WHO on jälleen kumonnut erityisesti sosiaalisessa mediassa jalansijaa saaneen uskomuksen. Terveysjärjestön mukaan ei ole olemassa tieteellistä näyttöä siitä, että rokotteet aiheuttaisivat autismikirjon häiriöitä.
WHOn maailmanlaajuinen rokonturvallisuuden komitea arvioi kahta systemaattista tutkimuskatsausta
tutkimuksissa perehdyttiin sekä yleisesti rokotteisiin että elohopeapohjaista säilöntäainetta, tiomersaalia sisältäviä rokotteita.
Yhteensä 31 tutkimuksesta 20 ei löydetty todisteita rokotteiden ja autismin välillä. Mahdollisiin yhteyksiin viitattiin 11 tutkimuksessa, jossa ilmeni WHOn mukaan metodologisia puutteita ja korkeita puolueellisuuden riskejä.
Selvitys vahvisti sen johtopäätöksen, johon WHOn rokonturvallisuuden komitea on tullut jo edellisissä selvityksissään
WHO sanoo ei yhteyttä autismiin
6
415
Vastaukset
- Anonyymi00001
Autismi on epämääräinen sairaus joka kuuluu humpuuki psykiatriaan
- Anonyymi00002
"31 tutkimuksesta 20 ei löydetty todisteita rokotteiden ja autismin välillä. Mahdollisiin yhteyksiin viitattiin 11 tutkimuksessa, jossa ilmeni WHOn mukaan metodologisia puutteita ja korkeita puolueellisuuden riskejä."
eikö kukaan osaa enää lukea? mitä tuossa sanotaan?
11 tutkimuksessa löydettiin yhteys mutta ne jätettiin pois who:n toimesta, koska niissä oli heidän mielestään väärä tulos. - Anonyymi00003
WHO on lähinnä rokotteita markkinoiva taho Bill Gates rahoittaa sen toimintaa samalla kun itse tekee rokotteilla bisnestä. Voisi rahoitus loppua lyhyeen, jos jotain negatiivista rokotteista mainittaisiin.
- Anonyymi00004
Just juu, pukki kaalimaan vartijana ja maailma pelastuu!
Ensimmäinen tutkimus tiomersaalin vaarallisuudesta tehtii valmistajien toimesta joskus 30-luvun lopulla. Koejärjestely aineen vaarallisuudesta toteutettiin 9 hengen ryhmällä, joista kaikki sairastivat terminaalivaiheen syöpää. Eihän teollisuudella ollut aikaa vuosikymmeniä kestävään seurantatutkimukseen.
Niinpä kaikki koehenkilöt kuolivat puolen vuoden sisällä tutkimuksen aloittamisesta. Ruumiinavauksissa voitiin kiistatta todeta, että he eivät kuolleet tiomersaaliin vaan alkuperäisesti sairastamiinsa syöpiin.
Näin saatiin tiomersaalille käyttölupa turvallisena säilöntäaineena. Se on niin turvallista, että se leviää rokotettavien vauvojen kaikkiiin sisäelimiin, aivoihin ja muihin rasvakudoksiin pikemminkin kymmenissä sekunneissa kuin minuuteissa.
Ja jää kertymään niihin pysyvästi. - Anonyymi00007
Näin Kanadassa: https://t.me/c/1682325136/5722
Dr. Roger Hodkinson calls out the Covid hoax. Sama koskee kaikke YK:n ja WEF:n nykyistä ja mennyttä toimintaa.
Miksi Trump irrotti USA:n 66:sta YK:n alaisesta tai siihen verrattavissa olevasta kansaivälisestä järjestöstä?
Kyseinen järjestelmä keksittiin sodan jälkeen 1940-luvun lopulla. Järjestöt saivat diplamaattisen riippumattomuuden statuksen. Mikään järjestöön kuuluva maa ei voi tutkia, saati syyttää ja tuomita järjestöjen virkailijoita mistään rikoksesta. Mikään maa ei pääse tutkimaan järjestöjen rahoitusta tai varojen käyttöä.
Kuka valitsee niiden johtajat? Samanlaiset rikolliset, jotka jo toimivat näissä järjestöissä.
Trumpin peliliike mahdollistaa ensimmäisen kerran USA:lle näiden järjestöjen toiminnan tutkimisen. Siksi rikolliset kirkuvat pelosta kurkut suorina.
WHO:n pomo on entinen kapinaliikkeen sissi, joka toimitti omassa maassaan lääkkeet omalle heimolleen. Naapuriheimot jäivät täysin ilman lääkkeita ja iso osa heimojen jäsenistä kuoli.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."502202Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1972029- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96982
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki47868Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933845- 61746