Heikon ÄO:n omaava vasemmistolainen ei vaan tajua, että ministerin on täysin sallittua palkata avustajiksi ystäviä tai perheenjäseniä, ei tämä mitään uutta ole.
Ps. Mikään ei muuten ole niin tyhmä kuin Sanna-kulttilainen, joka ei tajua edes sitä että Marin ei ollut mikään todellinen poliitikko, vaan pyrkyri. Hän oli sattumapääministeri, ja sehän mahdollisti pääsyn siihen nykyiseen hommaansa Blairin firmaan.
Ps. Mikään ei muuten ole niin tyhmä kuin Sanna-kulttilainen, joka ei tajua edes sitä että Marin ei ollut mikään todellinen poliitikko, vaan pyrkyri. Hän oli sattumapääministeri, ja sehän mahdollisti pääsyn siihen nykyiseen hommaansa Blairin firmaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Marin on narsisti.
Suurin puolue päättää itse kuka heistä on pääministeri. Keskusta antoi Rinteelle potkut ja SDP:ssä äänestettiin varapj ja Rinnetta vaalikeskusteluissa upeasti tuurannut Marin uudeksi pääministeriksi. Ystäviä saa tietenkin palkata mihin tahansa. Sukulaisten palkkaaminen on korruptiota ja nepotismia, ei kiellettyä teknisesti mutta moraalisesti typerää. Äänestäjät päättää miten tähän persujen toimintaan suhtautuu.
Suurin puolue aloittaa hallitusneuvottelut. Suurimman puolueen puheenjohtajasta tulee pääministeri vain jos se saa hallituksen kasaan. Demarin moraali sallii hyväveli korruption ja palkkaa kaverin lapsia avustajiksi.
#eriasia 🤷♂️
Täytyy muistaa että nyt ei ollut kyseessä Perussuomalainen 😂
Eikös tuo Marinin palkkaama ystävä (Tuulia Pitkänen) ollut hyvinkin pätevä Marinin avustajaksi? Eiköstä vaan hänen työkokemus ja koulutus ollutkin erittäin hyvä ja juurikin sopiva tuohon hommaan?
PS. En ole mikään Marin-fani.
Kaikki ovat päteviä vastailemaan puhelimeen ja huolehtimasn aikatauluista.
Juurikin?
Ketä jaksaa joka päivä tehdä kymmeniä aloituksia marinista?
Miksi?
Ketä kiinnostaa?
Miksi?
Sinua näyttää kiinnostavan 🤷♂️