Kaleva haluaa turvsta paikallisen journalusmin

Anonyymi-ap

Näin Ilkan verkossa. Teksti ei muurin takana. Toimari unohti vissiin kertoa jotta Ilkan konttori Koulukadulla on suljettu ja kuulemma myös konttorit maakunnassa. Väki saanut potkut. Näin Ilkka-Kaleva tukee, hmm mitä - maakunnan työttömyyden kasvua. Hävetköön.

15

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rahat menee mainostajilla Ouluun jatkossa. Niin se maailma menee....

    • Anonyymi

      Me on jo yrittäjäkavereiden kanssa sovittu että yhtään ilmoitusta ei Ilkasta enää osteta vaan laitetaan kaikki ilmoitukset Ykkösiin, Torstaihin ja Ujaisten lehtiin. Senttiäkään ei oululaisille lähde.

      • Anonyymi

        Eteläpohojalaaset tuloo aina jälkijunas. Kaikkea vastustetaan ihan vaan periaattees.


    • Anonyymi

      laitetaan kaikki ilmoitukset Ykkösiin, Torstaihin ja Ujaisten lehtiin.
      ----------------------------------
      Mikä on Torstai?

      Ilkan Toripäivien hinta ainakin oli noussut YLI 50 PROSENTTIA!

      • Anonyymi

        Paikallislehdissä yhdistysten palsta mennyt maksulliseksi. Pari kolme hassua riviä. Onko ahneudella mitään määrää? Meidän yhdistys viestii jatkossa whatsapissa. Haistakoon kukkanen Kalevan ja munattoman Ilkan tyypit.


    • Anonyymi

      Ilkka -Pohjalainen ja sen digilehti on todella kehnoa luettavaa.
      Perutaan häät ja Digilehti eikö nuo uutiset mitä maailmalla ja kotimaassa tapahtuu kuullaan muualtakin .

      • Anonyymi

        Ne on Kalevasta plagioituja....


    • Anonyymi

      Oli kyllä iso ero entiseen kylälehteen Ilkkaan ,positiivinen sellainen

      • Anonyymi

        Marakatti Nato kiihkoilija kun potkitaan päätoimittajan paikalta, lupaan harkita halvinta tilausta hetkeksi. Tuostahan näkee että päätösvalta on jo otettu Ouluun, niin on eroa kuin yöllä ja päivällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marakatti Nato kiihkoilija kun potkitaan päätoimittajan paikalta, lupaan harkita halvinta tilausta hetkeksi. Tuostahan näkee että päätösvalta on jo otettu Ouluun, niin on eroa kuin yöllä ja päivällä.

        Tarkoitatko sitä entistä pesäpallon pelaajaa ? 😂😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitatko sitä entistä pesäpallon pelaajaa ? 😂😂

        Oho,sekoitin Ilkan toimarin ja päätoimittajan. 🥹sorry siitä.


    • Anonyymi

      Persuille ei kelpaa mikään muu media kuin niiden oma propaganda uutiset.

      • Anonyymi

        Mutta jos katsot mennytä nyt ja tulevaa niin persujen politiikan suunta on ollut ja on ja toivottavasti tulevaisuudessakin oikeaa. Harmi vaan vasemistotyyliset muut puolueet estelee hyvän asian koko suomelle persujen ajamia asioita. Tämän voi todeta faktoista ja tapahtuneista ja pyrkimyksistä. Ei mitään luuloja eikä mielipiteitä vaan faktoja. 100% oikeaa hyvää aina oikeassa olevaa puoluetta jokaisen kannattajan ja jäsenen ollessa täydellinen ihminen ei ole eikä tule pitää myös tajuta oikeasti tässä elämässä. Näistä maanpäällä tallustavista ihmis hylkiöistä ainoastaan persut on eniten oikeassa mitä pitää tehdä mutta kirottu vasemistolaisuus estelee hyvän tapahtuvaksi. Olemme nyt sannamarin kusessa ja kumppaneiden.


    • Anonyymi

      Jos Ilkan konttori on suljettu niin sielä ei kai ole enää esihenkilöitä ei myöskään toimitusjohtajaa.

      • Anonyymi

        Asiakaspalvelussa ei ole enää tiskillä ketään, asiat hoidetaan netin kautta. Kyllä siellä muuten on talossa väkeä vaikka miten paljon, eikä asiakaspalvelussa niitä juttuja ole ennenkään tehty. Toimittajien määrä on ihan just ja prikulleen sama kuin aiemminkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe