Kaupan työssä olevat naiset

Anonyymi-ap

Oli iltasanissa juttu kaupassa olevasta naisesta joka koki ahdistelua miehiltä

No, on tätä koettu myös toisin päin. On naispuoleisia myyjiä jotka tulee lähelle, pyytävät halaamaan yms. Kannattaisi sanoa asia esim. lappuun kirjoitettuna jos ei voi sanoa palvelutilanteessa. Olen sanonut sen jo aiemmin, että nainen istuu sellaisen värkin päällä, että sillä on valtaa. Jos nainen on antanut luvan halata tai odottaa jotain sanomaa, ja sitten halaat tai sanot väärään aikaan, niin saatat hyvässä lykyssä menettää henkesi ja saada syytteen murhan yrityksestä.

Tottakai 50v vanhemman miehen kosinnat tai 20 centin höpinät on tyhmiä, mutta kyllä sen mimikkan osaa nainenkin. Onhan se kiva tietenkin, että tuntee olonsa sellaiseksi ettei ole hylätty tai ettei kelpaisi jollekkin.

4

445

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On olemassa nuorempia naisia jotka tykkää juuri 40-50 v miehen jutuista koska niillä on katetta. He tietää mistä narusta vedetään ja miten naiselta saadaan nussittua aivot pellolle. Te 20 vuotiaat olette lähinnä naurettavia kun te olette juuri laittaneet lelunne kaappiin legoukot on vielä tuoreessa muistissa tuon ikäisenä. Te olette olleet 2 vuotta aikuisia mutta silti luulette olevanne kaikkitietäviä voittamattomia euroopan omistajia. Se kuuluu ikään. 50 v ukkelilla on jo 32 vuotta aikuiselämää takana siinä on pieni ero jo kokemuksessa ja muissa. Naisiakin on ehtinyt kutittelemaan aika paljon ja kokemaan kaikenlaisia temppuja eikä laueta heti kolmen työnnön jälkeen tai pelata pleikkaria sillä aikaa kun kaunis nainen odottaa makuuhuoneessa.

      Olen samaa mieltä silti että naiset kokee varmasti ahdistelua ja koskettelua miehiltä jotka ovat idiootteja ja heitä on paljon. Toki myös toisinpäin. Muistan että nuorempana 50-60v naiset oli innoissaan ja tavallaan ymmärrän sitä koska nuoruus on viehättävää monesti.

      • Anonyymi

        Aloittajan kommentti.


        Ei kenenkään puheella ole mitään katetta. Ne jotka ovat 20v iässä käyneet vannomassa vetoapua ylä- ja alamäessä yhdelle ja ovat kimpassa yli 50v myöhemmin toisen huonoina hetkinä ovat lunastaneet jotain. Enkä minä yli 50v iässä mrne puhumaan mitään jollekkin 20v joka elää aivan toisenlaisessa maailmassa ja elämäntilanteessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittajan kommentti.


        Ei kenenkään puheella ole mitään katetta. Ne jotka ovat 20v iässä käyneet vannomassa vetoapua ylä- ja alamäessä yhdelle ja ovat kimpassa yli 50v myöhemmin toisen huonoina hetkinä ovat lunastaneet jotain. Enkä minä yli 50v iässä mrne puhumaan mitään jollekkin 20v joka elää aivan toisenlaisessa maailmassa ja elämäntilanteessa.

        Todennäköisesti olet aika kokematon ja tekstisi osoittaa sen vaikka olet 50v. Itse ainakin saman ikäisenä juttelen ihan kenelle haluan ja minulta saa myös kaikenlaista ja moni on saanutkin. Se että jääväät itsesi ulos omassa umpimielisyydessäsi on sinun sokea näkemyksesi asiasta ja kyllä itseluottamuksella ja puheilla pitää olla katetta ja kyllä sitä saa kun on tehnyt asioita ja kokenut mutta se on ilmeisesti sinulle outoa. Taidat olla neitsyt vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      48
      3592
    2. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      716
      3555
    3. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      398
      3341
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      79
      3154
    5. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      2949
    6. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      2438
    7. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      50
      2215
    8. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      96
      2105
    9. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      14
      1979
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1959
    Aihe