaneet jotain. Enkä minä yli 50v iässä mrne puhumaan mitään jollekkin 20v joka elää aivan toisenlaisessa maailmassa ja elämäntilanteessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      176
      11078
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6262
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      175
      5625
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5564
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4538
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      78
      4392
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4003
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3890
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      30
      3538
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      89
      3144
    Aihe