Pelastakaa keskiluokka

En itse ole mikään koulunero, joka kouluja polttaisi, mutta toisinaan käy mielessä, että kuinka ihmeessä voi käydä mitään kouluja ilman opettajia, jotka seisovat rakennusten katoilla torjumassa ohjuksia kirjoilla.

Aika kreisiä.

(naurua)
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joko olet katsonut maan, josta ostaa oman perunapellon? Se on pian riittävän keskiluokkaista kuten itänaapurissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En itse ole mikään koulunero, joka kouluja polttaisi, mutta toisinaan käy mielessä, että kuinka ihmeessä voi käydä mitään kouluja ilman opettajia, jotka seisovat rakennusten katoilla torjumassa ohjuksia kirjoilla.

Aika kreisiä.

(naurua)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu