Mega työpaikkana

Anonyymi-ap

En voi suositella. Niin mainostavat hakemuksissaan, että eivät vaadi osaamista ja sitten heittävät pihalle ,kun olet työskennellyt vähän aikaa jos et tee tulosta tarpeeksi. Tulosvaatimukset kasvaa eli mikään heille ei riitä. Sairaan ahdistava paikka. Pomo kyttää tulosta ja kuuntelee puheluita kokoajan. Heillä onkin haussa aina paikkoja juuri tämän vuoksi. Mikään ei riitä. Huhhei.

4

336

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mega oli hyvä, saa hyvin rahaa ja työkokemusta

      • Anonyymi

        "Oli" hyvä? Siis _OLI_? Jos oli niin "hyvä", niin miksi et ole siellä enää myyjänä?

        Ei ole todellakaan hyvä työpaikka. No sen kyllä myönnän, että saa sieltä paljon kokemusta siitä, millainen on huono työpaikka. En voi suositella kenellekään tätä, tai muitakaan vastaavia firmoja. Kiertäkää kaukaa.


    • Anonyymi

      Puhut asiaa. Itse olin neljä vuotta moisessa lafkassa etätöissä ja se on juuri niin että pomo kuunteli jokaisen puhelun. Aina oli jokin pielessä kun kauppaa ei tullut. Milloin oli äänensävy väärä, milloin puhuit liian nopeasti tms. Jos et tee tulosta niin vaatimustaso pompsahtaa tuplaten. Kun sitä et saa tavoita, niin kenkää tulee. Saat kriittisen varoituksen tuloksesta ja aikaa parantaa tuloksia pari viikkoa. Ja millä se onnistuu jos et päässyt aiemminkaan tulokseen mitä vaativat. Ei kannata kenenkään mennä sinne töihin, jos ei halua olla työnantajan sylkykuppina. Aina on myyjän vika kun kauppaa ei synny. Siksi Megalla on haku joka kaupunkiin, kun väkeä potkitaan pihalle ja osa lähtee kun ei kestä moista pompotusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1157
    2. 71
      1112
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      906
    4. 95
      859
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      747
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      729
    7. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      649
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      25
      649
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      54
      646
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      590
    Aihe