Kehtaako tässä enää tyyliä vaihtaa

Anonyymi-ap

Olen kuitenkin jo 38 vuotias. Mutta en kehdannut sitä 30 vuotiaanakaan.
Mutta haluaisin heittää kaikki vaatteet roskiin ja jättää sinne vain alusvaatteiden lisäksi yhden paidan ja verkkarit ja sitten ostaa juuri sellaiset vaatteet kun haluan.
Olen tyytynyt sopimaan muottiin eli farkkuihin ja tylsään paitaan. Tai sitten reisitaskuhousut ja työtakki. Siinä on ne mitä on hyväksyttävää pitää ettei erotu joukosta.

Pidän enemmän sellaisesta goottilaisuudesta mutta en kuitenkaan sellaisesta EMP tai markettigoottilaisuudesta vaan tyylikkyydestä. Sellainen synkkyys kuvaastaa minua parhaiten ja eikö ihmiset pukeutumisella juuri sitä hae mikä kuvastaa itseään parhaiten? Mutta kun sellainen tuntuu olevan parikymppisten juttu. En haluaisi koko ikääni kulkea näissä kledjuissa vaikka se onkin pinnallista mutta olkoot. Enkä haluaisi pukeutua miten ihmiset haluavat vaan miten minä haluan.

1

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      siitä vaan! on ihanaa nähdä, kun ihmiset pukeutuu miten itse haluaa, oman tyylisesti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1248
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      809
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      664
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      584
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      308
      578
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      569
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      530
    Aihe