Kuin misseistä puhuminen. Jo on päättäjäksi seuloitunut unohtanut tärkeimmät asiat, mihin hänet on vaaleilla valittu. Aina suu auki riehumassa, ei ihme, että suu on leveä kuin lei....
Eikö Tuppuraisella ole muuta tärkeämpää
Anonyymi-ap
22200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ettäkö oikein ilveillyt, voi hellanlettas, ku oot lapsellinen tupuraanen....
Tuppuraisella on suun kohdalla Uniperin menevä aukko. Sama toki sivistyksessäkin.
Ei persujen lapsellinen naamanvääntely ole Tuppuraisen vika.
Persupölöjen on syytä katsella nyt vaan peiliin💩
Punakaarti pilaa Suomen!
Punikkituppurainen voisi väännellä vieläkin enemmän suutaan, nii ulottuis korvii.
Jokainen saa väännellä lärviään ihan niin kuin haluaa. Ei kuulu kenellekään. Vähiten idän viirusilmäkääpiöille.
Täti paasaa ihan potaskaa, veronmaksajien laskuun.
Kumpi mahtaa Finnairin mainetta haitata enemmän, tämä "mainehaitta" vai pettyneet ja vaikeuksissa olleet matkustajat superlakkojenne aikaan!
Just! SDP ja SAK syypäät Finnairin mainehaittaan!
Hyvin sanottu. Punikit lakkoilevat.
”Helsingin poliisilaitos tiedottaa saaneensa useita rikosilmoituksia Instagram-julkaisusta, jota on kuvailtu juutalaisvihamieliseksi.
Poliisi suoritti esiselvityksen, ja sen perusteella aloitetaan esitutkinta. Poliisi epäilee asiassa kiihottamista kansanryhmää vastaan.
Iltalehden tietojen mukaan kyse on Vasemmistonuorten puheenjohtajan Pinja Vuorisen somejulkaisusta, jossa kysyttiin: ”Haluammeko me todella olla turvallinen maa kansanmurhaa suorittavan valtion kansalaisille matkustaa?””
Syyte toivottavasti
Vasemmiston uhka:
”Von der Leyen joutui viettämään 1978 yli vuoden Lontoossa, kun hänen perheensä oli saanut tietää äärivasemmistolaisen Baader–Meinhof-ryhmän suunnittelevan hänen sieppaamistaan voidaakseen kiristää perheen isää. Von der Leyen oli Scotland Yardin suojeluksessa ja käytti peitenimeä Rose Ladson ja opiskeli vuoden ajan London School of Economicsissa.”
Mainehaittaa aiheuttaa vasemmisto!
Uskaltavatko juutalaiset tulla Suomeen?
Eerola tuhosi persut.
Pyysi anteeksi toisin kuin vasemmistoliiton edustaja!
Eikä tuhonnut. Tuppurainen silmät kiiluen suoltaa lärvistään silkkaa paskaa. Jo on pienet vasemmiston murheet, kun pitää päivätolkulla jauhaa asiaa josta poliisikin on todennut missin osalta, että pelkkää huumoria, josta ei aihetta vaahdota. Ettekö hallitus kriisi. Voi sentään, kriisi tulisi jos nämän tuppuraiset pääsisivät taas jakamaan rahaa taivaan tuuliin.
Mistä maasta tämä missi on? Ei tuo ihan Elovenä naiselta näytä. Miksi? SuomiMissi voisi olla kantaSUOMALAINEN. Eihän näistä näköjään ole kuin harmia. Sukupolvien ajan ovat aina jotain vääntämässä, mielipiteitä, uskontoa ja näköjään jo naamaansakkin! Jos ei osaa käyttäytyä ja tulee herjaamaan tänne suomen passilla toisia kansoja niin mielestäni tuollainen joutaisi mennä käytöskouluun! Tai takaisin esi-isiensä maille vääntelemään mitä lystää! ADIOS!
Uniper-töppääjä saisi pyytää anteeksi!
Voi luoja, jos taas joskus pääsee ministeriksi! 😱
Eerolan olisi pitänyt sanoa medialle,,,yksittäistapaus, ei voi kommentoida. Sillä yleenä pelastuu kaikesta vastuusta.
Miksi ei palauteta kotimaihinsa?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/582d2535-99bd-4aff-9161-abbd01e38d19