Miksi?

Jos ihan kaunis nainen juttelee (mies aloittaa keskustelun), miksi mies luulee että olen kiinnostunut hänestä ja haluan jatkoille? tai jos keskustelemme ihan tavallisista asioista niin heti ollaan kyselemässä kahville yms. Jopa varatut tekevät niin.

Hyvästä ulkonäöstä on joskus haittakin.
3607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihmisiin on sisäänrakennettu huoli lajin säilymisestä. Siitä se vain johtuu.

Äänestä

Joo, tosi kummallista. Mitä ihmettä hän sinusta luulee? Oliko pahastikin kännissä?

Äänestä

se hyvä ulkonäky todellakin melkoinen rasitus.Se on vain lopetettava keskustelut miesten kanssa.Kyllä meillä on melko olemattomat kyvyt asialliseen keskusteluun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perhonen. kirjoitti:

Jos ihan kaunis nainen juttelee (mies aloittaa keskustelun), miksi mies luulee että olen kiinnostunut hänestä ja haluan jatkoille? tai jos keskustelemme ihan tavallisista asioista niin heti ollaan kyselemässä kahville yms. Jopa varatut tekevät niin.

Hyvästä ulkonäöstä on joskus haittakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu