Älkää paljastako liikaa itsestänne, ennen kuin olette tavanneet ihmisen oikeasti. Puhelut voidaan väärentää ja ääntä muuttaa. Omaan intuitioon kannattaa luottaa, jos ihminen ei anna oikeaa kuvaa itsestään, eikä paljasta tarpeeksi kuka on.
Älkää kiintykö ihmiseen, ennen kuin olette tavanneet oikeasti. Vasta silloin tunnette ja tiedätte kuka hän on.
Olkaa varovaisia
5
268
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan aiheellinen varoitus
- Anonyymi
Etenkin tänä päivänä, kun kuvia voi feikata tekoälyllä ja ääntä muuttaa puhelimella. Jos kontakti ei anna tuoretta selfiekuvaa itsestään eikä kerro osoitettaan, taikka koko nimeään sinulle, edes pitemmän tutustumisen aikana, ja välttelee kohtaamista. On syytä alkaa epäillä ja kannattaa kuunnella sitä sisäistä hälyltyskelloa. Jos se ei toimi, niin jutelkaa kavereille ja kysykää heiltä, onko tällainen suhdekuvio heistä terveen kuuloinen juttu.
- Anonyymi
Totta. Itse törmäsin juuri tyyppiin joka halusi mun kikkiin, siellä juteltu nyt pari päivää tiiviisti. Muuten ihan ok mutta ei suostu laittamaan mitään kuvia itsestään. Edes ilman kasvoja. Olen kuitenkin hövelisti laittanut itsestäni muutaman kuvan hänelle. Ei olisi varmaan pitänyt. Nyt en tiedä mitä hän niillä voi tehdä. Eivät kylläkään olleet mitään intiimejä kuvia luojan kiitos.
Olen aika varma ettei hän ole sitä mitä väittää eikä sen takia halua naamansa näyttää. Esimerkiksi että onkin vanhempi ukko kuin mitä mulle väittää, kuvistahan tuo kävisi ilmi oitis. Roinen vaihtoehto on että on susiruma. Meni nimittänin aika hiljaiseksi kun lähetin kuvani. Luulin että se johtui siitä ettei tykkää ulkonäöstäni mutta kehui kyllä kun asiasta kysyin myöhemmin.
Suutuin kun ei kerro itsestään oikein mitään eikä sitä kuvaa suostu laittamaan. Saa mennä moinen salamyhkäilijä ja huijari.
Ette te miehet saa koskaan naisia jos näin toimitte :/- Anonyymi
Miesmallilla pitää nyt kiirettä muiden kanssa. Odotat vain kiltisti vuoroasi, niin kyllä miesmalli palaa sitten asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4703457SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1152622Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj842152Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1671977Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä121891- 1471796
- 941611
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi431494Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3551336Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351333