Katkeruus muuttaa ihannekuvaa

Anonyymi-ap

Olen huomannut itsessäni suuren muutoksen, mihin katkeruus toimii polttoaineena. Tottakai ihannenainen on söpö. Söpö tarkoittaa yksinkertaisesti seksikästä naista, jolle on helppo puhua.

En ole sillä tavalla huomion puutteessa, että en olisi koskaan saanut huomiota vaan päinvastoin. En tiedä suuntaa, mistä en olisi saanut kehuja.

Mutta naisten ghostaaminen ja kylmä kohtelu minua kohtaan jättää jäljen. Tiedän, mies ei ole silloin rautaa, jos tämä jättää jäljen. En silloin kaipaa enää vain ulkonäköä vaan oikeaa kohtaamista. Miksi minun täytyy katsoa 10 vuotta vanhempia naisia, että minut voidaan kohdata pelkkänä ihmisenä ilman ylitsepääsemättömiä odotuksia? En ole mikään filmitähti vaan pelkkä tavallinen ihminen. Minusta tuntuu, että naiset menevät ohitseni vain sen takia, koska luulevat minun olevan tavoittamattomissa. Ihan hirveää.

Lämpöisintä kohtelua olen saanut vain rikkailta naisilta, joten näihin jaksa enää antaa aikaa ja huomiota. Olen väsynyt kylmyyteen, olen väsynyt naisten arkuuteen minua kohtaan, olen väsynyt siihen raakuuteen. Raakuus tarkoittaa juuri sitä arvottomuuden tunnetta, joka jää kylmästä kohtaamisesta. Aina olen lähestynyt kaikella kunnioituksella ja arkuudella. Ei saa laittaa pahasti takaisin, koska se vaikuttaa kaikkien naisten maineeseen pitkällä aikavälillä. Sitten kehtaatte kysyä missä kaikki miehet? Ne etsii kypsää naista, joka kunnioittaa kaikkia miehiä.

Katkeruus on sairaus, jota olen yrittänyt hoitaa. Ainoa lääke on kuuma puuma. Sellainen osaa käsitellä miestä mielensä mukaan, mutta arvokkaasti kaikella kunnioituksella. On eri asia kohdata mies arasti ghostaten kuin itsevarmasti kohdaten.

Ihannenainen:
-Itsevarma
-Panostaa ulkonäköönsä
-Yli 40 vuotias
-Rikas
-Kohtaa mua ihmisenä
-Antaa rohkaisevat pakit

Huonot kokemukset:
-Ghostaa
-Ujostelee
-Ihailee mua kuin filmitähteä
-Persaukinen keittiöfilosofi
-Huonoa luonnetta ei korjaa ulkonäkö
-Pakit tuntuvat kylmältä rätiltä

4

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihannenainen siis:

      Rikas...

      Siinä se tulikin. Rikas mies huolehtii naisesta kuin naisesta.

      • Anonyymi

        Jep…. Eipä kiinnosta, sorry


    • Anonyymi

      Niin mikä tässä oli se varsinainen onkelma tai?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1747
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe