Volvo kuluttaa todellisuudessa 260 prosenttia enemmän keittoa.
Testilaboratoriossa ladattava hybridi kuluttaa vain 0,16 litraa kilometriä kohden. Mutta todellisuudessa se on useita satoja prosenttia enemmän. Nyt kooste näyttää, mitkä merkit ovat "rehellisimpiä" numeroiden suhteen – ja kuinka paljon bensiiniä ladattava hybridisi todella kuluttaa.
Hybridit kun vanhenee ne kaatopaikka kamaa, liikkeet ei huoli vaihdossa. Ei mitään järkeä käyttää 15-25 km sähkö käyttöön kesäaikaan. Pakasilla akku virtaa ei tule riittävästi. Akut paljon roppaa kalliimpia, joilla niillääkään usuina kuin n 50 km kesä olosuhteissa.
Hybrideillä huijattiin
11
80
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Raskas kallis huijaus. Uutena maksoivat maltaita, muutama vuosi niin ei kelpää uuteen kiertoon.
- AnonyymiUUSI
Hybrideissä aina mukana painona 4-5 ,50 kg painavaa jauhosäkkiä.
- AnonyymiUUSI
Vihreittekin Hesassa ajaa polkupyörällä 4 >50 jauhosäkkiä tarakalla. Kulutus 0.
- AnonyymiUUSI
Vihreittekin Hesassa ajaa polkupyörällä 4 >50 jauhosäkkiä tarakalla. Kulutus 0.
- AnonyymiUUSI
Sähköautojen suosio alkaa hiipua osaamattomien vedätykseen, n puolut jo karsastaa sähköautoja, ja luku nousee kuin pullataikina. Ihan hölmösti vedätetty, mukamas päästöt autolla jossa 15-40 km sähkö mukana 30-40. Kun normaalisti bensamoottoreissa 140-160. Täyssähköissä nolla 0. Ettei sähkön teko tuota mitään haittaavaa edes rakentaminen.
- AnonyymiUUSI
Eräs tuttavani osti muutama vuosi sitten Volvo XC60 hybridin bensakoneella. Kun sähkö loppuu muutaman kymmenen kilometrin jälkeen, mennään liki kymmenen litran kulutuksella. Edellinen katumaasturinsa, jossa oli kolmilitrainen V6-diesel, kulutti kokonaisuutena paljon vähemmän.
- AnonyymiUUSI
Huijausta pääosin.
- AnonyymiUUSI
ala' vihreät.
- AnonyymiUUSI
Yhdellä VKKlaisella virkaheitolla ex ylilutilla Inkeroisissa oli Lada joka ei kuluttanut ollenkaan, se ei lähtenyt käyntiin. Ossi (nimi muutettu VKKlaisen suojelemiseksi) oli myynyt akun ja starttimoottorin tori.fi ja samoin renkaat.
- AnonyymiUUSI
Onko Pankkolängvitsi vihreät kun noin osaa tekniikkaa.
- AnonyymiUUSI
Onko Pankkolängvitsi vihreät kun noin osaa tekniikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741