Miksei kirkko tuomitse silmien vääntelyä?

Anonyymi-ap

Onko pelkona että joukko kunnon kansalaisia taas eroaa? Aiempien bannnojen myötähän tällaista liikettä on ollut.

12

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä siihen on kirkon edustajat puuttuneet. Arkkipiispa Luoma reagoinut. Hänen mukaansa :”kyse on ollut suvaitsemattomuudesta, joka on saanut vahvistusta epäilemättä Amerikasta.”

      ”Mikä on vierasta ja outoa, sitä on helppo pilkata ja ivata. Ja ajattelen, että kaikenlainen rasismi on kyllä ehdottomasti väärin ja syntiä.”

      ”Nimenomaan kristillinen nationalismi on pelottavaa. Ja se, jos se halutaan valtavirtaiseksi kristillisen uskon muodoksi.”
      Hänen mukaansa on, että Trumpin tapa käyttää uskontoa poliittisten tarkoitusperien käsikassarana rantautuisi enemmänkin Suomeen.
      Tuon uskonnon mukaan rasismi on hyväksyttyä.

    • Anonyymi00001

      Toivotaan missille oikeutta, uoti kertoi asian juuri oikein !

    • Anonyymi00002

      ArtoTTT

      Narratiivin edessä on kaikkien kumarrettava tai mediaruoska viuhuu.

      Dan. 3:
      5Heti kun te kuulette torven, huilun, sitran, harpun, luutun, säkkipillin ja koko juhlamusiikin soivan, teidän tulee heittäytyä maahan ja kumartaa tätä kultaista patsasta, jonka kuningas Nebukadnessar on pystyttänyt.

      • Anonyymi00003

        Arto tahtoo sanoa, että on oikein ja kristillistä pilkata ihmisiä heidän fyysisten piirteidensä takia, koska Raamattu sanoo niin.


      • Tai että kun Raamatussa ei kielletä esittämästä aasialaisia.

        Kirkko noudattaa Raamattua.


      • Mummomuori2
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Arto tahtoo sanoa, että on oikein ja kristillistä pilkata ihmisiä heidän fyysisten piirteidensä takia, koska Raamattu sanoo niin.

        Hmm,. Tuntuu kyllä vähän tuolta, että hän tulkitsee nyt oman mielensä mukaisesti eri Raamatun kohtia - jotka eivät edes liity asiaan millään tavalla.


      • Anonyymi00006
        Mummomuori2 kirjoitti:

        Hmm,. Tuntuu kyllä vähän tuolta, että hän tulkitsee nyt oman mielensä mukaisesti eri Raamatun kohtia - jotka eivät edes liity asiaan millään tavalla.

        Pidätkö nyt Raamattua totena?


    • Anonyymi00004

      Luulen, että se johtuu siitä, että he pitävät koko ilveilyä lapsellisena.

      • Eivät sitten olisi tehneet tuollaisia typeryyksiä.


    • Anonyymi00005

      Jos kerran Raamatun mukaan Gaza pitää tuhota, niin kyllä yhden missin ilmeet suvaitaan.

    • Anonyymi00008
      UUSI
    • Anonyymi00009
      UUSI

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5091
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1751
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1497
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1463
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1147
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      302
      969
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      820
    Aihe