Onko pelkona että joukko kunnon kansalaisia taas eroaa? Aiempien bannnojen myötähän tällaista liikettä on ollut.
Miksei kirkko tuomitse silmien vääntelyä?
12
176
Vastaukset
Kyllä siihen on kirkon edustajat puuttuneet. Arkkipiispa Luoma reagoinut. Hänen mukaansa :”kyse on ollut suvaitsemattomuudesta, joka on saanut vahvistusta epäilemättä Amerikasta.”
”Mikä on vierasta ja outoa, sitä on helppo pilkata ja ivata. Ja ajattelen, että kaikenlainen rasismi on kyllä ehdottomasti väärin ja syntiä.”
”Nimenomaan kristillinen nationalismi on pelottavaa. Ja se, jos se halutaan valtavirtaiseksi kristillisen uskon muodoksi.”
Hänen mukaansa on, että Trumpin tapa käyttää uskontoa poliittisten tarkoitusperien käsikassarana rantautuisi enemmänkin Suomeen.
Tuon uskonnon mukaan rasismi on hyväksyttyä.- Anonyymi00001
Toivotaan missille oikeutta, uoti kertoi asian juuri oikein !
- Anonyymi00002
ArtoTTT
Narratiivin edessä on kaikkien kumarrettava tai mediaruoska viuhuu.
Dan. 3:
5Heti kun te kuulette torven, huilun, sitran, harpun, luutun, säkkipillin ja koko juhlamusiikin soivan, teidän tulee heittäytyä maahan ja kumartaa tätä kultaista patsasta, jonka kuningas Nebukadnessar on pystyttänyt.- Anonyymi00003
Arto tahtoo sanoa, että on oikein ja kristillistä pilkata ihmisiä heidän fyysisten piirteidensä takia, koska Raamattu sanoo niin.
Anonyymi00003 kirjoitti:
Arto tahtoo sanoa, että on oikein ja kristillistä pilkata ihmisiä heidän fyysisten piirteidensä takia, koska Raamattu sanoo niin.
Hmm,. Tuntuu kyllä vähän tuolta, että hän tulkitsee nyt oman mielensä mukaisesti eri Raamatun kohtia - jotka eivät edes liity asiaan millään tavalla.
- Anonyymi00006
Mummomuori2 kirjoitti:
Hmm,. Tuntuu kyllä vähän tuolta, että hän tulkitsee nyt oman mielensä mukaisesti eri Raamatun kohtia - jotka eivät edes liity asiaan millään tavalla.
Pidätkö nyt Raamattua totena?
- Anonyymi00004
Luulen, että se johtuu siitä, että he pitävät koko ilveilyä lapsellisena.
- Anonyymi00005
Jos kerran Raamatun mukaan Gaza pitää tuhota, niin kyllä yhden missin ilmeet suvaitaan.
- Anonyymi00008UUSI
Chatti odottaa sua 😏 Tule juttelemaan nyt https://Alicia.hoty.lat/Alicia#/?/?/dqxolz97w
- Anonyymi00009UUSI
Oletko uudestisyntynyt ja menossa taivaaseen. Tässä lisää. https://www.youtube.com/watch?v=zZVffYqVJZ8
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885091- 141751
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91463Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501147Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249302969- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7820