Nyt näkyy sellainen rauhanehdotus, jossa rajoitettaisiin Ukrainan aseistusta. Mutta kun Venäjän aseet ovat olleet hyökkäämässä Ukrainaan, niin eikö juuri niiden vähentämisellä ehkäistäisi tulevia hyökkäyksiä ja sotia, siis edistettäisiin rauhaa, johon rauhansopimuksen olettaisi pyrkivän?
Eikö juuri Venäjän aseistusta tulisi rajoittaa?
Anonyymi-ap
493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Maalaisjärjellä ajateltuna, hyökkääjän, ja sotarikollisen asevoimia täytyy vähentää, ettei hirmuteot toistuisi.
Vahinko, ettei kaikki ajattele oikeudenmukaisuuden kautta, asioita, jotka vaikuttavat ihmisten olosuhteisiin ja onnellisuuteen.
Ei siihen uskalleta puuttua millään tavalla. Euroopassa suvaitaan kaikkea, myös venäjän aseita ja atomeita.
Venäjän federaation aseet ovat Ukrainassa sotilaallisessa erikoisoperaatiossa Ukrainan denatsifikaatiossa ja ukrainalaisten vapauttamissa vapaudesta, mikä siis etenee aikataulun mukaan siviiliuhreja välttäen.
Ukrainan natsistiset aseet vastustavat venäläisiä antinatsistisia aseita. Siksi ukrainalaisten natsien aseet on annettava rauhaarakastavalle antinatsistiselle Venäjän federaatiolle (USA:n valvonnassa).
Miten meinasit sanella Putinille ehtoja? Laitatko sille tekstarin?