Valheisiin perustuva tieto ja sen mukaan toimiminen on idioottimaista. Tiedon todenperäisyys pitää tarkistaa, eikä uskoa kuulopuheita vaikka ne kuinka totisesta naamasta tulisivat.
Valheisiin perustuva tieto
5
437
Vastaukset
- Anonyymi
Sukulainen kertoo palturia ja luulee, että täydestä menee. Kai se on vähän yksinkertainen ja kaavoihinsa kangistunut. Tällaisen kanssa sitä sitten pitäisi olla mollattavana yök. Olenpahan viisaampi ja pidän etäisyyden mahdollisimman suurena.
- Anonyymi00002
Miten erottaa valhe siitä, että ihminen ei vaan oikeasti ymmärrä asiaa?
- Anonyymi00003
Tämä just hiljattain pomppasi vastaan. Taas. Samaa peliä piti eräs toinen lähisuvun henkilö, pitkään. Monessa asiassa. Ja nyt sitten jo kuvioon tuli seuraava, joka kertoi jotain- jonka varmuudella tiedän olevan eri tavalla. Taisin vähän oikoa kertomaansa, koska on perin juurin minusta outoa, että joku läheinen sukulainen yrittää minut saada uskomaan jostain kolmannesta, joka on ihan yhtä läheistä sukua, jotain mikä ei pidä paikkaansa.
Luuli ilmeisesti etten ole tämän kolmannen kanssa väleissä.
Aivan sama. Puhukoon siellä missä elää tämä puhuja, mitä sylki suuhun tuo. Mutta jos koettaa rikkoa muilta sukuvälrjä- tavallisia, se ei tule onnistumaan.
Vähän ajattelin että jos sais porukan koolle. Selviäisi mistä tämä paskan puhuminen kumpuaa.
Mitään isoja perintöasioitakaan ei ole, eikä pitäisi muutenkaan kellään olla syytä toistaan tölviä sekoittamalla suvun välejä. - Anonyymi00004
Olen ajatellut, että jos joku uskoo minusta valheita, niin se on hänen oma asiansa, jos on niin tyhmä. Sitten jos kyse on kunnianloukkauksesta, josta tulee jotain oikeaa harmia, niin teen rikosilmoituksen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön261950Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800