Valheisiin perustuva tieto

Anonyymi-ap

Valheisiin perustuva tieto ja sen mukaan toimiminen on idioottimaista. Tiedon todenperäisyys pitää tarkistaa, eikä uskoa kuulopuheita vaikka ne kuinka totisesta naamasta tulisivat.

5

447

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sukulainen kertoo palturia ja luulee, että täydestä menee. Kai se on vähän yksinkertainen ja kaavoihinsa kangistunut. Tällaisen kanssa sitä sitten pitäisi olla mollattavana yök. Olenpahan viisaampi ja pidän etäisyyden mahdollisimman suurena.

    • Anonyymi00002

      Miten erottaa valhe siitä, että ihminen ei vaan oikeasti ymmärrä asiaa?

    • Anonyymi00003

      Tämä just hiljattain pomppasi vastaan. Taas. Samaa peliä piti eräs toinen lähisuvun henkilö, pitkään. Monessa asiassa. Ja nyt sitten jo kuvioon tuli seuraava, joka kertoi jotain- jonka varmuudella tiedän olevan eri tavalla. Taisin vähän oikoa kertomaansa, koska on perin juurin minusta outoa, että joku läheinen sukulainen yrittää minut saada uskomaan jostain kolmannesta, joka on ihan yhtä läheistä sukua, jotain mikä ei pidä paikkaansa.
      Luuli ilmeisesti etten ole tämän kolmannen kanssa väleissä.
      Aivan sama. Puhukoon siellä missä elää tämä puhuja, mitä sylki suuhun tuo. Mutta jos koettaa rikkoa muilta sukuvälrjä- tavallisia, se ei tule onnistumaan.
      Vähän ajattelin että jos sais porukan koolle. Selviäisi mistä tämä paskan puhuminen kumpuaa.
      Mitään isoja perintöasioitakaan ei ole, eikä pitäisi muutenkaan kellään olla syytä toistaan tölviä sekoittamalla suvun välejä.

    • Anonyymi00004

      Olen ajatellut, että jos joku uskoo minusta valheita, niin se on hänen oma asiansa, jos on niin tyhmä. Sitten jos kyse on kunnianloukkauksesta, josta tulee jotain oikeaa harmia, niin teen rikosilmoituksen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe