Valheisiin perustuva tieto ja sen mukaan toimiminen on idioottimaista. Tiedon todenperäisyys pitää tarkistaa, eikä uskoa kuulopuheita vaikka ne kuinka totisesta naamasta tulisivat.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Sukulainen kertoo palturia ja luulee, että täydestä menee. Kai se on vähän yksinkertainen ja kaavoihinsa kangistunut. Tällaisen kanssa sitä sitten pitäisi olla mollattavana yök. Olenpahan viisaampi ja pidän etäisyyden mahdollisimman suurena.
- Anonyymi00002
Miten erottaa valhe siitä, että ihminen ei vaan oikeasti ymmärrä asiaa?
- Anonyymi00003
Tämä just hiljattain pomppasi vastaan. Taas. Samaa peliä piti eräs toinen lähisuvun henkilö, pitkään. Monessa asiassa. Ja nyt sitten jo kuvioon tuli seuraava, joka kertoi jotain- jonka varmuudella tiedän olevan eri tavalla. Taisin vähän oikoa kertomaansa, koska on perin juurin minusta outoa, että joku läheinen sukulainen yrittää minut saada uskomaan jostain kolmannesta, joka on ihan yhtä läheistä sukua, jotain mikä ei pidä paikkaansa.
Luuli ilmeisesti etten ole tämän kolmannen kanssa väleissä.
Aivan sama. Puhukoon siellä missä elää tämä puhuja, mitä sylki suuhun tuo. Mutta jos koettaa rikkoa muilta sukuvälrjä- tavallisia, se ei tule onnistumaan.
Vähän ajattelin että jos sais porukan koolle. Selviäisi mistä tämä paskan puhuminen kumpuaa.
Mitään isoja perintöasioitakaan ei ole, eikä pitäisi muutenkaan kellään olla syytä toistaan tölviä sekoittamalla suvun välejä. - Anonyymi00004
Olen ajatellut, että jos joku uskoo minusta valheita, niin se on hänen oma asiansa, jos on niin tyhmä. Sitten jos kyse on kunnianloukkauksesta, josta tulee jotain oikeaa harmia, niin teen rikosilmoituksen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061261
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94888Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632- 32625
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466