Suurimpana ongelmana pidetään taksitolpilla olevia niin kutsuttuja villejä takseja
Anonyymi-ap
2025-11-01 11:33:57
Suurimpana ongelmana pidetään taksitolpilla olevia niin kutsuttuja villejä takseja, eikä etukäteen sovellusten kautta tilattuja ja maksettuja kyytejä.
Ranne on jo aikaisemmin kertonut olevansa valmis hyväksymään vaihtoehtoista järjestelmää kokoomuksen kritisoimalle taksamittaripakolle, kunhan sellainen löytyy.
Taksilain ”korjaussarjaksikin” kutsutussa Lulu Ranteen esitysluonnoksessa esitetään myös muun muassa värillisiä rekisterikilpiä ja kuljettajille pakollisen koulutuksen suorittamista.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/liikenneministeri-ranne-nain-hallitus-puuttuu-hamaraan-toimintaan-takseissa/9249054
Mitä sanoo ulkomaalaistaustaiset taksikuskit?
7
181
Vastaukset
- Anonyymi
ei ne voi vastata kun hoono soome
- Anonyymi
Tällä hetkellä Palestiinassa ihmisiä tappaa Hamas. Mitä tekee palestiina-aktivistit Suomessa? Hehkuttavat aseellista vastarintaa.
Naamiot on riisuttu. Ja sanon tämän suoraan: tällainen kadulla hehkutettava “aseellinen vastarinta” on myös Suomen sisäinen turvallisuusriski. Se radikalisoi, se normalisoi väkivallan ja se pitää katkaista ennen kuin joku päättää “tehdä oman osuutensa”.- Anonyymi
Hui!
- Anonyymi
Pian se repee tämä homma toimintaan
- Anonyymi
Täällä on ennenkin punikit pantu ojennukseen. 1918.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä on ennenkin punikit pantu ojennukseen. 1918.
onko islamherrat punikkeja?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821025Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen994239Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832988Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981868Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1371595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403