Olen pahasti ahdistunut ja kysyn nyt neuvoa miten ahdistukssta pääsee eroon
Bentsoja en halua käyttää
Miten eroon ahdistuksista
22
149
Vastaukset
- Anonyymi
pullo kossua , juo heti ja ota päälle pari kaljaa ja röyhtäile vähän -se helpottaa
- Anonyymi
Luonnossa retkeilyä suosittelen.
- Anonyymi
Juu ota toinenkin pullo kossua ja elä ota enää olutta .
- Anonyymi
Paras ensiapu on lopettaa se riippuvaisuus kännykkään.
Jos olet pahoin ahdistunut, tarvitset varmasti lääkitystä ainakin jonkin aikaa. Muuten voit olla vakavaksi vaaraksi itsellesi.
- Anonyymi
Jos aloittaja tosissaan kysyy, tämä palsta on huonoin mahdollinen asian käsittelyyn.
- Anonyymi
Mää lenkille.
- Anonyymi
Lenkillä käyntiä minäkin suosittelen
Vaikka aivan lyhyt lenkki aluksi
- Anonyymi
kännyt
pc
netti
matut
kela
huuumeet
luovat turvaa
t- vasemmisto - Anonyymi
Lopeta tyhjä ulina.
- Anonyymi
Mistä ahdistus tulee? Monella sosiaalisesta mediasta ja uutisista. Älä siis käytä sosiaalista mediaa lainkaan vaan käy tapaamassa kavereita. Uutisia voit katsoa kerrsn viikossa jos sitäkään. Totuus on se ettei kannata murehtia asioita joita et pysty muuttamaan. Äänestä neljän vuoden välein, se on ainoa mitä demokratiassa voit tehdä.
- Anonyymi
Kossua minäkin ehdottaisin. Kossu vanhin voitehista.
- Anonyymi
Oisko lääkärit palstalla enempi tietäjiä
- Anonyymi
Tee tietoisen läsnäolon harjoituksia.
- Anonyymi
Mene terveyskeskukseen ja pyydä lähete mielenterveystoimistoon.
- Anonyymi
? syö appelsiineja ja valoisan värisiä hedelmiä, semmoiset poistaa masennuksen välittömästi.
Sitten sinun pitää hikoilla , liikuntaa. Parempi jos nouset porraskävelyä vaikka painot käsissä.
Jos olet vain löysänä sohvalla ja puret karkkia, hampaatkin mädäntyy ja ahdistus vankistuu.- Anonyymi
Sitten leonardo di caprion wolf of wall street neuvo hyvä muistaa.. käteen monta kertaa päivässä..
Vastusta Perkelettä olutta juomalla.🍺🍺🍺🍺🍺🍺
🔥👹🔥
- Martti Luther -- Anonyymi
Komea musta sosiaalinen ja seksuaalisesti aktiivineen mies kainaloon niin ei ahdista eikä masenna.
T. Nnamdi ja Ritva - Anonyymi
joo kaapu päälle vaa ni auttaa kyllä
- Anonyymi
miesten vaihdevuodet tuo myös ahdistusta, jos olet yli 40 vuotias unen laatu heikenee,
Hei,
Hyvä, että kirjoitit tänne, vertaistuki voi olla hyvä voimavara ja saitkin jo monenlaisia vinkkejä. Laitan tähän alle tiedoksi infoa eri auttamistahoista, joihin voit halutessasi olla yhteydessä. Keskustelu ammattilaisen tai vertaisen kanssa voi helpottaa ja tuoda uusia näkökulmia.
- Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/
Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy esimerkiksi MIELI Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/
Lisäksi ma ja to klo 15–21 sekä ti ja ke klo 15–19 on aikuisten kahdenkeskinen MIELI Kriisichat, jossa voi jutella päivystäjän kanssa mistä tahansa mielessä olevasta huolesta tai hankalasta elämäntilanteesta.
Tukinetissä on lisäksi monenlaisia ryhmächattejä ja keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Esimerkkinä Valoa-ryhmächatit https://tukinet.net/teemat/valoa-teemaillat/ryhmachatit/ joissa on säännöllisesti aiheena: Kaappasiko ahdistus vallan?
Tukinetin kaikki palvelut saa käyttöönsä rekisteröitymällä palveluun anonyymisti. Osaa palveluista voi käyttää ilmankin rekisteröitymistä.
Keskusteluapua kriisissä on mahdollista saada matalalla kynnyksellä myös:
- MIELI Kriisipuhelin
Jos soittaminen tuntuu omimmalta vaihtoehdolta, niin MIELI Kriisipuhelin päivystää24/7 numerossa 09 2525 0111.
Ystävällisin terveisin
MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444348Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1222802Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412562Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?861546Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1171488- 491209
- 851154
- 45996
- 59993
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En179984