Treenauksen motiivit

Anonyymi-ap

Ulkonäkö. voima, teho, terveys?
Kullakin oma järjestyksensä.
Minulla se oli terveys.
Verenpaineet ja kolestrolit lääkittävässä tasossa ja siitä huolimatta verenpaineet viitearvomaksimien yläpuolella.
Oman painon ja vapaan tangon perustreenit mielikuvituksettomia 5:n sarjoja rutistaen.
Puolessa vuodessa lääkkeetön olotila tuli paremmaksi kuin lääkittynä ja bonuksena kehon koostumus muuttui vaikka ei ollut tavoitteenakaan. Tietenkään 6-kymppinen ukko ei siitä pahoittanut mieltään mutta kaikki oleminen oli kevyempää ja pirteämpää.
Tuo jäi tavaksi. Ainakin tähän asti > 82v.

10

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No yksi on viskeraalisen rasvan vähentäminen eli terveys, tutkitusti parasta esim.
      masennukseen ja piristää mieltä jopa lääkkeitä paremmin, voimaharjoittelu.

      Sosiaalinen kanssakäyminen ja vaihtelu arkeen, näkee kivoja naisia ja mukava jutella ihmisten kanssa.

      Kyllä myös kun ulkonäkö tietenkin kun on atleettinen ja treenattu, niin on vaatteetkin paremman näköisiä ja kyllähän se kun esim. yleisessä saunassa kysytään missä treenaat ym. ja naiset katsoo pitkään kun vieressään on möhömahainen oma äijä.
      Tässä kun kilpailee itsensä kanssa ja vertaaa mitä oli ennen niin on motivaatio.

      Voima eri arjen asioissa on tarpeen kun ikää tulee väistämättä ja rappeutuu.

      Tapa toimia ja tehdä liikuntaa myös salilla on elämäntapa.

      • Anonyymi00005

        Aloittaja.
        8-kymppisenä 17.06. 2024.
        Rasva 12,8% . 10% - 20%.
        Viskeraali 55,5. Yleinen viitearvo 100 tai alle. Ikäiseni viitemaksimi noin 150!?
        Statiinituhoista huolimatta lihasta jäljellä sen verran, että BMI oli 26,3 alhaisista rasvoista huolimatta.
        Ainoa terveydellinen kiusa nyt 82 vuotisena, on eturauhanen. Menen ennen uuttavuotta rassauttamaan sitä.
        Luultavasti yksi tärkeä elämänmuoto tulee tiensä päähän.


    • Anonyymi00002

      Se oli ennen tätä kuukautta voima ja teho vuosia mutta pitkään hautunut mielessä jos vaihtaisi puhtaaseen bodaukseen ja nyt joulukuun alussa aloitin.

      Kai se sitten on ulkonäkö ja terveys. Ei toisten takia koska ei toisia ihmisiä kiinnosta vanhan ukon ulkonäkö eikä minua kiinnosta mitä muut ajattelee mutta itseä kiinnostaa että miten vielä onnistuu.

    • Anonyymi00003

      Suurin motivaattori itselle treenaamiseen ja kaikkeen muuhunkin liikuntaan on hauskuus ja hyvänolon tunne minkä se aiheuttaa. Toisena tulee ulkonäkö. On kiva olla timmi ja atleettisen näköinen mätisäkkien seassa. Sekös niitä vituttaa.

    • Anonyymi00004

      Näyttää paremmalta.

    • Anonyymi00006

      Voittaa itsensä ,
      ja olla edistyneempi kuin eilen,
      tätä ei suurin osa tajua,
      kun ei pysty ajattelun ajatteluun,
      tuntuu yksinkertaiselta , mutta kun perehtyy asiaan, on koko juttu.

    • Anonyymi00007

      Saada siveän menneisyyden omaavia naisia.

    • Anonyymi00008

      Jos joku ärsyttää niin voi antaa pataan.

      • Anonyymi00009

        Motiivi voi myös olla ,
        että henkisellä puolella treenaat niin mieltäsi,
        ettei enää ärsytä,
        näinkin voi tehdä, jos haluaa...........


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe