Jos mies säpsähtää, kun vahingossa hipaisen häntä, tarkoittaako se, että hän ei ole kiinnostunut?
Mies säpsähtää kosketusta
13
477
Vastaukset
- Anonyymi
Ja mitä tarkoittaa, jos mies työntää pois, kun yrittää halata?
- Anonyymi
Ei tuo nyt ole ihan sama kuitenkaan. Säpsähtää on refleksi js poistyöntäminen valinta.
- Anonyymi
Ei halua tulla halatuksi ainakaan kyseisen henkilön toimesta
- Anonyymi
Käy suihkussa.
- Anonyymi
Ihmiset reagoi kokeman mukaan, toisille kosketus voi olla vieraampaa ja siten voivat olla herkempiä myös kosketuksille?
- Anonyymi
Mä taidan vain huijata itseäni. Todennäköisesti säpsähdys kertoi, että hän ei pitänyt siitä, että koskin häneen. 😕 Toisaalta nythän tiedän, ei tarvitse enää miettiä, kuinka selvitän hänen tunteensa.
- Anonyymi
Ei kerro tunteista yhtään mitään
- Anonyymi
Pelästy ei ole ehkä edes tottunu kotona pienenä kosketukseen
- Anonyymi
Kotona ei ollut tapana puhua kenellekään eikä auttaa ketään
- Anonyymi
Veikkaan että vanhemmat olivat ns. primitiivisiä
- Anonyymi
Minä ainakin säpsähdän. En ole tottunut minkäänlaisiin huomiointeihin naisilta, niin otan vittuiluna kaikki. Joka ikinen kerta kun olen yrittänyt tejdä tikusta asiaa tai lähestyä niin kukaan nainen ei olekaan tarkoittanut mitään millään sanoilla, katseilla tsi teoilla.
Tai on tarkoittanut ne vain kiusaamiseksi. - Anonyymi
Miehet säpsähtää yleisesti ottaen vain sen takia, kun kosketus ei kuulu miehen arkeen. Kosketukseen on myös vaikea reagoida liian positiivisesti, koska nainen katuu silloin antamaansa huomiota. (oletus)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301355
- 101876
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13511ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381