Kampaajat ohentaa liikaa hiuksia

Anonyymi-ap

Miksi kampaajat haluavat aina ohentaa hiuksia niin paljon ?
Siis minulla on paljon hiusta, mutta hiuslaatu on erittäin silkinhienoa. Eli hiukseni näyttävät kyllä paksuilta heti pesun jälkeen, mutta en todellakaan aio pestä hiuksia joka aamu ennen töihin menoa saadakseni ne näyttämään paksummmilta!
No nyt niistä on ohennettu ihan julmetun paljon, yritän ajatella että onneksi kasvavat takaisin mutta ei se nyt tällä hetkellä paljoa lohduta .
Mietinkin mikä nopeuttaa hiusten kasvua, onko näistä ” hiusvitamiineista” apua tähän ?
En kyllä enää uskalla kampaajalle lähteä, pitää vissiin opetella itse leikkaamaan…
Haluaisin kyllä tukea yksityisyrittäjää, mutta kun ei kuunnella asiakasta niin bye bye…

5

619

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Itse kysyisin onko näissä hiusvitamiineissa eroja tehossa ?
      Onko esim. Biorion tehokkain vai onko muutkin samaa luokkaa ?

    • Anonyymi00002

      Hiusvitamiineista en tiiä mittään, mut oon alkanu uskoo et kampaajat kadehtii asiakkaittensa hiuksii. Jos asiakkaalla on paksummat ja paremman näköset hiukset niin kyl heti pitää lyhentää ja ohentaa toooosi paljon.
      Ja jos asiakkaalla ohuet ja vähä huonot hiukset niin hymyillen surkutellaan et voi näitä sun hiuksii…. Ei voi leikata mitenkään kunnolla ku on niin vähä hiusta….

    • Anonyymi00003

      Kyllä se on parasta antaa hiusten kasvaa mahdollisimman kauan, ennen kuin menee kampaajalle tai sitten alkaa itse tasata latvoja.
      Ja jos menee kampaajalle pysyttelee klassisissa mallaeissa, ei mitään mikä vaatii leikkausta kerran kuukaudessa.

      • Anonyymi00004

        Ehdottakaa Joensuun luotettavin kampaaja.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      541
      2455
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      66
      1393
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1340
    4. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      96
      1260
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1218
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      105
      1098
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      984
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      910
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      841
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      780
    Aihe