Ylösnousemusruumis, tuleeko sille nälkä?

Anonyymi-ap

Tekeekö sillä mieli syödä mitään?

Välillä kuulee ettei ole vessoja uudessa maassa, se johtuu siitä kun mtään ei silloin uudessa ruumissa syödä.

Kysyin syödäänkö uudessa maassa ruokaa?

Vastaus:

Kyllä, uudessa maassa syödään aina ruokaa, mutta ruoan tyyppi, syömistavat ja pöytätavat vaihtelevat suuresti eri maissa.

8

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä tilaan siellä pelastuksessa kyllä heti mykyrokkaa!
      Sitä saa niin harvoin täällä maan päällä.

    • Anonyymi

      Hengellisistä asioista et tiedä yhtäkäs mittään.

      • Anonyymi

        Ja sinäkö tiedät? Kerro muillekin! Millaista uudessa maassa on? Onko siellä eläimiä? Bakteereja? Millainen ekosysteemi?


    • Anonyymi

      Ei-helluntailainen kommentti:

      Jeesuksen haudasta nousemisen ruumis oli eri asia kuin ylösnousemusruumis. Siitä kertoo 1. Kor 15, että on oleva hengellinen ruumis.

      Johanneksen evankeliumi:
      20:17 Jeesus sanoi hänelle: "Älä minuun koske, sillä en minä ole vielä mennyt ylös Isäni tykö; mutta mene minun veljieni tykö ja sano heille, että minä menen ylös, minun Isäni tykö ja teidän Isänne tykö, ja minun Jumalani tykö ja teidän Jumalanne tykö".

      Luukkaan evankeliumi:
      24:39 Katsokaa minun käsiäni ja jalkojani ja nähkää, että minä itse tässä olen. Kosketelkaa minua ja katsokaa, sillä ei hengellä ole lihaa eikä luita, niinkuin te näette minulla olevan."

      Ilmestyskirja:
      22:1 Ja hän näytti minulle elämän veden virran, joka kirkkaana kuin kristalli juoksi Jumalan ja Karitsan valtaistuimesta.
      22:2 Keskellä sen katua ja virran molemmilla puolilla oli elämän puu, joka kantoi kahdettoista hedelmät, antaen joka kuukausi hedelmänsä, ja puun lehdet ovat kansojen tervehtymiseksi.

      • Anonyymi

        Ei pakanoilla, saatikka Parhamilaisilla ole asiaa pyhään kaupunkiin, missä niitä kultaisia katuja pitkin kävellään. Siellä on kaikki Isaelin 12 heimon jälkeläisiä.

        Ilm. 21:12

        siinä oli suuri ja korkea muuri, jossa oli kaksitoista porttia ja porteilla kaksitoista enkeliä, ja niihin oli kirjoitettu nimiä, ja ne ovat Israelin lasten kahdentoista sukukunnan nimet;

        Ilm. 21:14

        Ja kaupungin muurilla oli kaksitoista perustusta, ja niissä Karitsan kahdentoista apostolin kaksitoista nimeä.


    • Anonyymi

      Kyllä "uudessa kehossa" tulee nälkä, varsinkin niille, jotka ovat olleet voimakkaimmin kiinni maallisissa herkuissa, kuten grillikyljessä, kermakakuissa sun muissa herkuissa. Sanalla sanoen näille ihmisille tulee ikävä vanhaa elämää.
      Esän se ole kivaa, jos nenän eteen laitetaan maustamatonta öylättiä, jota väliajoilla pitäisi syödä, kun on tuttunut herkullisiin sipseihin, Estrellaan, Taffeleihin ym...
      Jos menet valittamaan Jeesukselle herkkujen puutteesta, niin Jeesus potkaisee helvettiin ja siellä voi imeksiä hornantuuttia.

    • Anonyymi

      Nämä ovat ne, jotka siitä suuresta ahdistuksesta tulevat, ja he ovat pesseet vaatteensa ja valkaisseet ne Karitsan veressä...
      Ei heidän enää tule nälkä eikä enää jano, eikä aurinko ole sattuva heihin, eikä mikään helle,
      sillä Karitsa, joka on valtaistuimen keskellä, on kaitseva heitä ja johdattava heidät elämän vetten lähteille, ja Jumala on pyyhkivä pois kaikki kyyneleet heidän silmistänsä."

    • Raamatun mukaan Jeesus otettiin taivaaseen luineen päivineen. Jeesuksen omia sanoja mukaillen: ei yksin hengestä ruumis elää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      129
      3917
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3371
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3315
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3257
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2885
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2697
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      68
      2421
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2357
    Aihe