Arkahan sellainen on joka ei uskalla ilveillä

Ilveily kuuluu kulttuuriin. Ovathan jotkut aina silmät kiiluen tai vinossa ja joku musta kuin murjaani. Se on sellaista keppostelua.
5267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vassut pelkää ulkolaisia se on selvää.

Äänestä

Onhan tämän " nykykulttuurin " huomannut jo pitemmän aikaa, kova tarve ilkkua ja haukkua muita ihmisiä ( sekö sitä kuulua kulttuuria? ). Pitäisikö sanoa, että hävetkää.

Äänestä

Nämä ammatti pöyristelijät tekevät joka asiasta rasistisia.

Äänestä

Vanhan kunnon persujen "kännissä ja läpällä"-vakioselityksen uusin variaatio :)

Äänestä

Ilveily ja irvistely kuuluu vain persujen kulttuuriin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilveily kuuluu kulttuuriin. Ovathan jotkut aina silmät kiiluen tai vinossa ja joku musta kuin murjaani. Se on sellaista keppostelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu