Pidän jotenkin outona mun tilannetta. Mulla on moni ystävä katkaissut yllättäen välit.. Kaksi ystävää oon tuntenut 7 vuotta ja ovat sen aikana pitänyt muhun yhteyttä. Yks kerta yhdelle laitoin olis kiva nähdä jne. Tuntui että alkoi keksimään tekosyitä ja odotin koska ottaa yhteyttä, no eipä oo moneen vuoteen pitänyt muhun enää yhteyttä.
Toinen ystävä lopetti hiljattain yhteydenpidon jos laitan hänelle viestiä niin ei vastaa whatsapissa mulle mitään. Vaikka kävi tiheästi. Mitä syitä tämmöiselle käytökselle on mua kohtaan? Koska olen ollut ihan samanlainen ku aikaisemmin ne vuodet. Silloin kumpikin ehdottivat näkemistä oma aloitteisesti kerran pari kuukaudessa.
Kolmas oli yks mieheni pariskunta (serkku) kävivät kerran kuukaudessa keskimäärin meillä tai me heillä että pitivät yhteyttä.
Sit yhäkkiä huomasin ettei nyt mitään oo kuulunut. Kerran vuodessa tahtoivat nähdä. Mikä oli mun mielestä outoa, koska 4 vuotta kävivät tiuhaan.
Oon miettinyt onko musta entisessä työpaikassa (kun mut eristettin työporukasta, ei puhuttu mulle mitään vaan muille) niin jotkut juorunut musta heidän korviin etiäpäin. Tämä on yks teoria. Koska työyhteisö oli myrkyllinen ja siksi lähdin pois. Nämä kaks kaveria asuvat samassa kaupungissa kun mun työkaverit että siksi mietin voisko olla että kuultu juttuja
Vai mitä teidän teoria on? Koska on outoa että mut on vaan hylätty.
Miltä tämä näyttää?
6
346
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmiset hylkää niin usein vaan ilman mitään selitystä ja jos jollakin vähänkin vaikeaa etenkin silloin punnitaan kuka on se ystävä ja aito sellainen tai jos sairastut tms. En osaa sinun tapauksessa kyllä sanoa miksi. Mutta onneksi uusiakin ihmisiä ja ystäviä voi joskus löytyä. Onneksi sinulla on aviomies hänhän on mun myös ystäväsi. Kaikkea hyvää teille siis elämäänne!
- Anonyymi
Millä suurella murheella olet ajatellut seuraavaksi tätä palstaa aktivoida ??
- Anonyymi
Kuka kiusanhenki tänne on yhtäkkiä tullut. Tulee joka ketjuun vaan sotkemaan. Ei mitään muuta kuin tahallaan ilkeilee. Ymmärrän ettei hänellä ole varmaan ystäviä. Kuka tuollaisen kanssa olisi. Koitahan rauhoittua ja opettele käyttäytymään niin voit ehkä löytää sinäkin ystäviä. Tekisi varmaan hyvää.
- Anonyymi
Kirjoita sinä tämän palstasedän novellin rinnalle kilpailijaksi joku oma henkisen kasvun ja terapeuttisen eheytymisen matka
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka kiusanhenki tänne on yhtäkkiä tullut. Tulee joka ketjuun vaan sotkemaan. Ei mitään muuta kuin tahallaan ilkeilee. Ymmärrän ettei hänellä ole varmaan ystäviä. Kuka tuollaisen kanssa olisi. Koitahan rauhoittua ja opettele käyttäytymään niin voit ehkä löytää sinäkin ystäviä. Tekisi varmaan hyvää.
Joo tämä katkera emäntä luulee kiusaavansa naista ja mitätöivänsä ihmisenä kun sulle avautuu, palstasetä. T naiselta voimia kummallekin kummajaiselle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018374- 565262
- 244897
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284804Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364630Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h764525- 624093
- 423735
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403024- 452729