Venäjä saa nyt tapella ihan rauhassa

Lopputulosta ei ole näköpiirissä. Putinilla tulee olemaam vaikea vanhuus. Siitä me pudämme.
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämä on hyvä konseti nautitaan siitä.

Äänestä

:).....

Äänestä

Suomessa nautitaan syödään hyvin.

Äänestä

Jos diktaattori syrjäytetään, niin kohtalo on lähes poikkeuksetta karu. Montaa leppoisia eläkepäiviä viettäviä diktaattoreita ei ole. Näin tulee tietysti käymään Putinillekin.

Omassa maassaan tuskin yhtään, mutta joku toinen diktatuuri saattaa tarjota turvapaikkaa, josta ei luovuteta syrjäytettyä diktasttoria vastaamaan hirveyksistään. Näinhän mm Syyrian syrjäytetty diktaattori sai turvapaikan Venäjältä, jossa voi ainakin niinkauan olla turvassa ja vietyä suojattua elmäänsä kun diktaattori Putin on vallassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lopputulosta ei ole näköpiirissä. Putinilla tulee olemaam vaikea vanhuus. Siitä me pudämme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu