Älkää paljastako liikaa itsestänne, ennen kuin olette tavanneet ihmisen oikeasti. Puhelut voidaan väärentää ja ääntä muuttaa. Omaan intuitioon kannattaa luottaa, jos ihminen ei anna oikeaa kuvaa itsestään, eikä paljasta tarpeeksi kuka on.
Älkää kiintykö ihmiseen, ennen kuin olette tavanneet oikeasti. Vasta silloin tunnette ja tiedätte kuka hän on.
Olkaa varovaisia
4
223
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan aiheellinen varoitus
- Anonyymi
Etenkin tänä päivänä, kun kuvia voi feikata tekoälyllä ja ääntä muuttaa puhelimella. Jos kontakti ei anna tuoretta selfiekuvaa itsestään eikä kerro osoitettaan, taikka koko nimeään sinulle, edes pitemmän tutustumisen aikana, ja välttelee kohtaamista. On syytä alkaa epäillä ja kannattaa kuunnella sitä sisäistä hälyltyskelloa. Jos se ei toimi, niin jutelkaa kavereille ja kysykää heiltä, onko tällainen suhdekuvio heistä terveen kuuloinen juttu.
- Anonyymi
Totta. Itse törmäsin juuri tyyppiin joka halusi mun kikkiin, siellä juteltu nyt pari päivää tiiviisti. Muuten ihan ok mutta ei suostu laittamaan mitään kuvia itsestään. Edes ilman kasvoja. Olen kuitenkin hövelisti laittanut itsestäni muutaman kuvan hänelle. Ei olisi varmaan pitänyt. Nyt en tiedä mitä hän niillä voi tehdä. Eivät kylläkään olleet mitään intiimejä kuvia luojan kiitos.
Olen aika varma ettei hän ole sitä mitä väittää eikä sen takia halua naamansa näyttää. Esimerkiksi että onkin vanhempi ukko kuin mitä mulle väittää, kuvistahan tuo kävisi ilmi oitis. Roinen vaihtoehto on että on susiruma. Meni nimittänin aika hiljaiseksi kun lähetin kuvani. Luulin että se johtui siitä ettei tykkää ulkonäöstäni mutta kehui kyllä kun asiasta kysyin myöhemmin.
Suutuin kun ei kerro itsestään oikein mitään eikä sitä kuvaa suostu laittamaan. Saa mennä moinen salamyhkäilijä ja huijari.
Ette te miehet saa koskaan naisia jos näin toimitte :/- Anonyymi
Miesmallilla pitää nyt kiirettä muiden kanssa. Odotat vain kiltisti vuoroasi, niin kyllä miesmalli palaa sitten asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688442Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544748Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 931192
- 42847