Euroviisuja ei tule olemaan 2026...

Anonyymi-ap

19

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Hamasko se siellä laulaa eikö 1200 henkee vielä mulkkua opettanut??

      • Anonyymi00002
        UUSI

        Voi lapsukainen, sulla on vielä matkaa aikuiseksi, enkä nyt ikää tarkoita.


      • Anonyymi00016
        UUSI
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Voi lapsukainen, sulla on vielä matkaa aikuiseksi, enkä nyt ikää tarkoita.

        Rouva hyvä, mikä nautinto onkaan nähdä ja kuulla miten imaami kansanmurhaa kamelia, sitä ihmeellistä itämaista tunnelmaa estraadilla arabi instrumenttien kakofonian säestämänä kamelin epätoivon tuskaista soundia joka vetää vertoja Agitpropin ja KOM teatterin transuhomo performanssille.


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Joukkomurhaajien ei pidä antaa osallistua, venäläisetkään eivät osallistu siitä syystä.

      • Anonyymi00006
        UUSI

        Mutta ukrainalaisten ei tarvitse lavastaa venäläisiä syyllisiksi koska ne sitä ovat. Kun taas palestiinalaisten pitää valehdella silmät suut täyteen paskaa.


      • Anonyymi00008
        UUSI
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Mutta ukrainalaisten ei tarvitse lavastaa venäläisiä syyllisiksi koska ne sitä ovat. Kun taas palestiinalaisten pitää valehdella silmät suut täyteen paskaa.

        On koko kilpailu nykyään aivan järjetöntä, sen voisi lopettaa? Musiikki ei ole enää pääosassa?


      • Anonyymi00017
        UUSI

    • Anonyymi00004
      UUSI
    • Anonyymi00005
      UUSI

      Terrororistit vyöryttää. Ne panee muut sotimaan puolestaan, mukaan lukien omat naiset ja lapset. Itse elostelevat lihapatojen äärellä lännessä lietsomassa sotaa Israelia vastaan kun edelliset köniin saamiset ei vielä riittänyt.

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Kansanmurhaviisut rasistisen apartheidin, maan varastamisen, kidnappaamisen, raiskausten, kidutuksen ja epsteinin kunniaksi. En missään tapauksessa katso.

      On iljettävää, että valtio pidättää verotuksessa rahaa kansanmurhan ja rikosten ihmisyyttä vastaan valkopesemiseksi.

      • Anonyymi00013
        UUSI

        Olet oikeassa, vasemmisto telkien taakse kansanmurhaamasta naisia ja viattomia pieniä lapsia.


    • Anonyymi00009
      UUSI

      Yle mukana.

    • Anonyymi00010
      UUSI

      Piääkö alkaa boikotoimaan kaikkia kisoja. Jalkapallokisat jos joku diktaattorimaan pellet pelaa

    • Anonyymi00011
      UUSI

      No älkää nyt höliskö aivan höperöitä asioita. Tietenkään Euroopan ei kuulu peruuttaa omia laulukilpailujaan sen perusteella, jos jossakin päin maailmaa käydään sotia.

      Israelilla on omat olemassaolon vaikeutensa ollessaan joka puolelta arabimaiden saartamana.

      Euroviisumaa Australialla on omat alkuperäiskansojen, eli aboriginaalien pakkosteriolisaatioiden, lasten ryöstämisten yms. historialliset asiansa hiukan huonossa hoidossa edelleenkin.

      Kanada on ilmoittanut kiinnostuksensa Euroviisuihin. Sielläkin eskimoiden asia on pikkuisen oikeudellisesti heikolla tolalla, niiltäkin vietiin maat.

      Suomessa lappalaiset valittavat, että heidän isiensä maat ryösti valkolainen suomalaisten kansa. Nyt valkolaisina käydään muina miehinä lauleskelemassa Euroopassa.

      Pidetään Euroopan laulukisat laulukisoina. Turhaa imuroida sinne kaiken maailman poliittisia sotajuttuja ja ikivanhoja kansojen kärsimyksiä ja muuta. Lauletaan vaan koko Euroopan voimin laulut taas ensi toukokuussa.

      • Anonyymi00018
        UUSI

        Euroviisut on myös hyvin poliittinen tapahtuma ja viime vuosina Israel on käyttänyt sitä voimakkaasti propagandan välineenä.

        Masinoidut äänestykset tappavat ihmisten mielenkiinnon.


    • Anonyymi00012
      UUSI

      Tuki Hamasille ja gazalaisten kansanmurha on samaa luokkaa kuin Putinin ukrainalaisten kansanmurha. Putinin retoriikka Suomelle on samaa kuin vasemmistolaisten vastaava retoriikka Israelia vastaan. Vasemmistolaisten sammumaton viha juutalaisiin on täsmälleen sama kuin muslimien ja kansallissosialisteilla. Vasemmistolaisten kontrolloima media infektoi kansaa samalla juutalaisvihalla kuin Putin infektoi venäläisiä tsuhnavihalla. Juutalaisviha on infektoinut Eurooppaa, kiitos vasemmistolaisten ja muslimien aggressiivisella yhteistyöllä.

      Historia opettaa sen, ettei se opeta mitään. Reilu 80 vuotta sitten päättyi WWII ja Berlin oli raunioina ja Hitler päätti päivänsä onnellisena yli-ihmisenä hänen adjutanttinsa avittamana. Gaza on raunioina islamilaisen Herrakansan Jihadin tuloksena Israel pyyhkimiseksi pois kartalta. Allah on toki iso jumala .. ja luultavasti lihavakin mutta hänellä tuntuu olevan ongelmia palestiina projektinsa kanssa, juutalaisia vaivaa islamfobia ja niskoittelevat väistämätöntä kohtaloaan vastaan tulla kansanmurhatuksi ja näin vaarantaa islamilaisen eskatologian toteutumisen.

      Se al-Mahdi tarvitsee ehdottomasti palestiina kalifaatin Israelin tilalle ilman juutalaisia joten palestiinan vapauttamisella alkaa pian olla kiire. Talkoissa palestiinan vapautusrintamaan liittynyt kv. vasemmistonkaan panos ei tunnu avittavan millään Allahin projektia etiäpäin. Yritystä ei ole puuttunut, tunnollista ja kiitettäviä mellakoita ja älämölöä ovat pitäneet joka ei näytä Israelia hetkuttavan. Saapa sitten nähdä onnistuuko vasemmistoislamisti rintama pelottelemaan EBU maat niin etteivät uskalla osallistua Euroviisuihin kilpailemaan.

      • Anonyymi00014
        UUSI

        Miksi kaikki uusnatsit ovat oikeistopuolueita?


      • Anonyymi00015
        UUSI

        Toi rasismikortin heiluttelu, aina kun joku uskaltaa kritisoida Israelia, on jo väsynyt läppä.


      • Anonyymi00019
        UUSI
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        Miksi kaikki uusnatsit ovat oikeistopuolueita?

        Miksi. siis vanha-natsi saa johtaa demareita?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      80
      3671
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      37
      3020
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2837
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2674
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2605
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2342
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2027
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1957
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1796
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1718
    Aihe