Vuodeosaston lakkauttamissuunnitelma sai aikaan vilkasta sanailua Lapualla – Järjen toivotaan palaavan
https://www.ilkkapohjalainen.fi/vuodeosaston-lakkauttamissuunnitelma-sai-aikaan-vi/12410927
Uskaltaako tulla Ilmajoella keskustelu tilaisuuteen?
Olisiko nyt se oikea aika näyttää mitä NUIJAMIEHET tekisivät jotta oikeus, tasapuolisuus ja yhteen kuuluvuus kuntalaisia ajatellen meillä on.
Ne. Hyvinvointi keskustelu Ilmajoella tulossa
11
189
Vastaukset
- Anonyymi
Olet ilmeisesti hidasjärkinen kepuli. Se tilaisuus oli ja meni jo eilen :-)
Hyvin uskalsivat tulla kertomaan että SDP/Kesk hallituksen aikanen rahoituslaki jota noudatetaan, pakottaa kattamaan alijäämät 130me vuoden 2026 loppuun mennessä.
Kepu/Sosialistit loivat lait, jonka takia Ilmajoen vuodeosastokin joudutaan lopettamaan. Aluevaltuutetut eivät ole toimineet ajoissa. Nyt on pökäleet housuissa ja Purran antama 2000 miljoonaa euroa lisärahoitusta SoTe alueille on haaskattu ryhmärahoihin, partyboxeihin, jotajien palkkoihin ja turhiin seiniin. - Anonyymi
Sorry, olin sitten päivän myöhässä. Mutta hyvä sinunkin on tietää etten ole kepulainen enkä missään nimessä sosialisti,eikä koskaan tulekaan sen MARININ hallitus vahvisti.
Hänen teoksiaan olemme nyt tarkkiksellakin.- Anonyymi
Purra valtonvarainministerinä suomen sössi. Esimerkki siitä ettei persuja pidä jatkossa päästää hallitukseen.
- Anonyymi
Jos totuutta oikeasti halutaan puhua niin kyllä totuus on vihersosialisti hallituksen ylimielinen ja avokätinen talouden hoito etunenässä sosialistit, kepu ja kommunistit.
Rahaa on velalla eletään ! - Anonyymi
Kävikö nyt niin, että se Sanna laittoi muutaman miljardin liikaa niihin hyvesingnalointi juttuihinsa, en oli osannut arvata seurauksia.🤭
- Anonyymi
Ei kun tämä hallitus teki kaiken väärin. Miljonäärien ja elinkeinoelämän veronkevennykset olivat olivat viimeinen niitti.
- Anonyymi
Sosiaaliturvaleikkaukset syövät ostovoimaa enemmän kuin miljönäärien verottaminen
- Anonyymi
Työttömyysluvut in ovat sen vuoksi näin korkeat kun maahanmuuttajia edellinen hallitus haali Suomeen ja kaikki meni kortistoon syömään meidän elintasoa ja hyvinvointia. Turha viherpiipertäjien ja sosialistien siitä huudella.
Jos ei muu Suomen hyvinvointia nakerra niin viimeistään sosialismi, kommunismi ja ns. gröönit kun vallan kahvaan pääsivät. - Anonyymi
Keskusta esittää 40000 uutta maahanmuuttajaa Suomeen elätettäväksi, vuosittain.
- AnonyymiUUSI
SDP 60000
- AnonyymiUUSI
Persut vei Ilmajoen terveyskeskuksen rahat. Pe.....leen tunarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2183654Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen153575Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä912618Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman142212Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling602180Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.111929Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue481745- 901601
- 861245
- 731175