Kertookapa viisaammat. Erosin 30v suhteesta vihassa, kun mies tuli omaan 50v kriisiinsä. No, en tiennyt mihin sukelsin. Vuosien rämpimisen jälkeen jotenkin viisaampana ja joku tasapaino. Mutta kyllä mustan tunnelin läpi mentiin. Nyt mietin loppuelämää... miehet mitä tuolla on ja miehet ylipäänsä kiinnostunut nuoremmista naisista, eli ohiko on?
Avioero ja 10 merkkiä
15
920
Vastaukset
- Anonyymi
No sama nimimerkki..Tyhmähän minä olen, kun luulin liittoon joka kestää hautaan asti. Avioerolapsi ja luulin että vois mennä paremmin. No, ei mennyt.
- Anonyymi
Niin luulin minäkin:( Arvostan pysyviä asioita, luottamusta, lojaalisuutta, rehellisyyttä. Usko meni näihin asioihin.
- Anonyymi
Minäkin olin avioerolapsi. Onko se naiviutta.
- Anonyymi
Avioerolapsena halusin jotain täydellistä. Olin naivi ja sinisilmäinen.
- Anonyymi
Ja veihän se kaiken sen aikaisen tuntemani elämän. Vei myös luoton miehiin.
- Anonyymi00009
Tuollaisessa asenteessa onse huono, että parisuhteeseen voi jäädä panostamatta jos luulee sen olevan ikuinen.
- Anonyymi00010
Tuollaisessa asenteessa onse huono, että parisuhteeseen voi jäädä panostamatta jos luulee sen olevan ikuinen.
- Anonyymi00011
Ei pitäisi noin ajatella
- Anonyymi00012
Ei pitäisi noin ajatella
- Anonyymi00006
En ole kyennyt hahmottamaan mikä tuo mystinen 50v kriisi on.
Vaimoni tuli 75v kriisiin ja minä epäilen itselläni olevan 82v kriisi. - Anonyymi00007
Itselle ainakin voisin haluta 50v naisen ja olen 42v
- Anonyymi00008
En sinuna olisi eronnut. Ihminen on aika vankilassa jos ei virheitä saa anteeksi, näissä elämän eri vaiheissa. Miksi heitit miehen pois?
Olisi aika typerää niputtaa kaikkia miehiä samaan kastiin. Tietysti jos katsoo metsää puilta tiettyjä yhdenmukaisuuksia voi nähdä.
1 Miehet kyllä ihailevat nuoruutta, mutta ottaisivatko miehet nuoremman naisen pysyvään parisuhteeseen, on eri asia. 50+ vuotiaana alkavat esim tulevat yhteiset eläkepäivät häämöttämään edessä ja jos ottaa esim 10-15 vuotta nuoremman naisen, voivat eläkepäivät olla aika yksinäisiä.
2. Solakkuus ja urheilullisuus. Jos olet liikunnallinen ohitan heittäen monta nuorempaakin. Toisaalta kannattaa muistaa, että ei kaikki miehetkään ole liikunnallisia ja solakoita joten ei heillä ole liikunnalllisia naisia valkattavaksi asti.
3. Iloisuus. Iloisuus on kyllä sellainen valttikortti miesmarkkinoilla, että hymyilevä ja iloinen nainen kyllä löytää miehen, ellei ole mikään kauhea sotanorsu.
Yhteenvetona: Kyllä siis miehet voivat ainakin periaatteessa katsella 20V salipimujen perään , mutta 50+ mies tajuaa, ettei itsekään ole mikään 35V George Clooney ja toisaalta tajuavat, että aika lailla vähiin se yhteinen tekeminen jäisi pimun kanssa jos sellaisen saisikin.- Anonyymi00013
Kaikki miehet eivät tajua etteivät ole George C., muuten hyvä kirjoitus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 62988
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla313911- 60790
- 55693
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k96613- 25592
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai46591- 57590
- 79564
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14548