Jos tavallinen tallaaja olisi tehnyt vastaavanlaisen vahingollisen rasistisen teon, niin hän olisi ollut pidätettynä välittömästi?
Miksei kansanedustajia vangittu vakavasta rasismista?
Anonyymi-ap
41247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Eihän sitä missiäkään pidätetty, vaikka missiorganisaatio totesi ilmeen rasismiksi.
Missi ei ole kansanedustaja, vaan pienen piirin missi.
Niin siis missi on tavan tallaaja, eikä kansanedustaja.
Nimenomaan.
Eduskunnan näyttelijät ei kiinnostu kun nuoren ihmisarvoa loukataan puukolla uhaten viedään vaatteet.
Mutta kiinnostuvat kun joku vääntää naamaa loukkaavasti.
Puhuvat ihmisarvosta mutta eivät arvosta yhtäkään suomalaista itse.
Helvetin pellet, pitäs olla huomattavasti tärkeämpää tekemistä kansanedustajilla.
Edustajilla on uusi uskonto.
Uskomaton harras äänensävy kun halutaan vastaus Japanille. Miten tämä farssi siirtyi Kiinasta Japaniin?
Synti mainittu!
Kiinalaisia ei saatu loukkaantumaan, mutta japanialaiset nieli rasismikoukun ja kohon.
Se oli kiinalaisille fiftifiti kiinalaisaluksen kaapelin katkomisesta, siksi eivät noteraa mitenkään.
Perustuslaki antaa mahdollisuuden erottaa kansanedustajan työstään, koska perustuslaki vaatii kansanedustajalta arvokasta käytöstä.
Olisivat jättäneet eronpyynön samantien, kun sen he joutuu joka tapauksessa jättämään jossain vaiheessa, kohu ei laannu ennen sitä.
Miksi terrorismia tukevat väkivaltaiset anarkistit saa ylläpitää kohua eli haastaa riitaa kuten öykkärit yleensäkin.
Koska jos ei tee rikosta, ei tule vangituksiksan.
Toki laisesi vasurit mielellään heittäisivät ihmisiä vankilaan, vääristä mielipiteistä, ja kenties heitä putoaisi ikkunoistakin.
Ovat rikkoneet perustuslain pykälää 31.
Heiltä se onnistuu, historiasta on näyttöjä.
Miksei Anttia edes moitittu, kun käsi HEILahti.
Sulla taitaa olla joku mania Anttiin. Hae äkkiä apua ennen kuin se pahenee.
Mikä edustaja tuo oli joka vaati Purraa myöntämään rasismi jota ei ollut olemassa?
Kuitenkaan vasemmiston rasistit ei myönnä omaa vuosikymmenen kestänyttä rasismiaan ikinä.
Ei myönnä vasemmisto terrorismille tyypillistä juutalaisvihaansa joka on raainta mahdollista rasismia.
Huomaako kukaan että edustajia ei kiinnosta ketä missi loukkasi vaan rahan menetys kun turistit loukkaantuu?
miksi he saivat varoituksen ja pyysivät anteeksi, jos siinä ei ollut mitään rasismia, ja miksi he venyttelivät naamojaan missin tukemiseksi?
Pakko antaa muodollisia seurauksia muodollisesta kohusta jota häiriintyneet terrorismin tukijat lietsoo ja median voimin ylläpitää valheita.
He osallistui YKSILÖN missin tukemiseen koska heidän mielestään YKSILÖLLÄKIN on ihmisarvo.
Vihervasemmisto sen sijaan vain teeskentelee että kellään olisi ihmisarvo koska tukevat tertorismia joka teloittaa turisteja arvottomasti.
Et ole lukenut Tuntematonta sotilasta missä sotamies Lehto ei olisi halunut seisoa luutnantti Lammion määräämää kahden tunnin arestia, vaan totesi että jumalauta minä en pelkää sellaista kekkulia. Lehdon joukkueen johtaja vänrikki Koskela totesi, että parempi se on että seisot. Ei siinä pelkäämisestä ole kyse mutta se on se pienimmän riesan tie.
Kyllä ovat taas poliitikot onnistuneet tekemään myrskyn vesilasiin. Ja nyt sitä käytetään hyväksi poliittisiin tarkoituksiin. Ei suomen kansa ole rasistista, kyse on nyt tulkinnasta ja tarkoituksesta. Ensin pari nuorta töppäsi ja heitä yritettiin vain puolustaa, ajattelemattomalla tavalla, sen myönnän. Mutta nyt poliitikot huutavat yhteen ääneen r-sanaa.
