Tursukin pakeni maasta ja täällä kukaan ei usko sinun jorinoita, tai siis ei koskaan ole uskonut, vaikka olet toistellut niitä jo toistakymmentä vuotta. Joku fiksumpi voisi hermostua.
Suututtaako Ossi kun mikkään ei mene kohtuuvella.
7
148
Vastaukset
- Anonyymi
Ossi ei vielä ole ymmärtänyt, että kaikki nauraa hänelle ja nöyryyttävät päivästä toiseen Ossia. Ei ole helppoa olla VKKlainen Suomessa.
- Anonyymi
Juliiko sinua Ossi rinnastakkiin, se Kapi joka yleni jo urallaan kapteeniksi.
- Anonyymi
Kapi ei vain ymmärrä omaa tyhmyyttään. HO HOO, HO HOO!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kapi ei vain ymmärrä omaa tyhmyyttään. HO HOO, HO HOO!
Ei ymmärrä, ja kun ei ymmärtänyt sitä, niin meni vielä tyhmyyksissään Valiolle johtoryhmään , vaikka oli Keskustalainen yritys! On se tyhmä!
- Anonyymi
Sanotaan sille, että olet olet sinä johtaja Ossi. Saisi hyvän mielen edes raukka! Kun ei ole enää isänmaata, Kekkosta, Väyrystä ja varsinkaan Tursua.
- Anonyymi
Ja kehutaan sitä kovaksi sotilaaksi ja ei hiiskuta siitä soittokunnasta yhtään mitään.
- AnonyymiUUSI
Ossi on niin herkkä neiti pahastumaan. Ei vielä vuosikymmenien jälkeenkään hyväksy Kapin ylentämistä Kapteeniksi jo urallaan. Ja itsensä jäämistä vaivaiseksi ylilutiksi. Mutta niin makaa kuin petaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512