Käytän ensimmäistä nuvaring-rengasta nyt. Asetin sen toisen vuotopäivän aikana paikoilleen ja sen jälkeen minulla on ollut melkeinpä koko ajan hyvin pientä kuukautisvuotoa. Ja varsinkin seksin yhteydessä "vuoto" tavallaan kiihtyy ja veren sekaista valkovuotoa tulee enemmän.. Mitä tämä on??? Onko muilla samaisia kokemuksia?
Nuvaring-renkaista..
naanuu.
3472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Menkat saattaa yleensä loppua hiljalleen heti kun renkaan asettaa. Menkat jatkuu pienenä tihku vuotona asetuksen jälkeen taikka sitten normaalina (riippuu ihmisestä). Varmaan seksillä on sellainen osuus asiaan, että yhdynnässä penis liikkuu sisällä edes takas, ja sen mukana verikin liikkuu alemmas ja sitä vuotaa enemän. veri vaan on emättimen yläosassa ja yhdynnässä se sitten liikkuu, ja näin ollen aiheuttaa veristä vuotoa enemmän. todellisuudessa verta ei tule sen enempää. jatka huoletta käyttöä vain! :)
Kiitos kovasti tästä tiedosta!! Tämä rohkaisi.
Jatkuuko vuoto kenties sitten vielä seuraavien kuukausien aikana?
sitte viikon sisällä.. ehkä jotain tiputtelu vuotoa saattaa tulla parina ekana kuukautena, mikä on just semmosta pientä berituhrua. itelläni ei tullu mitään muuta kun normaalit menkat, tai no renkaan asetuksen jälkeen niukkeni kyllä.