Minä syyttäisin somea, jossa kuka tahansa onnistuu töppäämään. Itse rasismia en tietenkään hyväksy. Enempää kuin esim. natsisympatiaa. Elinaikanani olen tavannut vain yhden sellaisen, vanhan miehen, ja meitä on kuitenkin 4,7 miljoonaa.
"Mutta nyt poliitikot huutavat yhteen ääneen r-sanaa."
Tämä on ollut vihervasemmiston linja koko ajan vuodesta 2015 koska he haluaa terroristijoukkojen pääsyä Suomeen.
He ovat siitä lähtien nostaneet rasismihuudot esiin kun ihmiset halusi lasten raiskaajat ulos maasta.
Tämä möykkä lienee jo kymmenes kerta kun yrittävät kammeta eduskunnasta pois terroristien vastustajat.
Mitään raaempaa joukkoa ei suomessa ole kuin vihervasemmisto.
Some kasvatti missinkin juuri sellaiseksi kuin hän on ja sitten hänet petettiin äkillisellä tuomiolla vaikka some on täynnä hänen kasvinkumppaneitaan median myötävaikutuksella.
Juuri siksi media, some ja heitä komppaava vihervasemmisto ovat satanisteja koska näin saatana toimittaa ihmisiä yksitellen tuhottaviksi.
Tämä on vähän samanlainen kiertokulkukone kuin se ministerien työpaikkatehtailu työmarkkinatorin kanssa yhteistyössä.
Media tukee vihervasemmistoa, vihervasemmisto tuomitsee median kasvattamia toheloita. Media kasvattaa somen kanssa huonoa käytöstä, vihervasemmisto tuomitsee huonoa käytöstä, media huutaa vihervasemmiston tuomiot maailmalle.
Piiri pieni pyörii ja yrittää edistää tuhoa ja anarkiaa kiivaasti.
Tytti Tuppurainen varastelee sämpylöitä, laitanko videon amerikkaan? Mitä?
Että täällä päättäjät nälissään riutuu...
Voimia Sarahille. Noin voi viattomille käydä, kun kateellisilla naisilla viimeinen käyttöpäivä lähestyy tai meni jo. Sama pätee miesoletettuihin.
Kunnon maalitus käynnissä
...paljonkos parempia me täällä palstalla kirjoittelija olemme ... kuin nämä "ammattiloukkaantujat" jotka ottivat kierroksia heti kohta kuvan nähtyään ?
...tuskinpa vain ... ei ihan vielä olla osana "Putiniaa" , tuossa etelämpänä on yksi pikku valloitus vielä kesken ...
Vieläkö Antin käsi HEILahtaa iloisesti?
Sä sitten jaksat ja jaksat. Hae apua.
Jaksan hyvin kiitos. Onko demarille arka paikka?
Ei noissa kuvissa edes ollut mitään rasistista.Missistä tehtiin ilmoitus poliisille ja poliisi ilmoitti ettei asiassa ole mitään rikosta ja lopetti tutkinnan.On siellä varmaan poliisitkin nauraneet tälle touhulle 😂
Käyppä kertomassa se esim. Japanilaisille. Mitä täällä palstalla vingut.
Tällaisilla kohuilla käännetään kansan huomio siitä että työttömyys ja taloudellinen ahdinko lisääntyy, terveydenhoito on kriisissä, sota lähenee ja islamilaiset valloittaa Eurooppaa. Toimittajat jauhaa tyhjää ja uutisoivat tällaisista ulkomaillekin.
Juu, eihän nyt joku holokausti ole enää mitään tämän rinnalla.
Tämä pahuus muistetaan ikuisesti!
Aasiassa vaadittaan jo heidän vangisemista, niin kuin siellä maissa on tapana vastaavassa tilanteessa.
Poliitikkojen piilorasismi on jokapäiväistä.
Tänäänkin tuli kadulla vastaan ei-sosialistinen valtuutettu, joka yksikseen mutrusteli huuliaan.
Tuli vain mieleen, että taisi miesoletettu pilkata keskisen Afrikan asukkaita. Varmaan pelaa salaa Afrikan tähti peliäkin.
Näiden persujen toiminta on räikeästi Suomen kansallisten etujen vastaista.